Jump to content
Dogomania

TOTW - bez glukozaminy i chondroityny?


blaira

Recommended Posts

[quote name='GATUSO']Mieli z nimi problemy zdrowotne,widzę,że jesteś wyjątkową przeciwniczka ochrony stawów,bardzo się dziwię ,ale swojego zdania nie zmieniam i ochrona stawów u psów duzych ras jest niezbędna.[/quote]
Nie tyle przeciwniczką , co ciekawi mnie idea hodowania takich psów, które od szczeniaka musisz paść cudami bo jak nie to nie chodzą, źle się rozwijają itd. Jak daleko jest to od natury.

Poza tym bardziej jestem przeciwna osądzaniu porządnej skądinąd karmy na podstawie braku w niej glukozaminy. Osobiście wolę mieć karmę z mniejszą ilością składników, i jeśli jest taka potrzeba, dodać ten arthroflex czy coś innego co pies toleruje. Po tych kilku latach już wiem, że mój pies toleruje niewiele dodatków na stawy.

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem przeciwnikiem TOTW,i wiem ,ze to jest bardzo dobra,super przyswajalna karma.Sam karmię Nutrą Gold Breeders Bag,od tych samych ludzi co sprzedają TOTW.
Całkowicie zgadzam się z Tobą,że lepiej dać psu bardzo dobrą karmę i ew,kupić profesjonalny specyfik(jesli jest potrzeba),niż karmić gorszą karmą posiadającą w składzie np ochronę stawów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Nie tyle przeciwniczką , co ciekawi mnie idea hodowania takich psów, które od szczeniaka musisz paść cudami bo jak nie to nie chodzą, źle się rozwijają itd. Jak daleko jest to od natury. [/quote]

Rozumiem Twoje wątpliwości, ale chciałbym zauważyć, że jeśli chodzi o psy to już daleko odeszliśmy od natury (sucha karma, mieszkanie w bloku, spanie w mieszkaniu, spacery na smyczy, brak polowań i wiele, wiele innych:cool3: )
A naturalnym źródłem dodatków na stawy są zwierzęce kości, chrząstki, kurze łapki. Jest zatem naturalna alternatywa i myślę, że jak nie był Arthroflexu to tym się wspomagano.

[quote]Poza tym bardziej jestem przeciwna osądzaniu porządnej skądinąd karmy na podstawie braku w niej glukozaminy. Osobiście wolę mieć karmę z mniejszą ilością składników, i jeśli jest taka potrzeba, dodać ten arthroflex czy coś innego co pies toleruje. Po tych kilku latach już wiem, że mój pies toleruje niewiele dodatków na stawy.[/quote]

Też tak uważam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GATUSO']Nie jestem przeciwnikiem TOTW,i wiem ,ze to jest bardzo dobra,super przyswajalna karma.Sam karmię Nutrą Gold Breeders Bag,od tych samych ludzi co sprzedają TOTW.
Całkowicie zgadzam się z Tobą,że lepiej dać psu bardzo dobrą karmę i ew,kupić profesjonalny specyfik(jesli jest potrzeba),niż karmić gorszą karmą posiadającą w składzie np ochronę stawów.[/quote]
a tak serio , to jaką mamy pewność , że w karmach są te suplementy :cool3:
papier wszystko przyjmie :p Szczególnie mowa o karmach z tej niższej półki ...
Więc tak serio , nie warto zatem oceniać jakości karmy , po tym czy ma suplementy ochraniające stawy czy też nie .... bo to można dodatkowo sobie podać .. przy okazji mając już zupełną pewność , że podajemy tego tyle ile trzeba ...

TOTW jst fajne , nie ma tych kukurydz , pszenic itp dodatków.

No i jeszcze jedno , każdy pies jest inny , inaczej wszystko przyswaja , jednemu będzie pasować karma , drugiemu nie ...

Ja jestem zadowolona , że skusiłam się na TOTW , bo trochę sie łamałam .. znając wybredność moich zwierzątek ...

To jest pierwsza karma , którą jedzą .. jedzą 3 miesiąc i nie grymaszą !!

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tak... nie oceniam karm nigdy za ich zawartość "artro"... jeśli ją karma ma to super, jeśli nie to nie szkodzi... aczkolwiek lubię mieć świadomość że pies gdzieś tam nawet tą znikomą dawkę tych substancji dostanie, gdy ja np zapomnę dolać arthroflexu czy coś. Ja mam sukę pracującą- sportową- High Jump, Weight Pulling, Weight Sprint Pulling itd, do tego dość sporą i ciężką, i nie wyobrażam sobie nie wspomagać jej stawów!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...