Jump to content
Dogomania

Sterylizacja suczki - Warszawa - gdzie najlepiej? Poradźcie.


GrubbaRybba

Recommended Posts

Trzy tygodnie temu moja sunia zakończyła pierwszą cieczkę. No i szukam dobrego gabinetu weterynaryjnego, w którym mogłabym ją wysterylizować.

Mam dobrego weta, ale w Tomaszowie Maz. Wstępny plan był taki, że wezmę wolne, pojadę do rodziców do Tomaszowa i tam wysterylizuję sunię i posiedzę z nią tam tydzień, aby wszystko się zagoiło. Niestety (lub stety) kilka tygodni temu znalazłam jamnika na ulicy. Rodzice go przygarnęli, a on jest bardzo energiczny i starsznie męczy moją sunię. Zatem najgorszym wyjściem byłoby, aby ona ze szwami, słaba, po operacji siedziała z nim u rodziców lub, abym po zabiegu transportowała ją ponad 100 km.

No i stanęłam przed dylematem. Gdzie ją wysterylizować.

Mieszkam na Mokotowie i chciałabym, aby lecznica była w tych okolicach. Aby była dobra. Aby wet był sprawdzony.

Proszę, polećcie mi dobrego weta. :roll:

Link to comment
Share on other sites

wiesz wet jak wet, to jest jednak operacja i zawsze mogą być komplikacje. Nie jest to znwu taki skomplikowany zabieg i każdy normalny wet umie (a przynajmniej powinien ;) umieć ) go zrobić.
Znowu ktoś Ci poleci weta, akurat coś nie wyjdzie i będzie na niego.
Jeśli zależy ci na tym, żeby operację zrobił specjalista - chirurg to zgłoś się do całodobowej, dużej lecznicy. Jeśli nie to idź do normalnego weta - wtedy koszt może być nawet połowę niższy

Link to comment
Share on other sites

Ja jednak uważam, że lepiej przeprowadzić zabieg u weta, który już takie zabiegi robił. To raz. U takiego, który wykonał ich dużo i który robi je dobrze. To dwa. A takiego weta najlepiej znaleźć z polecenia. Dlatego szukam.
Teoretycznie każdy kierowca wie, jak działa samochód, ale jak się coś psuje idziemy do mechanika. Tak też jest z wetem. Każdy może wiedzieć, jak coś zrobić. Ale dobrze zrobi tylko ten, który wielokrotnie przeprowadzał takie zabiegi i ma doświadczenie.

Link to comment
Share on other sites

no to teoretycznie chirurg - duże lecznice lub klinika SGGW w takim razie. Tyle że ja mam od 3 lat praktyki w malutkiej lecznicy na białołęce i kastracje oraz sterylki są tam na porządku dziennym. Prawda jest taka ze są to zabiegi które wykonuje każdy weterynarz - co innego szycie jelit czy inne poważniejsze zabiegi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...