Jump to content
Dogomania

Eldoradosy


AlaNowak

Recommended Posts

To prawda te Eldoradoski są bardzo średnie jak przejrzałem ich championy a tu link i każdy może zobaczyć co za lalki się ściąga :evil_lol: [URL]http://eldoradobasenji.com/[/URL]

.....ale ta hodowla[B][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] Signet Basenjis
[/FONT][/B]

[B] ich psy to jest bajka a jakie króciutkie z pięknymi długimi szyjami, proporcjonalne i eleganckie w niczym nie przesadzone :crazyeye::crazyeye:
link:

[URL]http://www.geocities.com/signetbasenjis/[/URL]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Savannah']ale niektóre jak to typowe amerykańskie czołgi z miękkimi nadgarstkami :)
Asiaczku dobrze że wstawke wrzuciłaś, teraz czekam na fotki :) no i wstaw proszę zdjęcie z BOBa :)[/quote]

No niby tak ale w każdej hodowli są wybitne jednostki i tzw.pety,które są lansowane na championy.
Nadgarstki, no cóż może to fajnie nie wygląda ale nie ujmuje to psu jakiegoś gorszego poruszania się bo np. [B][FONT=Verdana][COLOR=#ff0000] SIGNET HIGH CALIBER [/COLOR][/FONT][/B]podwójny zwycięzca świata ma właśnie tą wadę i robi podobno ogromne wrażenie motoryką ruchu na ringu lub suka, która obecnie w Europie więcej wygrywa niż ten pies [B][FONT=Verdana][COLOR=#ff0000]JASIRI SUKARI VERMILLION.[/COLOR][/FONT][/B]
Co do linii amerykańskich to też nie jestem zwolennikiem tego co wiele psów z tamtego kontynentu na charakterystycznego w swoim typie.No i dodawanie psów przywiezionych z Afryki gdzie potem basenji szczekają.[B]Jestem daleki od prób modyfikowania wzorca ras pierwotnych[/B]....
...ale Amerykanie mają to do siebie, że w wielu rasach bardziej uszlachetniają i wyciągają pewne cechy psa tak aby były bardziej efektowne i tak np. do whippeta dolewano do lat dwudziestych krwi owczarka szetlandzkiego co bardzo uszlachetniło głowę oraz oko tej rasy.Mają bardziej wydatny ruch, piękniejszą bardziej łabędzią szyję i to jest na plus bo jak widzę typowego anglika ze starego wzorca rasy to na pewno bym sobie nie kupił takiego psa z krótką szyją o wyłupiastym okrągłym małym oku:evil_lol:. W rasach z obfitą szatą też znacznie się wyróżnili z poprawieniem szaty ...[B]Amerykanie to EFEKCIARZE w każdej dziedzinie i czasem się mówi, że są tandetni w tym wszystkim ale coś w tym jest ..dla każdego coś dobrego ;)[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Savannah']ale niektóre jak to typowe amerykańskie czołgi z miękkimi nadgarstkami :)
Asiaczku dobrze że wstawke wrzuciłaś, teraz czekam na fotki :) no i wstaw proszę zdjęcie z BOBa :)[/quote]


Niestety miekkie srodrecza nie tylko drecza Amerykanow... wiele finskich basenji ma z tym probemy, ale nie tylko...
Co rozumiesz pod pojęciem "czolgi"???

