Jump to content
Dogomania

jaki ogonek ?


Ewunia

Recommended Posts

Dzisiaj jak byłam z Pitem na spacerku to podeszła do nas pani z młodziutkim i malutkim yorkiem. Zachwycała się, że Pit taki duży i ma już długawe włosy. Zwróciła też uwagę na przycięty ogonek Pita.

Powiedziałam tej pani, że mój to też jeszcze szczeniak bo ma niecałe 6 miesięcy. Pani bardzo się zdziwiła, bo jej psiak ma ponoć 4 miesiące (był naprawdę jakiś malutki i miał krótki włos). A dotego ten yorczek miał długi ogonek. Z tego co wiem to yorki mają obcinane ogonki.

Chyba, że może teraz taka "moda na nieobcinanie" ?

ALbo, jak sobie pomyślałam, może tego pieska pani kupiła od jakiegoś niezbyt "profesjonalnego" hodowcy.

U mnie na podwórku jest jeszcze yorczek ok. 3-4 miesiące starszy od Pita. Wzrostem są bardzo podobni, a więc nie sądzę żeby to Pit był nadzwyczaj wyrośnięty.

Naprawdę jakiś dziwny był ten york.

Link to comment
Share on other sites

Obcinanie ogonków psom jest ponoć zabronione!

Nie ponoć, tylko jest zabronione! I hodowle nie obcinają ogonków!

Chyba, że może teraz taka "moda na nieobcinanie" ?

ALbo, jak sobie pomyślałam, może tego pieska pani kupiła od jakiegoś niezbyt "profesjonalnego" hodowcy.

To właśnie ci nieprofesjonalni pseudo-hodowcy, rozmnażają i sprzedają psy bez rodowodu i obcinają ogonki.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam to co napisalam isabelle. Wykonywanie jakichkolwiek zabiegow medycznych, ktore nie sa zwiazane z ratowaniem zycia i zdrowia psa jest ustawowo zabronione.

Niestety, do chwili obecnej niektorzy hodowcy i pseudohodowcy znajduja argumenty (tylko finansowe), aby przekonac weterynarzy do zabiegow obcinania uszu i ogonow u szczeniakow :evil:

Ostatnio na wystawach w klasie szczeniat wlasciwie nie spotyka sie juz yorkow z obcietymi ogonkami.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Mój Nikuś ma ogonek z czego się bardzo cieszę,bo uwazam obcinanie ogonków za okrucienstwo. Bylam ostatnio u pani nweterynarz,powiedziala ze moda na obcinanie ogonków mija,że nawet bokserom tak się już nie robi (troche dziwnie wygladaja z ogonami :)) Bardzo sie z tego cieszę

Pozdrawiam :wink:

Link to comment
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy gdybym sama miała zadecydować o tym, czy ucinać ogonek, to bym tego nie zrobiła, a jak dostałam pieska to miała już kopiowany. Trudno sobie wyobrazić ,na przykładzie różnych ras, jak by wyglądały z długimi ogonami, np. dobermany, nie spotkałam jeszcze takiego, który miałby długi ogon, a jeśli chodzi o nasze yoreczki to podstawowym krokiem w celu wykluczenia obcinania ogonków jest zmiana we wzorcu rasy, bo tym sie właśnie kierują hodowcy :)

Link to comment
Share on other sites

Moim poprzednim psem był bokser - mój ukochany Rambo. Niestety od 3 i pół roku już go nie ma na tym świecie.

Rambo jak go kupiłam miał obcięty ogonek. Ale jak był u nas to zdecydowaliśmy, że uszu nie będziemy mu obcinać bo po co ma się psina nacierpieć.

Jestem za nieobcinaniem ogonków i uszu psiakom - w końcu to natura ich wyposażyła w takie a nie inne.

Link to comment
Share on other sites

odszedł od nas w maju tego roku

Na pewno nadal jest to swieże i bolesne wspomnienie :(

Bardzo współczuję...

Mam jednak nadzieję, że mała i wesoła Fleur zapełniła lukę po bokserku i złagodziła ból po jego stracie (aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że boksiu zawsze zostanie w waszej pamięci...).

Link to comment
Share on other sites

Niestety - kupując Pufika nie za bardzo o tym wiedziałam...

Gdybym teraz kupowała psa, to na pewno miałby on długi ogonek.

