Jump to content
Dogomania

PRZEJŚCIA KROPEK


Mecka

Recommended Posts

Zakładam ten temat ponieważ dopiero niedawno zorientowałam się, że dalmaty są też tutaj. Ale chodzi mi o opisanie wielu miłych i niemiłych zdarzeń dotyczących dalmaśków. Szczególnie żeby wiedzieć potem jak należy postąpić - przecież każda rasa ma jakieś predyspozycje, ja o naszej mówie: "ten to zawsze chce postawić kropkę nad i", czy wasze też?

Ostatnio skontaktowałam się z nową dogomanką paola, która ma dalmata po wypadku ciężkim, a ponieważ ja też- chciałam wiedzieć jak sobie z tym poradziła. Dam jej znać, aby tutaj zawiatała, razem raźniej.

Jako pierwszy przykład dla mnie typowego zachowania dalmatów jest buczenie na powitanie, takie niby szczekanie przedłużone, gardłowe i tubalne. To nasz pierwszy dalmat, dowiedziałam się dopiero od hodowcy (na samym początku) że one tak się cieszą na powitanie, ale ludzie się boją i pytają czemu on na mnie warczy :lol: . A to takie miłe jak on się cieszy kiedy nas widzi.

Link to comment
Share on other sites

Moja i Kiki Bafisia(wspólna :D ) codziennie rano wita każdego domownika uśmiechem, nie wiem jak ona to robi ale jakoś tak się usmiecha :) to dla niej jest charakterystyczne :lol: O u dalmaśków charakterystyczne jest jeszcze z tego co wiem głośne ziewanie kiedy chcą na siebie zwrócić uwagę, wasze też tak mają?? :roll:

Link to comment
Share on other sites

O u dalmaśków charakterystyczne jest jeszcze z tego co wiem głośne ziewanie kiedy chcą na siebie zwrócić uwagę, wasze też tak mają?? :roll:

Salcia też tak ma :lol: Poza tym uwielbia tarzać się na dywanie. Przy pierwszym dalmacie rodzice nie mogli tego znieść (wszedzie sierść), ale teraz pozostaje im tylko ignorowanie tego codziennego procederu :D

Link to comment
Share on other sites

Mój do snu też mruczy, na początku myślałam, że coś go boli, ale to ze szczęścia, bo zaraz potem wykłada się do góry nogami, co jest u niego nagminne. Ciekawe czy wasze też się tak wykładają. I to różnnie z tymi łapami, raz jedna w górze reszta przykurczone albo wszystkie do góry jakby był powieszony na sznurku. Wygląda prześmiesznie.

Ale tarzać to się tarza na trawce, w domku nie praktykował, jedynie próbuje w swoim koszyczku jak jest do góry nogami jakby kręcić się na plecach, to dopiero mamy ubaw.

Link to comment
Share on other sites

Gaja identycznie się zachowuje :) Mruczy gdy się 'układa do snu', gdy ją się drapie w uchu :wink: , gdy się przeciaga. Głośno ziewa, a gdy szaleje to się promieniście uśmiecha :)

Przednie łapy w górze, tylne prykórczone i spojżenie mówiące: "Podrpa mnie wreszcie po brzuchu!" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tak wiec jak widze wspolna cecha kropek jest wzdychanie i mruczenie przy zasypianiu. Baffi tez za kazdym razem jak wjezdzamy na teren wystawy zaczyna glosno szczekac w samochodzie, doszlysmy do wniosku, ze mowi wszystkim innym: "PRZYJECHALAM", ciekawe czy tylko ona tak ma???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Mój to dopiero wyprawia:

-no to tak jak juz tutaj zostało napisane głośno ziewa :)

-po spacerku leci do swojego legiwiska i się tarza tak strasznie jakby coś mu było

-gdy śpi i mu sie coś śni to trzęsie nogami i popiskuje

-wygląda przez okno 9dlatego wiele dzieci sie patrzy w okno pokazując go sobie palcami a on po prostu czeka na mojego tate czyli jego Pana)

-jak Pana zobaczy przez okno to lata po mieszkaniu szczekając a jak juz wejdzie do domu moj tato to zabiera buty (nie iwem czym to jest spowodowane:P) i wszedzie je po pokoju "rozprowadza" :)

-gdy przychodze do domu i mowie do niego "cześć Zorbi" tez zaczyna na mnie warczyć i się jeży (tu juz ocs takiego zostalo napisane )

-gdy jest z czegos niezadowolony to idzie na legowisko czyli jego tz. miejsce i się kładzie z takim charakterystycznym ktotkim pomrukiem.

-gdy jest mu zimno przychodzi do rodzicow na łóżko i czeka aż ktos odchyli koludre i powie z litości 'no wejdź" :P no i owywiscie zanim się ułozy pod koludrą to robi 5 kółek wokolo wlasnej osii.

