Jump to content
Dogomania

Galeria Akit (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Taysha

Recommended Posts

[quote name='weihaiwej']Pisałaś już o tym kiedyś w temacie o żywieniu, pamiętam. To bardzo smutne :(
Podawanie psu kości łączy się z pewnym ryzykiem, niewątpliwie trzeba psa pilnować podczas jedzenia, jeśli nie gryzie dokładnie, to trzymać kość w ręce albo mielić. Kulką suchej karmy pies także może się zadławić, tak samo jak patykiem na spacerze.
Wydaje mi się, że korzyść płynąca z żywienia jak najmniej przetworzonym jedzeniem (ludziom też przecież takie się zaleca) i karmienia produktami dobrej jakości (przynajmniej takiej, jak dla ludzi) może przewyższać ewentualne ryzyko.[/quote]

Tak, trzeba pilnować. Ja jednak wolę dmuchać na zimne niż potem żałować.

Wytłumacz mi proszę jakie korzyści są z jedzenia kości (produkt wysokiej jakości????) - bo nie bardzo to do mnie przemawia. Mięso tak, warzywa jak najbardziej (chociaż z tego co wiem - a na temat żywności, żywienia wiedzę mam baaaaardzo dużą -surowe warzywa stanowią jedynie substancję balastową bo przyswajalność składników jest niewielka0 ale kości???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moze powiedziec ze my całe zycie karmimy w stylu diety BARF i nie narzekam. U nas sucha karma to wlasnie dodatek lub przekaska :)

Przygotowania do Poznania czas zaczac, gdyz malowanie zakonczone :) ale jak by to nie bylp przed zima moj Tigerek linieje (dobrze, ze w ostatniej chwili przypomniałam sobie, ze to jego czas i go nie zglosilam) no i chudzielec tez gubi swoje futerko :)

Niestety przez ten blyskawiczny remont nie miałam czasu isc do zwiazku, aby spisac sobie stawke. przynajmniej bedzie moze trcohe niespodzianek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya'][quote name='weihaiwej']Pisałaś już o tym kiedyś w temacie o żywieniu, pamiętam. To bardzo smutne :(
Podawanie psu kości łączy się z pewnym ryzykiem, niewątpliwie trzeba psa pilnować podczas jedzenia, jeśli nie gryzie dokładnie, to trzymać kość w ręce albo mielić. Kulką suchej karmy pies także może się zadławić, tak samo jak patykiem na spacerze.
Wydaje mi się, że korzyść płynąca z żywienia jak najmniej przetworzonym jedzeniem (ludziom też przecież takie się zaleca) i karmienia produktami dobrej jakości (przynajmniej takiej, jak dla ludzi) może przewyższać ewentualne ryzyko.[/quote]

Tak, trzeba pilnować. Ja jednak wolę dmuchać na zimne niż potem żałować.

Wytłumacz mi proszę jakie korzyści są z jedzenia kości (produkt wysokiej jakości????) - bo nie bardzo to do mnie przemawia. Mięso tak, warzywa jak najbardziej (chociaż z tego co wiem - a na temat żywności, żywienia wiedzę mam baaaaardzo dużą -surowe warzywa stanowią jedynie substancję balastową bo przyswajalność składników jest niewielka0 ale kości???[/quote]

Gdyby kości składały się tylko z tej cześci,którą stanowi trzon kości długiej ramienia czy uda to faktycznie nie stanowiłyby żadnej wartości odżywczej,ale kości zawierają w tych ww. szpik,oraz tzw.główki kości,ktore w duzym stopniu przynajmniej jeśli są pochodzenia od młodych zwierząt to są ważną częścią krwiotwórczą i to już stanowi o niepodwarzalnej wartości odzywczej,poza tymi kośćmi sa kosci żebrowe,kość mostkowa,kości kręgowe,niektóre kości czaszki,ktore są mocno krwiotwórcze i stanowią b.dużą wartośc,no może poza koścmi pozyskanymi od dojrzałych osobnikow zwierząt tak pokaźnych jak woły,czy konie.

Poza tym istotną częścia kości jest ta ich część,która tworzy połączenia stawowe,gdzie jest b.wiele substancji chrzestnej.
nie wspominając o substancjach mineralnych ,ktore stanowia znaczną częśc nawet tzw.miękkich cześci kości,ktora jest przez psa b.dobrze przyswajana.

