Jump to content
Dogomania

PUDEL- nie taki straszny....+ off


Sonya-Nero

Recommended Posts

znaczy teren w domu czytaj obsikuje a po nim znaczy Elfik a za nim poprawia Zet wiec mozna sobie wyobrazic jak wyglada moj dom :roll:

jak jest sam tego nie robi tylko jak ma w domu inne psy ma silny instynkt terytorialny poza tym jest to pies ideal i kazdy kto go zna napewno potwierdzi :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pati podtrzymuję to co pisałam ci na GG - NIE oddawaj Axla do takiego domu. Widać że oni nie chcieli Axla a cokolwiek byle za darmochę. Trzeba psa zostawiać u kogoś z pełną świadomością, że ktoś chce tego i tylko właśnie tego konkretnego psa, a oni traktują sprawę mocno przedmiotowo, czy ten czy inny pies wszystko jedno, jak im sie trafi ratler za darmochę to też wezmą.
Co do znaczenia w domu to ja potwierdzam, mam 2 samce i jak do domu przychodził mi pies na strzyżenie i nie daj boże gdzieś siknął zaraz miałam kolejne dwa znaki z tym miejscu. Dlatego w domu zrezygowałam ze strzyżenia, wolę nie zarobić niż mieć śmierdzący psim moczem dom. Więc doskonale rozumiem Pati, w dodatku w bloku to już wogóle...

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że to naprawdę poważny problem z tym znaczeniem terenu - czytajcie z obsikiwaniem kątów w domu gdy jest w nim więcej psów.

Jeśli także u innych z Was pojawia się ten problem choćby sporadycznie przy dwóch psach to napiszcie proszę i podzielcie się spostrzeżeniami bo sama planuję za jakis czas kompana pudlowego dla Taffika płci męskiej i takie opisy mocno mnie niepokoją.Musze to przemyśleć. Mam nieduże mieszkanie w boku do tego staram się by było wymuskane i nie chciałabym by było zdewastowane przez takie niefajne choć normalne psie zachowania. W pełni rozumiem decyzję Pati choć serce by bolało z pewnością.

A przyszło mi coś do głowy taka przelotna myśl- może jest jakiś sposób oduczenia tego zachowania Axelka-może można w jakiś sposób na tyle wzmocnić jego pozycję w Twoim stadzie by już nie musiał znaczyć by było to oczywiste, że zajmuje pozycję Alfa. No nie wiem może jest jakiś sposób- nie do końca myślę po psiemu jeszcze ale czasem jak czytam w Czterech Łapach o sposobach w jakie moim zdaniem świetny psi psycholog behawiorysta Andrzej Kłosiński zażegnuje rozmaite poważne utrudniające życie domownikom problemy z ich psami to jestem pod wielkim wrażeniem. Na bardzo trudne problemy z psem ma skuteczne choć czasem pracochłonne metody behawioralne. Odwiedza taką rodzinę z psem problemowym przygląda się zachowaniom domowników i psa, pokazuje czasem zaskakujące sposoby. Co miesiąc w tym czasopiśmie ukazują się nowe porady- uważam, że można by się skontaktować z nim i choćby telefonicznie poradzić- w necie jest kontakt do niego. A być może ze względu na korzyść dla poczytności czasopisma i ciekawość problemu mógłby na poważnie wykorzystać to konkretne zjawisko obsikiwania i poradzić prywatnie a potem nawet w Czterech Łapach.
Takie moje swobodne myśli tu przytaczam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati']znaczy teren w domu czytaj obsikuje a po nim znaczy Elfik a za nim poprawia Zet wiec mozna sobie wyobrazic jak wyglada moj dom :roll:[/quote]
A probowalas czegos takiego:
[URL]http://www.dog-breeds.net/dog_diaper_belly_band.htm[/URL]

To jest prosta opaska na psi brzuszek z "podpaska" w srodku - gdy pies nasika to mu sie robi mokro i nieprzyjemnie. Podobno dziala, i mozna latwo psa oduczyc znaczenia w domu w ten sposob...

Link to comment
Share on other sites

dziekuje wam za rady rzeczywiscie my juz tak prawie 8 mc zyjemy i juz powoli wyczerpala sie nasza cierpliwosc

probowalam juz chyba wszystkiego zeby go tego oduczyc nawet lazilam za nim jak cien i dostawal gazeta po tylku jak go przylapalam
ale przylapac go na goracym uczynku to bardzo trudna sprawa

Fish dziekuje za linka do tej opaski sprobuje mu taka zamowic anuz pomoze choc watpie to za dlugo juz trwa, kastracja nie pomogla

nam sie wszystkim wydaje ze on ma silny instynkt terytorialny jest tez bardzo zazdrosny o inne psy w domu caly czas chodzi poddenerwowany jak glaszcze innego psa
wydaje mi sie, ze mialby lepsze zycie bedac jedynakiem. Zreszta mam to sprawdzone u mojego brata w domu to inny pies spokojny wyluzowany i NIE znaczy ale moj brat nie ma zwierzat. Chodzilam z nim do koleznek z psami i bez i tam gdzie byly w domu psy juz po wejsciu niuchal i polewal :roll:

Kamaz co do twoich obaw o drugiego pudlowego pana w domu to powiem ci, ze nie wszystkie psy sa takie jak Axel ja mialam sporo samcow na tymczasie i mialam w domu mojego dalmata i o zadnym znaczeniu nie bylo mowy. Zreszta jak nie mialam Axla to Ani Zet ani Elfik nogi nie podnosili a byli we dwojke pod jednym dachem. Takze to nie jest regola.

powiem wam, ze nie wiem co mam teraz dalej robic... musze znalezc fajny domek tylko gdzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati']Fish dziekuje za linka do tej opaski sprobuje mu taka zamowic anuz pomoze choc watpie to za dlugo juz trwa, kastracja nie pomogla[/quote]
Pati, nie zamawiaj, tylko sama zrob cos takiego - po prostu zrob mu opaske na siusiaka z kawalka bandaza czy kawalka polarowego szalika. Ja bym sie nawet rozejrzala za kupnem opaski (dla ludzi na glowe) na rzep - jesli trafisz rozmiarem bedziesz miec gotowa belly-band.

Chodzi o to, by psiakowi podwiazac siusiaka blisko ciala tak, zeby poczul jak sie zmoczy...

Co do nerwowej reakcji na inne psy, mysle, ze moga pomoc codzienne cwiczenia, podczas ktorych wszystkie Twoje psiaki siedza spokojnie przed Toba i kazdy po kolei dostaje 1 smakolyk. Im wiecej dobrych rzeczy w obecnosci innych psow, tym szybciej "czarna owca" zmieni zdanie na temat swoich towarzyszy.

Link to comment
Share on other sites

:lol: czarna owca dobrze powiedziane

nie on jest spokojny to zazdrosc przez niego przemawia wiesz jak glaszzce innego to zaraz przylatuje i dyszy pod tytulem "nie jego mnie glaszcz" albo jak wchodze do domu wszystkie sie witac chca a Axel nie dopusci zadnego tylko on ma sie liczyc

acha opaske zrobie rzeczywiscie a raczej mama mu zrobi ja za daleko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati']nie on jest spokojny to zazdrosc przez niego przemawia wiesz jak glaszzce innego to zaraz przylatuje i dyszy pod tytulem "nie jego mnie glaszcz" albo jak wchodze do domu wszystkie sie witac chca a Axel nie dopusci zadnego tylko on ma sie liczyc[/quote]
To rzeczywiscie rozpieszczony "jedynak"..

Daj znac, czy opaska cos pomogla!

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki czy mogą być te?[IMG]http://img127.imageshack.us/img127/6448/bazylusmj3.jpg[/IMG][IMG]http://img501.imageshack.us/img501/3357/bazylus2xd8.jpg[/IMG]
[IMG]http://img329.imageshack.us/img329/6923/bazylus4je9.jpg[/IMG]
[IMG]http://img329.imageshack.us/img329/7828/bazylus3cy1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Przedstawiam Wam małą Różę rodowodowo DANCE WITH ME ROUZ po ELENSIS-Katmary's WIWA WIKTORIA. W dziadkach są linie Nutlee, Martina's, Marechal, Dacun's, Wisperwind, Canmoy's, itd. :loveu: :p

[IMG]http://images1.fotosik.pl/268/91b1fd149551144f.jpg[/IMG]

[IMG]http://images3.fotosik.pl/259/983f5d13295262df.jpg[/IMG]

[IMG]http://images2.fotosik.pl/259/0555063e754a46dd.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gośka']Przedstawiam Wam małą Różę rodowodowo DANCE WITH ME ROUZ po ELENSIS-Katmary's WIWA WIKTORIA. W dziadkach są linie Nutlee, Martina's, Marechal, Dacun's, Wisperwind, Canmoy's, itd. :loveu: :p

[IMG]http://images1.fotosik.pl/268/91b1fd149551144f.jpg[/IMG]

[IMG]http://images3.fotosik.pl/259/983f5d13295262df.jpg[/IMG]

[IMG]http://images2.fotosik.pl/259/0555063e754a46dd.jpg[/IMG][/quote]
Czy to nowy nabytek hodowli?

Link to comment
Share on other sites

Oj Magda, Magda...;)
Z tego samego powodu dla których sznaucery mają ogony pozawijane, boksery, dobermany i inne które się kopiowało, a nie hodowało pod kątem prostości ogonów. Chociaż co niektórzy próbują chyba wymusić żeby zaczęło się hodować "na ogony".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fish']Gosiu, gratulacje! ;)

Mam pytanie odnosnie ogonow - czemu pudle nie maja rownych, szablastych ogonkow tylko zawsze gdzies jest zalamanie pod sporym katem w kierunku grzbietu? Moj Gif tez ma ogon zalamany... Ale u innych ras dluoogoniastych nie widzialam czegos takiego.[/quote]

Nie zawsze,różnie to bywa,nasza Jaśminka ma właśnie taki szablasty ,taki ma nasz toyek Dymek,oraz toyeczki dziewczyny Gogo i Rozalinda,cześciowo dzieciaki ,no nie Rozy,bo ta jeszcze nie rodziła.

