Jump to content
Dogomania

Sposoby klejenia uszu u chińskich grzywaczy


Dudek

Recommended Posts

No właśnie... (mam pytanie do wszystkich, którzy już to mają za sobą i mają jakieś doświadczenie w tej materii;) jeśli oczywiście zdecydują się uchylić rąbka tajemnicy ;) )

- czym kleić ( na polskie warunki – jaka taśmą [firma, nazwa etc.])

- w jaki sposób (jeśli macie kilka sposobów to bardzo chętnie je poznam)

- od kiedy należy kleić...

Zdaję sobie sprawę, że to pilnie strzeżone tajemnice ;) , więc jeśli się ktoś zdecyduje podzielić swoim doświadczeniem, będę bardzo wdzięczna!

Podaje swój mail: [email protected]

Pozdrawiam

Kasia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hi DUDEK :D

Mam cos dla Ciebie.... :D

http://www.crestars.com/ear_taping_method_1.htm

A ja mojej najpierw robilam w takie tutki a pozniej kleilam je razem...

Robilam to tzw.TEZA-tasma malarska(polecam niemiecka ,bo polska sie nie trzyma..)

Plastrow nie polecam,chyba ,ze takie dla alergikow!!!(takie cieniutkie )

No i wazny jest ARTROFLEX( ten wyciag z chrzastek rekina)na wzmocnienie chrzastki!

jak o czyms zapomnialam to pytaj smialo!

Link to comment
Share on other sites

No jednego jest latwiej dopilnowac niz 5 ale co tam...dasz rady :D

duzo zalezy od tasmy...taka polska odpada sama :evil:

Ale mowie dobra jest niemiecka TEZA no i te plastry dla alergikow(sa 2 rodzaje takie niby papierowe i takie materialowe..)ja prywatnie wolalam te materialowe nazywaja sie LEUKOSILK (niemieckie)o ile pamietam byly dosyc drogie...jakies 5-6 euro..(.to jest 5m). ale sie trzymaja!!!!

Pierwszego razu nie zapomne nigdy... :evil: 0X :evilbat: to bylo straszne...az sie spocilam!!!

Ale dojdzesz do wprawy szybko...

Ja mysle ze te rulonki to sie najprosciej robi...znaszy najpierw na plasko a potem w rulonik i pozniej razem!

No ja mojej tak wlasnie robilam..no i stoja!

a ma strasznie cieniutenkie i watle... :D :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja,kleje uszy plastrem "Omnifilm" firmy Hartmann,sposób klejenia:składam ucho na pół w płaszczyźnie pionowej,sklejam plastrem,pozostawiając dłuższe "troczki",które łącze ze sobą tworząc rusztowanie między uszami(nie potrafię tego lepiej wytłumaczyć,ale nie jest to trudne)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję :D

Strasznie się cieszę, że istnieje takie forum dyskusyjne jak to, bo dzięki temu mozna się wymieniać doświadczeniami. 8)

Ja oczywiście robię z igły widły i przymierzam się już od dawna do klejenia - 'chciałabym a boję się' :wink:

Cóż powinnam chyba wykorzystać zdobytą wiedzę i przejść do akcji. :lol:

Pozdrawiam

Kasia

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze koty za płoty - czaczęłam kleic - teraz tylko pytanie czy dobrze (jeśli chodzi o technikę) bo boję się coś sknocić :-? Plaster nawijam od zewnętrznej krawędzi ucha. No właśnie...

Mam pytanie - czy ma jakieś znaczenie od której krawędzi ucha nawija się plaster?? Od wewnętrznej czy zewnętrznej - czy wszystko jedno?? Ale jestem dociekliwa... :wink:

Justyna JK - oj klei się, klei :wink:

Ja na przykład byłam bardzo zaskoczona, jak się dowiedziałam co się robi z uszami terrierów (np. fox, walijskich itd.) oraz z uszami sznaucerów - hihi...

Link to comment
Share on other sites

Może moja technika klejenia nie jest zbyt dobra, ale jak zaczynam zawijac ucho od zewnętrznej jego krawędzi, to 'mostek' wychodzi mi za uchem (i uszy się trochę odchylają do tyłu).

A teraz moja teoria(hehe - ciekawe czy ma jakiś sens??) :oops: :

Jeśli bym zdecydowała się rozpocząć klejenie od wewnętrznej krawędzi to 'mostek' byłby z przodu ucha a tym samym mógłby powodować, że uszy kierowały się do przodu). Wydaje mi się że w zależności czy mostek jest z przodu cvzy z tyłu - na uszy działają różne siły i napręzenia... (zupełnie jak w konstrukcjach budowlanych :lol: ) :-? Potrzebny mi jest architekt! :wink:

Jeszcze jest trzecia możliwość - żeby tak zakładać 'mostek' aby był idealnie między uszami... :wink:

Zastanawiam się czy moje wywody mają jakiś sens?

Ale nie chciałabym żeby przez moje złe klejenia psy miałay jakieś dziwne uszy...

I tu się sprawdza co mówiłam wcześniej: rozdielam włos na czworo :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak porobie maluchom fotki z klejonymi uszami to tu wstawię i będę juz wiedziała czy robię to ok...

A teraz z innej beczki - jak się pielęgnuje skórę takich maluchów?? Jakich kosmetyków używać (czy w ogóle czegoś używać)??

Link to comment
Share on other sites

Moje 'niemowlaki' juz gadaja :wink: - i to jak!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Zwlaszcza VASCO! Zaczely w poniedzialek 6-stytydzien 8)

Omnifilmu niestety nie moglam dostac w 3 aptekach - nawet w jednej zamowilam, ale nie bylo w hurtowni... :( Nawet o nim slyszeli, ale niestety aktualnie nie posiadali w ofercie.

O LEUKOSILKU nikt nawet nie slyszal :wink: :lol: Pewnie nie oplaca sie im go sprowadzac...

Kupilam plaster dla alergikow (POLOPOR). Kleje - co z tego wyjdzie?? :wink:

Pozdrawiam wszystkich

8)

Link to comment
Share on other sites

a mi sie bardziej podoba jak uszy nie sa postawione u powderków , w sumie z postawionymi uszkami powderka bym nie chciała , no łyski wiadomo i w sumie nie widziałm nigdy łysolka z oklapnietymi :lol:

Mi sie tez nie podobaja!

Widzialam lysego z oklapnietymi,wyglada tak samo smiesznie jak powder ze stojacymi! :lol:

Link to comment
Share on other sites

A mi tam u obcych powderków wszystko jedno :wink: Najważniejsze, żeby uszy pasowały do całości mogą wisieć lub stać, byleby pies był z nimi ładny i harmonijny :lol: :wink:

Cieszę się że Milvie wiszą bo jej nie pasowałyby stojące ;)

Link to comment
Share on other sites

no własnie tak sobie patrzyłam i moja wiewiórka by fajnie wyglądała ze stojacymi w sumie 8) dokładnie tak jest jak piszesz Kasiu,że jak pasuja to jest słodko czy tak czy tak :)

a kazdy grzywak jest słodki strasznie czy ma uszka wiszące czy stojace ale bardziej tak jakoś dostosjnie wygladaja puffki z wiszacymi wg mie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...