Pies jako gatunek istnieje od dziesiątek tysięcy lat a karmy suche istnieją od parudziesięciu.

To człowiek w swej dobroci,a może skąpstwie,lub niewiedzy powoli przestawia psa ,jak nie patrzeć drapieżnika,na pokarmy z ogromną przewagą weglowodanow ,białka roślinnego z śladową ilością bialka zwierzęcego i krzyczy,że to najlepiej zbilansowane dla naszych domowych już teraz ulubieńców.

Już w niektórych rasach psów doszło do tego ,iż pieski genetycznie nie mają zebów przedtrzonowych i właściwie są wegetarianami-np.nagi meksykanski piesek,czy jego peruwianski krewniak,a także ich chiński krewny,czyli znany chyba wszystkim chiński grzywacz.

Może niektórzy nie wiedzą,że przez długie lata psy towarzysząc człowiekowi musiały się przystosować do tego,co człowiek w danej kulturze im oferował,np.pieski towarzyszące ludziom,którym się nie przelewało musiały zadowlić się dosłownie resztkami,a wyglądały kwitnąco,prawdopodobnie dzieki faktowi,iż czasem upolowały sobie mysz,czy szczura.
jest wiele pięknych europejskich ras piesków ,które w przeszłości musiały zjeść byleco,by przetrwać.
I tak popularny dziś buldożek francuski,czy bokser,czy wiele terierów dzisiaj mogą z wielkim powodzeniem zajadac się eukanubą,czy inną słynną "dobra"suchą karmą-bo zdążyły się już do przystosować niemalże do wszystkiego.

już kiedys próbowalam pisać o tym ,co sądzę o stosowaniu suchych karm,nawet najzanamienitszych firm akitom,czy innym rasom psów,które nie zostały do takiego żywienia przystosowane.Mam tu na myśli wiele ras pierwotnych,myśliwskich,czy nawet owczarków,a ściślej psów pasterskich.

-Pokrótce powtórzę:
Cóż to za karma,która podana w pewnej dawce,jest w prawie podobnej dawce wydalona?Cóż to za karma,która po przejściu przez psa i wydalona,i ta wersja wyjściowa po wysuszeniu i odpowiednim uformowaniu jest dalej podobna do wersji wejściowej?

Na koniec tylko polecę lekturę ksiązki pt."Nie taki wilk straszny" Fairleya Mowata,po przeczytaniu której wiecej można wywnioskowac na temat żywienia niż studiując technologię żywienia i śledząc najnowsze trendy w tej dziedzinie. :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AKITY-HalneWzgórze'][quote name='donya'][quote name='weihaiwej']Pisałaś już o tym kiedyś w temacie o żywieniu, pamiętam. To bardzo smutne :(
Podawanie psu kości łączy się z pewnym ryzykiem, niewątpliwie trzeba psa pilnować podczas jedzenia, jeśli nie gryzie dokładnie, to trzymać kość w ręce albo mielić. Kulką suchej karmy pies także może się zadławić, tak samo jak patykiem na spacerze.
Wydaje mi się, że korzyść płynąca z żywienia jak najmniej przetworzonym jedzeniem (ludziom też przecież takie się zaleca) i karmienia produktami dobrej jakości (przynajmniej takiej, jak dla ludzi) może przewyższać ewentualne ryzyko.[/quote]

Tak, trzeba pilnować. Ja jednak wolę dmuchać na zimne niż potem żałować.

Wytłumacz mi proszę jakie korzyści są z jedzenia kości (produkt wysokiej jakości????) - bo nie bardzo to do mnie przemawia. Mięso tak, warzywa jak najbardziej (chociaż z tego co wiem - a na temat żywności, żywienia wiedzę mam baaaaardzo dużą -surowe warzywa stanowią jedynie substancję balastową bo przyswajalność składników jest niewielka0 ale kości???[/quote]

Gdyby kości składały się tylko z tej cześci,którą stanowi trzon kości długiej ramienia czy uda to faktycznie nie stanowiłyby żadnej wartości odżywczej,ale kości zawierają w tych ww. szpik,oraz tzw.główki kości,ktore w duzym stopniu przynajmniej jeśli są pochodzenia od młodych zwierząt to są ważną częścią krwiotwórczą i to już stanowi o niepodwarzalnej wartości odzywczej,poza tymi kośćmi sa kosci żebrowe,kość mostkowa,kości kręgowe,niektóre kości czaszki,ktore są mocno krwiotwórcze i stanowią b.dużą wartośc,no może poza koścmi pozyskanymi od dojrzałych osobnikow zwierząt tak pokaźnych jak woły,czy konie.

