Jump to content
Dogomania

Prawda o Akicie Inu


Taysha

Recommended Posts

@Agappe

Tak jest rodowodowy, w miocie byla jeszcze taka sunia.

@Taysha

Nie ma plastikowych na "nasze mordy", materialowy kaganiec jest dobry ale tylko do autobusu lub weta, moim zdaniem pies nie powinien biegac w takim namordniku a szczegolnie upalnym latem. Nie raz latem lapalam takie psy w namornikach i im zdejmowalam. Ludzie sa paskudni, zaloza namornik i wypuszczaja psa samopas.

Ostanio byl u mnie klient z psem i chcial namordnik taki zeby nie mogl pies szczekac jak zostaje sam w domu na 8godzin :o :o :o

Powiedzialam ze mu takiego nie sprzedam, albo dopasujemy odpowiedni-wygodny, albo niech idzie gdzie indziej. Powiedzial mi ze to nie jego pies i ze on tylko wykonuje polecenie wlasciciela :o -a jak sie okazalo to wlasnie byl wlasciciel...biedny piesek :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Haniu a w atobusie to niby goraco nie jest, zwlaszcza jak nikt nie wlacza klimatyzacji, jak capo jezdzil w namordniku to sie wrecz dusil bo pies sie chlodzi pyskiem, a taki metalowy to i bezpieczny i wygodny wlecie - przynajmniej takie mam wrazenie oceniajac capo zachowanie - ten coma lunka tez ok - tylko sie brudzi

Link to comment
Share on other sites

Bo Capo ma juz napewno zamaly namordnik, moja Figa ma dobry i jest oki, a jak kupilaa jej metalowy to stala z opuszczonym noskiem i wygladala tak jakby bylo jej w nim ciezka.

Kaganiec Lunki ma jeszcze inne powazne wady, jest zrobiony z gwozdzi, niektore jej juz powypadaly, do tego metalowe czesci zardzewialy i paseczki sa za delikatne jak na takiego potwora(wciaz walczacego zeby zdjac to paskuctwo)

Musze podjechac na lawendowa do naszego pana i zamowic u niego kaganiec, ale on ma chyba tylko z naturalnej skory a ja wolalabym jednak czarny :-?

Gratis przerobil mi obrozke dla Lunki i teraz ma zaciskowa jak dlawik-swietna sprawa, a w srode odbieram NOWA obrozke 5cm!

Link to comment
Share on other sites

naszych psow sie czepiaja nawet z kagancami, wiec watpie ze kantarek przejdzie - ale sproboj i daj znac

a figusia jest za mala do metalowego :roll: a capek to wiesz ile mu robi ciezar, wazne zeby nie cisnelo to jest oki

a na lawendowaj maja kazdy kolor, od bialego, pieczarkowego, bezowego, jasno i ciemno brazowego, bordowe, czerwone, czarne i pewnie i tak cos przeoczylam, tylko trzeba zamowic!!!

GRATULUJE 5 cm :D

Link to comment
Share on other sites

Witajcie dogomaniacy akiciarze i nie tylko akiciarze! :D Od dłuższego czasu przegladam to forum,ale broniłam sie przed pisaniem,bo wiedziałam,że wsiąknę... :) Pare dni temu mój komputer zaatakowały sassery i różne takie,byłam jak....bez PSA :cry: kiedy komp odżył,pogoniła mnie Agappe.Powiedziała,że ktoś sie zastanawia nad akitą,wacha sie ma kupe pytań...i sugestia zjej strony - może ja odpowiem...Czytałam sobie wszystko co jest na dogomanii/komputer działa od czwartku od 23.30/ zajęło mi to czas do 5.00 rano,spać poszłam ok.5.30,obudzili mnie za wcześnie,byłam mało co przytomna,poszłam znowu czytac /nadrabiam zaległości/ i....spaliłam garnek ze śniadanioobiadem :x .Reasumując :WSIĄKŁAM!!! :D

Mój inwentarz składa się z :trzech suczek akitek,dwoch chłopaków akitek,sznaucerki miniaturki cz-sr,sznaucerki średniej p-s,pół charcicy afganki wykupionej ze schroniska/szła do uśpienia/.Oprócz psów mam też: dwie papugi żako/dostałam je,bo były u poprzednich właścicieli "nie reformowalne"/ i gwarka,który był łapówką.No mam też rybki w oczku,a co! :lol:

Taysha! wyśpię się i odpowiem Ci na wszystkie pytania.

Pozdrawiam i.......dobranoc :D

Link to comment
Share on other sites

Mój inwentarz składa się z :trzech suczek akitek,dwoch chłopaków akitek,sznaucerki miniaturki cz-sr,sznaucerki średniej p-s,pół charcicy afganki wykupionej ze schroniska/szła do uśpienia/.Oprócz psów mam też: dwie papugi żako/dostałam je,bo były u poprzednich właścicieli "nie reformowalne"/ i gwarka,który był łapówką.No mam też rybki w oczku,a co! :lol:

Taysha! wyśpię się i odpowiem Ci na wszystkie pytania.

Pozdrawiam i.......dobranoc :D

Sporą macie rodzinkę :D niesmaowite :wink: a jak oni tam wszyscy razem zyja, zgadzają sie, czy akity nie sa dominacyjne (bo sterylizowane nie sa??), czy one mieszkaja w domu???

Wybacz ze taka wscibska jestem :modla: ale nie chce jakiegos bledu popelnic kupujac - wychowujac Akitę

Link to comment
Share on other sites

Mój inwentarz składa się z :trzech suczek akitek,dwoch chłopaków akitek,sznaucerki miniaturki cz-sr,sznaucerki średniej p-s,pół charcicy afganki wykupionej ze schroniska/szła do uśpienia/.Oprócz psów mam też: dwie papugi żako/dostałam je,bo były u poprzednich właścicieli "nie reformowalne"/ i gwarka,który był łapówką.No mam też rybki w oczku,a co! :lol:

Taysha! wyśpię się i odpowiem Ci na wszystkie pytania.