Link to comment
Share on other sites

No, generalnie to rozumiem, ale sie zastanawiam, dlaczego z calej ogromnej roznorodnosci ogonow u pudli akurat utrwalilo sie zalamanie. Czemu nie zakrecenie, skrocenie, noszenie pionowo w gore itp... U sznaucerow i bokserow spotyka sie rozne ksztalty ogonow, a u pudli przewaza jeden wzor, ktorego na dodatek nigdy nie widzialam u innej rasy.

Link to comment
Share on other sites

A ja nie zgodzę się z żadnym zdaniem Twojej wypowiedzi;)
Pudle mają ogony bardzo różne i nie zauważyłam żeby przeważał jakiś jeden wzór. Ford ma ogon zarkęcony i to bardzo, bardzo mocno, jakieś 3 razy, koniec jest zaciśnięty i już niejeden sędzia wpadł w niemałą konsternację oglądając jego ogon. Bil ma ogon mocno zarzucony na plecy i gerneralnie nie zawija go tylko po prostu zarzuca na plecy. Mafina ma ogon prawie pionowy, Mercedes miała koniec skopiowany więc ciężko mi powiedzieć.
Dodatkowo pudle mają też ogony różnej długości, Ford ma długaśny, po rozkręceniu sięga niemal do ziemi, Bil ma krótki.
Jeśli chodzi o sznaucery to widziałam już od zakręconych w precle do załamanych, noszonych na plecach, na równi z linią grzbietu itp.

Link to comment
Share on other sites

Nie można powiedzieć,że to załamanie,raczej mniejsze lub większe zakrecenie, u wiekszości pudli ogon ma tendencje do przechylania sie w stronę grzbietu.

Bardzo dobrze ,że prawie jeden wzór, jak by wyglądał pudel z długim ogonem jak np.jamnik,a kopiować nie można,tylko dlaczego zakaz nie obejmuje wszystkich ras:shake:

Jeżeli Ford ma tak długi ogon,to ładnie go nosi,widziałam duże którym ogony zwiniete w precle leżały na plecach.

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie się uporałam z kielcowym przeziębieniem :roll:

...co do ogonków pudlowych, to z przecieków odnośnie nowego aktualizowanego wzorca pudla można się dowiedzieć, że zostanie w końcu określony we wzorcu sposób noszenie naturalnego ogona i ogon noszony/położony na grzbiecie ma być wadą.

Link to comment
Share on other sites

Gosiu, z pewnoscia widzialas wiecej pudli niz ja! Dzieki za wyjasnienia. Dla mnie to b. ciekawe. Nigdy bym nie przypuszczala, ze Ford ma ogon zakrecony, raczej myslalam, ze ma ucieta koncowke.

Alfa, przeciez zakaz obowiazuje wszystkie psy w Polsce, nawet nierasowe.

Sonya, a skad masz przecieki o zmianie wzorca pudla i kiedy to nastapi?

Link to comment
Share on other sites

Alfa masz rację, bo jak dobrze pomyśleć to faktycznie ten ogon zakręca się i przechyla na plecy, Bil ma przechylony ale nie jest on zakręcony mocno no i jest krótki, Ford ma zakręcony bardzo mocno i przechylony na plecy, ale w związku z tym że to jest naprawdę mocne zakręcenie to przy dobrym ostrzyżeniu nie widać tego, dlatego wielu sędziów sugeruje się że ma ogon cięty. Chętnych zapraszam do macania Fordowego ogona;), chociaż ogon to jego najświętszy skarb i nie lubi jak ktoś go tam maca, ale dla celów naukowych myślę że da się przekonać:lol:
No i fakt że taki pudel z ogonem jak jamnik czy beagle wyglądałby ciekawie.
Aha jeszcze tak mi się przypomniało że ten ogon to skręca się z wiekiem, bo pamiętam malutkiego Bila i ogon miał całkowicie prosty, dopiero koło 3-4 m-cy zaczął go coraz bardziej zarzucać na plecy. oczywiście nie jest to reguła. No i te kręcone ogony są dziedziczne, to chyba jakaś cecha dominująca. Chociaż szczerze powiem że na genetyce kompletnie się nie znam, więc nie chcę palnąć jakiejś głupoty, ale większość Fordowych dzieci ma precle i ojciec Bila też miał zarzucony ogon.
Osobiście cieszę się że nie kopiuje się u pudli ogonów, mnie się bardziej podoba taki ogoniasty. No i nie przeszkadzają mi te kręcone, chociaż rozumiem sędziów którym może się to nie podobać. Dotyczy to estetyki i nikt im nie nakarze lubieć kręcone jeśli takich nie lubią. Ja też mam swoje małe "zboczenia" dotyczące estetyki, a które absolutnie nie są wadą, tylko w ogólnym wizerunku psują mi wygląd;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...