Poza tym istotną częścia kości jest ta ich część,która tworzy połączenia stawowe,gdzie jest b.wiele substancji chrzestnej.
nie wspominając o substancjach mineralnych ,ktore stanowia znaczną częśc nawet tzw.miękkich cześci kości,ktora jest przez psa b.dobrze przyswajana.

Pies jako gatunek istnieje od dziesiątek tysięcy lat a karmy suche istnieją od parudziesięciu.

To człowiek w swej dobroci,a może skąpstwie,lub niewiedzy powoli przestawia psa ,jak nie patrzeć drapieżnika,na pokarmy z ogromną przewagą weglowodanow ,białka roślinnego z śladową ilością bialka zwierzęcego i krzyczy,że to najlepiej zbilansowane dla naszych domowych już teraz ulubieńców.

Już w niektórych rasach psów doszło do tego ,iż pieski genetycznie nie mają zebów przedtrzonowych i właściwie są wegetarianami-np.nagi meksykanski piesek,czy jego peruwianski krewniak,a także ich chiński krewny,czyli znany chyba wszystkim chiński grzywacz.

Może niektórzy nie wiedzą,że przez długie lata psy towarzysząc człowiekowi musiały się przystosować do tego,co człowiek w danej kulturze im oferował,np.pieski towarzyszące ludziom,którym się nie przelewało musiały zadowlić się dosłownie resztkami,a wyglądały kwitnąco,prawdopodobnie dzieki faktowi,iż czasem upolowały sobie mysz,czy szczura.
jest wiele pięknych europejskich ras piesków ,które w przeszłości musiały zjeść byleco,by przetrwać.
I tak popularny dziś buldożek francuski,czy bokser,czy wiele terierów dzisiaj mogą z wielkim powodzeniem zajadac się eukanubą,czy inną słynną "dobra"suchą karmą-bo zdążyły się już do przystosować niemalże do wszystkiego.

już kiedys próbowalam pisać o tym ,co sądzę o stosowaniu suchych karm,nawet najzanamienitszych firm akitom,czy innym rasom psów,które nie zostały do takiego żywienia przystosowane.Mam tu na myśli wiele ras pierwotnych,myśliwskich,czy nawet owczarków,a ściślej psów pasterskich.

-Pokrótce powtórzę:
Cóż to za karma,która podana w pewnej dawce,jest w prawie podobnej dawce wydalona?Cóż to za karma,która po przejściu przez psa i wydalona,i ta wersja wyjściowa po wysuszeniu i odpowiednim uformowaniu jest dalej podobna do wersji wejściowej?

Na koniec tylko polecę lekturę ksiązki pt."Nie taki wilk straszny" Fairleya Mowata,po przeczytaniu której wiecej można wywnioskowac na temat żywienia niż studiując technologię żywienia i śledząc najnowsze trendy w tej dziedzinie. :wink:[/quote]

Swiete slowa - ja od samego poczatku serwuje Shogunowi miecho i kosci lecz nie surowe ale pieczone w piekarniku i dalej tak zamierzam. Nikt mi nie wmowi, ze suche jest lepsze :evil:

Link to comment
Share on other sites

Diękuję za wykład. Jednak do mnie i tak to nie przemawia. W obecnych czasach podawanie surowego mięsa, kości jest mało bezpieczne. No chyba, że ktoś doskonale wie skąd jest mięso, czym było karmione zwierzę itd. Produkcja żywności poszła tak daleko, że mięso to nie jest już to samo mieso co kiedyś.

Wcale nie jestem zwolenniczką suchych karm chociaż w pewnych sytuacjach są wygodne.

Jednak uważam, że znacznie bezpieczniej jest podawać produkty po krótkiej obróbce termicznej.
Warzywa surowe nie są przyswajalne przez organizm - nawet w postaci pulpy.
Szpik ma właściwości krwiotwórcze do kilku godzin po uboju zwierzęcia. Potem te własciwości traci.