Link to comment
Share on other sites

hmmmmmm... szkoda tylko, ze nie zastanawiaja sie po co zostaly stworzone pewne rasy. najwiekszym dla mnie koszmarem to moze odbiegajac od basenji sa setery.... w rasie sa tak przeogromne roznice poprzez dolewanie krwi afgana... przez co psy te juz maja inny ruch, efektowna, ale tandetna szate, strome lopatki i inne cechy, ktore ni w zab nie przypominaja setera. poza tym potrafia nagle na ringu stanac deba, bywaja psy agresywne itddddddddd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlaNowak']Niestety miekkie srodrecza nie tylko drecza Amerykanow... wiele finskich basenji ma z tym probemy, ale nie tylko...
Co rozumiesz pod pojęciem "czolgi"???[/quote]
Czołgi czyli potocznie krótkonożne psy :razz: A suka która z Zelka wygrala, byla typowym czołgiem, z miękkimi nadgarstkami i zapadającym się grzbietem, aczkolwiek przyznaje ruszała się nieźle. Zgadzam się Krzysiek, że amerykanie stawiaja na efektowność psa, ale to niestety nie zawsze idzie w parze z eksterierem. Dla nich efektownością jest przede wszystkim ruch..ale co dalej to juz pomijaja...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basenjifiona']Nadgarstki, no cóż może to fajnie nie wygląda ale nie ujmuje to psu jakiegoś gorszego poruszania się bo np. [B][FONT=Verdana][COLOR=#ff0000] SIGNET HIGH CALIBER [/COLOR][/FONT][/B]podwójny zwycięzca świata ma właśnie tą wadę i robi [U][B]podobno[/B][/U] ogromne wrażenie motoryką ruchu na ringu lub suka, która obecnie w Europie więcej wygrywa niż ten pies [B][FONT=Verdana][COLOR=#ff0000]JASIRI SUKARI VERMILLION.[/COLOR][/FONT][/B]
[/quote]
No właśnie [B]podobno[/B] się dobrze rusza. Dlatego nie ryzykowałabym już oceniania psa, nie widząc go. Ludzie dużo mówią, ale niewiele z tego jest prawdą niestety...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Savannah']No właśnie [B]podobno[/B] się dobrze rusza. Dlatego nie ryzykowałabym już oceniania psa, nie widząc go. Ludzie dużo mówią, ale niewiele z tego jest prawdą niestety...[/quote]

Ja też ich nie widziałem ale wiem od osoby, która zna te psy i nie jest ni jak związana z rasą basenji a ma oko bo sama wystawia z wielkimi sukcesami głównie w Francji :p

Link to comment
Share on other sites

Myślę, ze psy te nie wygrałyby na światowej w Poznaniu, gdyby ich ruch faktycznie nie był powalający- to dla P. Opary priorytet u basenji...
A nei powiem jak mi sę te psy podobały, bo mój Bibi biegał koło High Caliber`a na porownaniu:P A na wyborach suki i rasy biegałam po innych ringach;P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Savannah']ale niektóre jak to typowe amerykańskie czołgi z miękkimi nadgarstkami :)
Asiaczku dobrze że wstawke wrzuciłaś, teraz czekam na fotki :) no i wstaw proszę zdjęcie z BOBa :)[/quote]
Wstawię, może jutro. Dzisiaj - grill + 7-8 tygodniowe akitki japońskie...:loveu:

Nawet na zdjęciu z strony hodowli Eldorado's widac ten nieciekawy grzbiecik u suczki...
Pzdr.
Joanna

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='AlaNowak']Myślę, ze psy te nie wygrałyby na światowej w Poznaniu, gdyby ich ruch faktycznie nie był powalający- to dla P. Opary priorytet u basenji...
A nei powiem jak mi sę te psy podobały, bo mój Bibi biegał koło High Caliber`a na porownaniu:P A na wyborach suki i rasy biegałam po innych ringach;P[/quote]

A na wyborach Najlepszej Suki obie JS biegały...i obie zajęły pierwsze dwa miejsca.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.basenjifamily.com/images/news1/31.gif[/IMG]

Wracajac do tytułu wątku to jest : [URL="http://www.basenjifamily.com/evontygalleryboomirinfo.html"][SIZE=1][COLOR=black][B]"BOOMIR"- ELDORADO N TERRARUST WHIRLWIND[/B][/COLOR][/SIZE][/URL]
Zdjęcie z pierwszego dnia 3 Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Pekinie - listopad 2008.
Były dwa CACIB-y i na obu rasę wygrał BOOMIR.
Ma w tej chwili 5 lat i od kilku miesięcy mieszka w Hodowli EVONTY we Władywostoku. Nadgarstki nadgarstkami ale podobno ma cudny charakter !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...