-jak mu jest za gorąco to zaczyna ryć jak kret i szuka wyjścia zpod koludry i sie kladzie na podłodze

-gdy chce jakiś smakołyk to kladzie łape na kolano osoby ktora go ma i zaczyna mu lecieć ślina to tak bajecznie wygląda hehe

-gdy jest na spacerze i go sie spóści to ma tz przezemnie 'odpał" i zaczyna biegać w kółko wydając charakterystyczne przerywane dźwięki o niskich częstotliwosciach

-a gdy zoaczy jakiegos psa na spacerze to uszy do przodu ,nisko na nogach,ogon wysoko,znieruchomienie i czekanie na podejscie drugiego przedstawiciela gatunku ( to chyba ma wiekszosc dlamatow ten instynkt)

ostatnio tato bym z nim w parko-lasku ( Ania i slama byłysmy tam kiedyś) i Zorbi ( imie mojego psa) zaczął tropić zagłębił się gdzies daleko i nagle przylecial z jakims juz nieżyjącym ptakiem w pysku przylecial i się pochwalił i potem niusl go prawie pod dom taki dumny:)

-aha i posiada taką ceche ktora zadko jakis pies ma a mianowicie

gdy chce iść na spacer zasłania twarz zwróconą do telewizora lub komputera i tak stoi i czeka.A wyglada to kosmicznie

lolki.jpg

fbytbtb.jpg

i jest tego z 10 razy wiecej tylko teraz nie moge sobie przypomnieć:P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam
Jestem nowa na tm forum :) Mam dalmatyńczyka bez rodowodu ATOSa i dobermana ROZITA z Padoku :)

Czytałam własnei posty w tym temacie i tez chciałabym wam napisac ze mój dalmatyńczyk głośno ziewa jak chce zwrócic na siebie uwage i sie śmieje i i wiele innych śmiesznych rzeczy robi tak jak wasze psiaki ;)

Heh troche sie spóźniłam w temacie ale dopiero teraz sie zalogowałam ;)

Jak bedzie troszke wiecej czasu to wkleje wam foteczki mojego dalmatynczyka :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Jak tak czytam wasze posty, to przypomina mi się moja Figa. Była identyczna jak wasze psiaki.
Uwielbiała tarzać się na dywanie, szczególnie po odkurzaniu.
Fige charakteryzowało jeszcze chęc jedzenia i umiejętność jego znajdywania oraz wypadki. Była bardzo energiczną sunią, wszedzie jej bylo pełno, bardzo dużo biegała, ale zawsze coś pechowego jej się przytrafiało.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Cześć i czołem :)
To mój pierwszy post i być może ostatni, ale temat mi się spodobał...
Jestem właścicielką dalmatyńczyka - drugiego w życiu i drugiego po przejściach. Oba były niewychowane potwornie i strasznie nieznośne z racji tychże przejść, co nie zmiania faktu, ze kochane.
W ogóle jak zobaczyłam Varysa pierwszy raz, 14 lutego 2005 to aż złapałam za ramię mojego chłopaka - bo normalnie, inkarnacja Sroki. Tylko wyższy i chudszy (nigdy w życiu nie widziałam tak chudego psa!). Niesamowicie podobny układ cętek, to samo ucho czarne, oczy z białymi rzęsami na czarnym tle, linia małych kropek na pysku i coś w rodzaju kwiatka na tyłku.

Dalmatyńczyki się śmieją, zębami, na przywitanie. Niesamowita sprawa. Varys poza tym tak śmiesznie powarkuje, a zdarza mu się szczeknąć.

Uwielbiają się tarzać. Przy czym Sroka się z lubością tarzała w rzeczach śmierdzących, a Varysowi zdarza się to rzadko i raczej przypadkiem - mam wrażenie że usiłuje sobie zdjąć kaganiec i o to w tym chodzi.

Nienawidzą kąpieli - w wannie, bo w rzece jak najbardziej. chociaż Varys się wyraźnie brzydził wody przez pierwszy rok.

Są straszliwymi pieszczochami.

Varys mruczy jak zasypia - i wymaga żeby go przykrywać na noc, taki rytuał. Zostało z czasów jak do nas przyjechał i był w strasznym stanie. Teraz po wieczornym wyjściu na siusiu kładzie się w legowisku i łypie - należy go wtedy przykryć i otulić, a on mruczy. Strasznie mnie to rozczula.

Jedzenie wszystkiego co wpadnie im pod pysk, kradzieże jedzenia i żebranie - ale w przypadku moich piesów to cecha nabyta myślę.

I to głośne ziewanie, takie lekko histeryczne nawet - zawsze myślałam ze to z nerwów, albo coś. Odbywa się kiedy stoję przy drzwiach i zakładam buty/kurtkę, a pies nie jest pewien czy wychodzę sama, czy z nim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...