Link to comment
Share on other sites

Zmieniając temat.
Najnowsze wieści z dzisiejszych wystaw

[color=green][b]HANOWER[/b][/color]

[b]INAZUMA OF AMAYADORI KEN - [color=red]CAC, CACIB, BOB[/color]

TANOSHIMI DOGUTI - [color=red]CAC, CACIB[/color][/b]

:P :P :P :P :P

[color=green][b]NITRA[/b][/color]

[b]ASARASHI TAJGETA - [color=red]WO[/color]

ASZTAR IMAGINACJA - [color=red]CAC, CACIB, BOB[/color][/b]

:P :P :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']Zmieniając temat.
Najnowsze wieści z dzisiejszych wystaw

[color=green][b]HANOWER[/b][/color]

[b]INAZUMA OF AMAYADORI KEN - [color=red]CAC, CACIB, BOB[/color]

TANOSHIMI DOGUTI - [color=red]CAC, CACIB[/color][/b]

:P :P :P :P :P

[color=green][b]NITRA[/b][/color]

[b]ASARASHI TAJGETA - [color=red]WO[/color]

ASZTAR IMAGINACJA - [color=red]CAC, CACIB, BOB[/color][/b]

:P :P :P :P :P[/quote]

Czyli Inazuma i Tanoshimi to nowe Polskie Intery :)

Ogromne gratulacje !!!!!!
Ciesze sie bardzo, ze polskie akity podbijaja europe. Moze na światówce tez pokazemy Europie co potrafia nasze akity.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']Zmieniając temat.
Najnowsze wieści z dzisiejszych wystaw

[color=green][b]HANOWER[/b][/color]

[b]INAZUMA OF AMAYADORI KEN - [color=red]CAC, CACIB, BOB[/color]

TANOSHIMI DOGUTI - [color=red]CAC, CACIB[/color][/b]

:P :P :P :P :P

[color=green][b]NITRA[/b][/color]

[b]ASARASHI TAJGETA - [color=red]WO[/color]

ASZTAR IMAGINACJA - [color=red]CAC, CACIB, BOB[/color][/b]

:P :P :P :P :P[/quote]


WIELKIE GRATULACJE DLA GINGERA, INAZUMY, ARASHI I ASZTARA 8) 8)
Mamy kolejna dwa Intery - to sie posypalo :lol: :lol: :lol:
Ja sie ciesze, ze mamy takie psy, z ktorymi nie wsyd jechac za granice 8)
jeszcze raz gratulacje!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziemniak'][quote name='donya']Zmieniając temat.
Najnowsze wieści z dzisiejszych wystaw

[color=green][b]HANOWER[/b][/color]

[b]INAZUMA OF AMAYADORI KEN - [color=red]CAC, CACIB, BOB[/color]

TANOSHIMI DOGUTI - [color=red]CAC, CACIB[/color][/b]

:P :P :P :P :P

[color=green][b]NITRA[/b][/color]

[b]ASARASHI TAJGETA - [color=red]WO[/color]

ASZTAR IMAGINACJA - [color=red]CAC, CACIB, BOB[/color][/b]

:P :P :P :P :P[/quote]


WIELKIE GRATULACJE DLA GINGERA, INAZUMY, ARASHI I ASZTARA 8) 8)
Mamy kolejna dwa Intery - to sie posypalo :lol: :lol: :lol:
Ja sie ciesze, ze mamy takie psy, z ktorymi nie wsyd jechac za granice 8)
jeszcze raz gratulacje!!!![/quote]


Ogromne gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)) alez my ostatnio szaejeny za granicą. :))

tylko sie zastanawiam nad Izumką.. Ona chyba jeszcze nei jest interem?? mi sie wydaje że ona pierwszego i chyba jak na razie jedynego CACIBa z Polski dostała dopiero w Szczecinie w tym roku.. a jakoś nie pamiętam, żeby ona za granice gdzies wyjeżdzała wczesniej?? myle sie??