Dokladnie ja te| za bardzo nie wiedzialam gdy kupowalam Jerrego. Ale tez przy takim malym psiaku trudno stwierdzi czy byl kopiowany czy nie jesli sie na tym nie zna. :x A ja niestety do takich osób nalezalam ale teraz to napewno bym na to zwrocila uwage :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ja nie kupiłam psa z pseudo-hodowli i ma rodowód, a pomimo tego ma kopiowany ogonek, szczerze mówiąc rzadko widuję pieski z długimi ogonkami[/quote

Od dłuższego czasu nie wolno kopiować ogonków psiakom.W Niemczech na wystawach pieski bez ogonków są dyskwalifikowane.Widać,że nie wszyscy hodowcy o tym wiedzą albo przedkładają własne widzi mi się nad zakaz i zdrowie pieska. :(

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się, nie obcina sie już ani ogonów ani uszu. Ja od pewnego już czasu widuje na wystawach boksery i dobermany z ogonami i uszami naturalnej długości a czasami nawet długoogoniaste rottki :D I na początku rzeczywiście miałam wątpliwości cóż to za rasa jest :)

A moja yoreczka oczywiście ma ogonek, tylko, że jakoś tak z natury króciutki :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak kupowalam Yokusie, to bardzo podobaly mi sie yoreczki z krotkimi ogonkami. Jakos nie moglam wyobrazic sobie takiego zagietego ogonka przy zwartym i eleganckim piesku. Teraz mam BellAmi, ktora jako niemiecka suczka ma dlugi ogonek i porownujac z kopiowanym, krociutkim ogonkiem Yokusi to nawet nie ma porownania: DLUGIE OGONKI SA BOSKIE! Psiak cieszy sie i jak na psa przystalo, tak wesolo nim macha :) Poza tym wloski a ogonku tez ladnie sie ukladaja. Nie ma potrzeby obcinania ogonkow i apeluje do Was: nie namawiajcie weterynarzy na obcinanie, poczekajcie - przyzwyczaicie sie do dlugich i polubicie je tak jak i ja (poczatkowo zagorzaly zwolennik krociutkich ogonkow ;) teraz juz nie!). Nawet jesli ktos chce kupic szczeniaczka tylko z kopiowanym ogonkiem lepiej poczekac na innego nabywce - jesli swoj nierozsadny wybor przedklada nad cierpienie pieska, to moze nie jest zbyt odpowiedzialnym nabywca.

Wlasciciele, ktorzy kupili od nas szczeniaczka sa wspanialymi ludzmi i mimo, ze poczatkowo byli przekonani do kopiowania, obecnie nie wyobrazaja sobie pieska bez normalnego ogonka :)

Link to comment
Share on other sites

Od dłuższego czasu nie wolno kopiować ogonków psiakom.W Niemczech na wystawach pieski bez ogonków są dyskwalifikowane.Widać,że nie wszyscy hodowcy o tym wiedzą albo przedkładają własne widzi mi się nad zakaz i zdrowie pieska.

Juz sama do kończa nie wiem jak to jest z tymi wystawowymi pieskami, ale oglądając zdjęcia psiaków z najlepszych polskich hodowli, na wielu z nich są właśnie kopiowane ogonki :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

No jasne, zgadza sie - sama wiesz, ze yoreczki zyja 15 lat i nawet dluzej :) Od zaledwie paru lat, aby nie powiedziec 2-3lat!!!! na serio zaczeto podchodzic do zakazu ciecia ogonkow .....a tak naprawde to od roku, dwoch tych ogonkow juz kopiuje sie bardzo malo. Stad pieski, ktore widzisz maja kopiowane ogonki - te psy, ktorymi sie hodowle reklamuja sa starsze, dlatego maja krotkie ogonki!

Link to comment
Share on other sites

Jak ja Oksarka wybierałam-miał wtedy 10 dni to maleństwo już miało kopiowany ogonek, a wogóle wtedy nie wiedziałam, ani nie słyszałam o tym, że nie powinno się ani kopiowac uszu, ani ogonków. Teraz gdy jestem tego świadoma, zepwne zwróciłabym na to uwagę i kupiłabym Yorka z Ogonkiem, bo to przecież ich część ciała, za pomocą której bardzo duzo możemy się od piesia dowiedzieć. W ogołe uwazam, ze takie kopiowanie jest zbędne, bo gdyby piesiom przeszkadzte uszu czy tez ogoneczki to dązyłoby się do tego, aby stworzyc tak idealne wzorce juz z naturalnymi krótkimi ogonkami. To jest moje zdanie

A wracajac do uszek to dzisiaj spotkalam 10tyg amstafka, ktory juz byl po tym zabiegu, ale nie wypytywalam sie o nic wiecej wlasciciela ...

Link to comment
Share on other sites

Jak kupowalam Yokusie, to bardzo podobaly mi sie yoreczki z krotkimi ogonkami. Jakos nie moglam wyobrazic sobie takiego zagietego ogonka przy zwartym i eleganckim piesku.

Ja dokładnie tak samo. Taki króciutki ogonek wydawał mi się idealny do yorkusia. Szczególnie, że poprzednio miałam bokserka z kopiowanym ogonkiem i uwielbiałam ten jego tyłeczek, kiedy nim całym kręcił. :wink:

Ale teraz, po kilku miesiącach uwielbiania Flerusi, nie wyobrażam sobie jej innej niż z takim prześlicznym długaśnym i zakręconym ogonkiem. Szczególnie kiedy wychodzi na spacerek, to ten ogonek tak fajnie faluje na boki, jak antenka i ona jest taka szczęśliwa! :P

Więc zakochałam się w długim ogonku i uważam, że jest cudowny. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...