Pozdrawiam i.......dobranoc :D

Sporą macie rodzinkę :D niesmaowite :wink: a jak oni tam wszyscy razem zyja, zgadzają sie, czy akity nie sa dominacyjne (bo sterylizowane nie sa??), czy one mieszkaja w domu???

Wybacz ze taka wscibska jestem :modla: ale nie chce jakiegos bledu popelnic kupujac - wychowujac Akitę

Jak jeszcze Lilka śpi to ja odpowiem na to co jestem w stanie.

Psy sterylizowane nie są. Mieszkają w domu z ogrodem.

Starcia czasami są, ale aby temu zapobiec są robione roszady. Kiedy jedne psiaki sa w ogrodzie inne są w kilku pomieszczeniach w domu a jeszcze inne w kolejnych. Z tego co pamietam psiaki sa podzielone na 3 grupy, to tak w ramach wstępu reszte niech dokończy właścicielka :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wcięło :-? Jasne,jak napisze więcej :x Rodzinka nasza spora i wesoła! :lol: Psy mieszkają w domu,są podzielone na 3 kupy.Tak,jak napisała Daria ,robię "roszady"zamieniam je,nie mam problemu,że mi sie pobiją.Stadem rządzi Sake,nasza pierwsza akita.Pomogliśmy jej w tym szefowaniu i jest ok.Ona jest nie psem,a człowiekiem :D Mądrala straszna z niej .Ma zrobione PT I i PT II,kocha pracować,startowała w wielu imprezach /posłuszeństwo/nawet nie była ostatnia na MP w PT. :D Jak ja krzycze na psy/bo coś tam robią/,to SAke też je karci.Robi to bezkrwawo,wskakuje na kark i ...trymuje :lol: Fajnie że chcesz sunię -będziesz miała dyrektora.Nikt u mnie nie jest wyciachany,ale zrobie zabieg Ziutce.Ona i tak dzieci nie bedzie miała,a ciąże urojone ma straszne.Może ja to wyślę i poźniej coś napiszę .....bo znowu wetnie :( :( Odezwe się póżniej,paaaaaaapatki

Link to comment
Share on other sites

Do usług :D :D :D Taysha _ja i moje MAKITY /kiedyś szłam z psami po ulicy i gonił mnie jakiś facet.Doleciał i mówi:ja wiem jakie pani ma psy.....pani ma....makity!!! :lol: /Moj papug-Franek woła :makity do mnie :D :D :D ,dobrze,że nie bosch albo inne hilti :D .Mam remont w domu,każą co chwila mi coś robić :( ale mam włączony komputer-będę zaglądać tu.

Paaaaaaapatki

Link to comment
Share on other sites

Miło mi Hanyu :D :D :D !!!Obie z Tayshą pisałyście o kagańcach.Moja koleżanka jest też z Gdańska,ma akity.To właśnie ona "sprzedała" mi pomysł nakładania psom halterów/kantarki/ zamiast kagańców.Ona lata ze swoimi poGdańsku i nie ma żadnych problemow z "porządkowymi".Jak się pytają co psy mają na gębach ,tłumaczy,że to nowy typ kagańca :lol: ,jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i dla psów :D ,albo mówi,że psy mają kaszel,muszą swobodnie oddychać :D ,że takie kagańce są wszędzie w Unii :lol: i,że są stosowane powszechnie tam,a w Polsce dopiero "wchodzą" i jest oki :P

Pozdrówka!!!

Link to comment
Share on other sites

Taaa kantarek to swietna rzecz, jutro jade na szkolenie w kantarku :D

Zobaczymy czy ktos sie przychrzani do nas. Narazie nikt slowa nie powiedzial-przeciskamy sie przez tlumy bez kaganca na mordce, ograniczamy sie tylko do przepisów srodkow lokomocji :wink:

Tylko mam dylemat, Lunka nosi szelki, mam przypieta automatyczna smycz i czy mam trzymac druga smycz przypieta do kantarka czy w ogole ma byc "luzem"?

Link to comment
Share on other sites

Hanya !Ja bym sprobowała luzem,ewentualnie ,jeżeli psy chodzą Ci dobrze w parze,masz dwa haltery,to tam gdzie trzeba ,założ na jedną smycz dwójnik/rozgałęziacz :lol: / i przypnij do halterów.U kogo szkolisz?

Daria,Ty moja dobrodziejko!!!! :D :D :D Halter jest stworzony dla psow ,ktory maja talent do ciągania na smyczy.Układ pasków daje to,że pies ktory szarpie,ma duży dyskomfort,nic go nie boli,ale mu nie "pasi".Po prostu głowa zaczyna mu sie wykręcać kiedy ciągnie i sam powraca do właściwego chodu,idzie grzecznie.Ugryźć może,jeść może,pić tez,a te madre porządkowe sądzą,że to kaganiec! Znaczy sie kaganiec pro forma!!! :wink:

Kiedyś miałam doga niemieckiego,szłam z nim po ulicy ,mijały mnie dwie baby i text:" ooooo jaki wielki i to bez kagańca!,na to druga:taki to i przez kaganiec ZĄB wysadzi i ugryzie" Tak to jest u nas-jak ktoś chce sie przycepić to sie przyczepi,a polskie przepisy należy OMIJAĆ/no moze nie wszystkie :lol: /

I z tym optymistycznym akcentem pozdrawiam Was :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...