Link to comment
Share on other sites

a co do poznania.. przed chwilą udało mi sie wstać.. ide zaraz wybiegać Anate, a potem mała wskakuje pod prysznic :) na razie dzielna dziewczynka grzecznie śpi <jaka pańcia taki piesek w naszym przypadku to sie baaaaardzo sprawdza:p >

Link to comment
Share on other sites

[size=6][/size][color=cyan][/color] Graty Graty Graty dla Interakit!!!!
[size=3][/size][color=violet][/color] Nie ukrywam, że Ginger, Inazuma (tzn. modelka):) , Shogun i Khadabra to byli moi faworyci na wystawach, na których ich mogłam oglądać... zawsze mi imponowali.
Gratuluję właścicielom sukcesu, wytrwałości, zapału i wiary w siebie i swoje "cztery łapy".:)
Pozdrowienia dla wszystkich pozostałych szalonych właścicieli makit, gratki dla Kasi i Łukasza za sukcesy Asztara i "małej pięknej białowłosej"...
Magda i śpiący w tym momencie Yahoo :)))

Link to comment
Share on other sites

Ocho.. bym zapomniała!!!

TRZYMAJCIE SIĘ NA WYSTAWIE W POZNANIU!!!
DOPINGUJĘ WSZYSTKIM RAZEM I KAŻDEMU Z OSOBNA, NIE DAJCIE SIĘ ZAGRAMANICZNYM, POKAŻCIE JAPOŃCZYKÓW W WERSJI Made in Poland hihi :wink: :lol: :lol: :) JAK TYLKO MOŻNA NAJLEPIEJ...
TO JEST DLA NAS WSZYSTKICH AKITOMANIAKÓW "CHWILA PRAWDY"... JEDNA JEDYNA SZANSA NA REKLAMĘ POLSKICH SAMURAJÓW :P
NIE DAJCIE SIĘ ZWARIOWAĆ, WSPIERAJCIE SIĘ DUCHOWO WZAJEMNIE..
BĘDZIE DOBRZE..
WIERZĘ W WAS WSZYSTKICH.,..............
............................................................

Ok, mam nadzieję, że ten mój słowotok myślowy nie pójdzie na marne :roll: :P :wink: :wink:
Jeszcze raz pozdrawiam i czekam na relację..
Z akitowskim pozdrowieniem " WOŁ WOŁ" :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yahoo']Ocho.. bym zapomniała!!!

TRZYMAJCIE SIĘ NA WYSTAWIE W POZNANIU!!!
DOPINGUJĘ WSZYSTKIM RAZEM I KAŻDEMU Z OSOBNA, NIE DAJCIE SIĘ ZAGRAMANICZNYM, POKAŻCIE JAPOŃCZYKÓW W WERSJI Made in Poland hihi :wink: :lol: :lol: :) JAK TYLKO MOŻNA NAJLEPIEJ...
TO JEST DLA NAS WSZYSTKICH AKITOMANIAKÓW "CHWILA PRAWDY"... JEDNA JEDYNA SZANSA NA REKLAMĘ POLSKICH SAMURAJÓW :P
NIE DAJCIE SIĘ ZWARIOWAĆ, WSPIERAJCIE SIĘ DUCHOWO WZAJEMNIE..
BĘDZIE DOBRZE..
WIERZĘ W WAS WSZYSTKICH.,..............
............................................................

Ok, mam nadzieję, że ten mój słowotok myślowy nie pójdzie na marne :roll: :P :wink: :wink:
Jeszcze raz pozdrawiam i czekam na relację..
Z akitowskim pozdrowieniem " WOŁ WOŁ" :Dog_run:[/quote]

chwila prawdy to będzie za rok z Poznaniu na światówce :).. moja niunia własnie stoi mokra pod prysznicem :))

Link to comment
Share on other sites

Dario! Ten post miał brzmieć jak dobra reklama polskich akit przed startem na międzynarodówce...::) Ale z tym "chwila prawdy" to masz też rację, najważniejsza za rok... a to przecież już jedynie za rok..:)
Pozdro ( miłego suszenia :wink: suszara czy ręczniki??? )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']Zmieniając temat.
Najnowsze wieści z dzisiejszych wystaw

[color=green][b]HANOWER[/b][/color]

[b]INAZUMA OF AMAYADORI KEN - [color=red]CAC, CACIB, BOB[/color]

TANOSHIMI DOGUTI - [color=red]CAC, CACIB[/color][/b]

