Jump to content
Dogomania

Ile kosztuje szczeniaczek holendra??


ghanda

Recommended Posts

[quote name='ghanda']Ja bardzo przepraszam za niedyskretne pytanie, ale tak z czystej ciekawości ile kosztuje szczeniaczek holendra?? Bo może.....[/quote]
interesowałam się trochę tą rasą i ceny w holenderskich hodowlach zaczynały się od 450 E a kończyły na 800 E. Cena jak w każdej rasie zależała od renomy hodowli, wyszkolenia rodziców, odmiany włosowej, predyspozycji konkretnego szczeniaka i oczywiście nabywcy (czyli co pies będzie robił). Czeskimi hodowlami się nie interesowałam, więc nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='walek']Ceny w Czechach zaczynają się od już ok. 250 euro.[/quote]A to jest kolejny dowód, że zagranicą nie musi oznaczać, poza finansowymi możliwościami :) Wspominam o tym, bo wielokrotnie, gdy mówiliśmy komuś "ruszt tyłek i sprowadź coś fajnego do Polski", to słyszeliśmy "ale mnie na to nie stać". Najczęściej mówią tak ludzie, którzy nigdy nawet nie zadali sobie trudu, żeby sprawdzić temat i kupują szczeniaki zza płotu. Podobnie jest niestety z kryciami :( Zmienia się to w ostatnich latach na lepsze, m.in. dzięki naszemu forum na belgi.pl. :)

Link to comment
Share on other sites

na Zachodzie-Benelux, Francja, Niemcy też kupisz w tej cenie. Niestety często kosztem badań, wyszkolenia, z kennelu. Ceny, o których pisałam dotyczyły psów po rodzicach wystawianych, z ed, hd, pra, matka ipo1 (lub odpowiednik), ojciec wyższe, wychowane z rodziną nie w klatce. Za ok. 400-500 euro można kupić naprawdę fajnego psa (Choć i za 800 bywają) Dzisiaj euro jest po 3.74 (NBP) czyli 1500-1900 zł co jest średnią ceną psa rasowego w Polsce (a i po 3000 przecież są). Argument, że import to duży wydatek ma zastosowanie przy Skandynawii czy Wlk. Brytanii, bo tam rzeczywiście jest drożej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...