:P :P :P :P :P

[color=green][b]NITRA[/b][/color]

[b]ASARASHI TAJGETA - [color=red]WO[/color]

ASZTAR IMAGINACJA - [color=red]CAC, CACIB, BOB[/color][/b]

:P :P :P :P :P[/quote]

[color=blue][b]GRATULACJE!!!! -BRAWA i POZDROWIENIA dla ZWYCIĘZCÓW I SZCZĘŚLIWYCH WŁAŚCICIELI [/b][/color]:P :P :D :P :D :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe'][quote name='Ziemniak'][quote name='donya']Zmieniając temat.
Najnowsze wieści z dzisiejszych wystaw

[color=green][b]HANOWER[/b][/color]

[b]INAZUMA OF AMAYADORI KEN - [color=red]CAC, CACIB, BOB[/color]

TANOSHIMI DOGUTI - [color=red]CAC, CACIB[/color][/b]

:P :P :P :P :P

[color=green][b]NITRA[/b][/color]

[b]ASARASHI TAJGETA - [color=red]WO[/color]

ASZTAR IMAGINACJA - [color=red]CAC, CACIB, BOB[/color][/b]

:P :P :P :P :P[/quote]


WIELKIE GRATULACJE DLA GINGERA, INAZUMY, ARASHI I ASZTARA 8) 8)
Mamy kolejna dwa Intery - to sie posypalo :lol: :lol: :lol:
Ja sie ciesze, ze mamy takie psy, z ktorymi nie wsyd jechac za granice 8)
jeszcze raz gratulacje!!!![/quote]


Ogromne gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)) alez my ostatnio szaejeny za granicą. :))

tylko sie zastanawiam nad Izumką.. Ona chyba jeszcze nei jest interem?? mi sie wydaje że ona pierwszego i chyba jak na razie jedynego CACIBa z Polski dostała dopiero w Szczecinie w tym roku.. a jakoś nie pamiętam, żeby ona za granice gdzies wyjeżdzała wczesniej?? myle sie??[/quote]

INAZUMA przecież poszalała już na Litwie ,zdobyła tam dzień po dniu CACIBY(czyli 2) i BOB-y ,również 2 było to wiosną tego roku :P :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yahoo']Dario! Ten post miał brzmieć jak dobra reklama polskich akit przed startem na międzynarodówce...::) Ale z tym "chwila prawdy" to masz też rację, najważniejsza za rok... a to przecież już jedynie za rok..:)
Pozdro ( miłego suszenia :wink: suszara czy ręczniki??? )[/quote]

najpierw troszeczke ręcznikiem a potem suszarką.. całość razem z myciem zajęło mi ponad 3h

Link to comment
Share on other sites

Witamy po długiej przerwie.

Wielkie gratulacje dla Shogun’a i Khadabry, Inazumy, Tanoshimi, Asztara, Arashi i wielu innych !!! Cieszą nas Wasze sukcesy.

Cóż, wybieraliśmy się do Poznania, ale niestety Hokori został ugryziony w łapę na spacerze i kuleje, tak więc tym razem musimy wystąpić w roli obserwatorów.
Co prawda leczymy rany, ale w najbliższym czasie postaramy się zamieścić aktualne fotki.
Życzymy powodzenia, czekamy na wyniki i zdjęcia.

Kasia, Janusz

Link to comment
Share on other sites

Kotis napisał:
"Cóż, wybieraliśmy się do Poznania, ale niestety Hokori został ugryziony w łapę na spacerze" u nas identiko sytuacja...:) Co prawda nasz Yahoo nie kuleje, ale ma wygoloną łapę i świeci golizną... Ale jak to mówią "Do wesela sie zagoi" :P (do naszego na pewno :wink: :wink: :wink: ) więc i nasze kity będą wkrótce kicać po wystawach...Zdrówka dla Hokori.. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yahoo']... u nas identiko sytuacja...:) Co prawda nasz Yahoo nie kuleje, ale ma wygoloną łapę i świeci golizną... Ale jak to mówią "Do wesela sie zagoi" :P (do naszego na pewno :wink: :wink: :wink: ) więc i nasze kity będą wkrótce kicać po wystawach...Zdrówka dla Hokori.. :)[/quote]
Do szybkiego zobaczenia na wystawach!

Kasia, Janusz

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...