Jump to content
Dogomania

KWPR RADOM - 24.08.2008 r.


AnkaW

Recommended Posts

[quote name='Anka S']tylko dlaczego cala Europa dąży od wzorca AKC a nie FCI? (mam na myśli ta rasę) i wzoruje sie na liniach amerykańskich? wystarczy popatrzeć co hodują inne kraje i inni hodowcy.[/quote]

Z tego, co wiem, to ten pies ma niemal cały rodowód z linii amerykańskich właśnie.
Co do dążenia hodowców zrzeszonych w FCI do standardów AKC- smutne.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[LEFT][COLOR=#000000][B]Finigan Ak-Tan Cufender - [/B][/COLOR]akita, która wygrała grupę jest pięknym psem i ma juz "kilka" osiągnięć na swoim koncie (ze strony hodowli: [/LEFT]
[CENTER][COLOR=#000000][B]Champion of Poland[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][B]Junior Club Winner'08[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][B]Polish Junior Champion[/B][/COLOR]
[FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000][B]v-ce BIS[/B][/COLOR][/FONT][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000]All-breed National Show[/COLOR][/FONT][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000]Radom,PL'08 :loveu:[/COLOR][/FONT]
[FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000][B]BOG[/B][/COLOR][/FONT][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000]All-breed National Show[/COLOR][/FONT][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000]Radom,PL'08[/COLOR][/FONT]
[COLOR=#000000][B]Best American Akita Brace Club Show '07[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000][B]Best Brace[/B] Int'l All Breed Show[COLOR=#000000]Warsaw'08[/COLOR][/COLOR][/COLOR][COLOR=#000000][COLOR=#000000]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]3rd[/COLOR][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000][B]BOG[/B][/COLOR][/FONT][COLOR=#000000] All-breed National Show Warsaw September'07[/COLOR][/COLOR][COLOR=#000000]
[COLOR=#000000]3rd [/COLOR][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000][B]BIS Puppy[/B][/COLOR][/FONT][COLOR=#000000]All-breed International (CACIB) Show Warsaw July'07[/COLOR]
[FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000][B]BIS Puppy[/B][/COLOR][/FONT][COLOR=#000000]All-breed International (CACIB) Show Krakow June'07[/COLOR]
[FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000][B]BIS Puppy[/B][/COLOR][/FONT][COLOR=#000000]All-breed National Show, Radom May'07[/COLOR]
[FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000][B]Best Puppy[/B][/COLOR][/FONT][COLOR=#000000][B]European Winner[/B][/COLOR][COLOR=#000000] Show June'07[/COLOR]
[COLOR=#000000]3xCWC,1xCACIB, Multi BOB )[/COLOR][/CENTER]

[LEFT]i wcale nie jest gigantyczna, ma 68 cm w kłębie i waży 48 kg.[/LEFT]

[/COLOR][/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taishi'][LEFT][COLOR=#000000][B]Finigan Ak-Tan Cufender - [/B][/COLOR]akita, która wygrała grupę jest pięknym psem i ma juz "kilka" osiągnięć na swoim koncie (ze strony hodowli: [/LEFT]
[CENTER][COLOR=#000000][B]Champion of Poland[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][B]Junior Club Winner'08[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][B]Polish Junior Champion[/B][/COLOR]
[FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000][B]v-ce BIS[/B][/COLOR][/FONT][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000]All-breed National Show[/COLOR][/FONT][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000]Radom,PL'08 :loveu:[/COLOR][/FONT]
[FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000][B]BOG[/B][/COLOR][/FONT][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000]All-breed National Show[/COLOR][/FONT][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000]Radom,PL'08[/COLOR][/FONT]
[COLOR=#000000][B]Best American Akita Brace Club Show '07[/B][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000][B]Best Brace[/B] Int'l All Breed Show[COLOR=#000000]Warsaw'08[/COLOR][/COLOR][/COLOR][COLOR=#000000][COLOR=#000000]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]3rd[/COLOR][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000][B]BOG[/B][/COLOR][/FONT][COLOR=#000000] All-breed National Show Warsaw September'07[/COLOR][/COLOR][COLOR=#000000]
[COLOR=#000000]3rd [/COLOR][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000][B]BIS Puppy[/B][/COLOR][/FONT][COLOR=#000000]All-breed International (CACIB) Show Warsaw July'07[/COLOR]
[FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000][B]BIS Puppy[/B][/COLOR][/FONT][COLOR=#000000]All-breed International (CACIB) Show Krakow June'07[/COLOR]
[FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000][B]BIS Puppy[/B][/COLOR][/FONT][COLOR=#000000]All-breed National Show, Radom May'07[/COLOR]
[FONT=Palatino Linotype][COLOR=#000000][B]Best Puppy[/B][/COLOR][/FONT][COLOR=#000000][B]European Winner[/B][/COLOR][COLOR=#000000] Show June'07[/COLOR]
[COLOR=#000000]3xCWC,1xCACIB, Multi BOB )[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/CENTER]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000]

[LEFT]i wcale nie jest gigantyczna, ma 68 cm w kłębie i waży 48 kg.[/LEFT]

[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/quote]

nieładnie tak kopiować :razz: wiem,wiem, znam ta strone i psa rowniez, ja nie napisalam,ze on jest brzydki, tylko,ze rozni sie od tych, ktore są moimi typami rasy, i tyle, po co taki marketing? nie jest potrzebny:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka S']Witam
Mam na imie Ania i kocham Akity ponad życie, na razie niestety tylko na zdjeciach i ringach wystawowych ale marze o takim psie, szukam hodowli, ogladam foty, strony, i powiem szczerze,ze na prawdę nie mogę sie zdecydowac, co do Akity czy japońską czy amerykańską to patrząc na poziom Akit Amerykańskich to jednak wole japońskie, chciałabym piękna Akitę amerykańską ze Stanów - owszem, ale kasa to wielka blokada :-( Akity Japońskie tez nie sa tanie, ale jak mam zbierać to tylko na japońską, słyszałam ze w Amerykańskich jest wiele wrednych osób ;-) a japońskie maja bardziej podobny charakter do mojego, a podobno często ludzie tak dobierają sobie rasy ;-)

Pozdrawiam
Ania[/quote]

Skoro ktoś już "wie", ze "[U] w amerykańskich jest wiele wrednych osób[/U]" to nie dziwmy się, że ma negatywne podejście do Akit Amerykańskich wyhodowanych w Polsce.


[quote name='Anka S']morze jest głębokie i szerokie ;)

tylko dlaczego cala Europa dąży od wzorca AKC a nie FCI? (mam na myśli ta rasę) i wzoruje sie na liniach amerykańskich?...[/quote]

Postanowiłam odpisać, ponieważ cieszę się, że ktoś podjął jakikolwiek temat dyskusji o rasie AA. Lepiej by było na wątku o tej rasie, ale lepsze tutaj niż nigdzie ;)

Fender jest psem moim i z mojej hodowli. Hodowle swoją opieram na liniach amerykańskich ze szczególnym naciskiem na starszy typ akity amerykańskiej - psy dośc duże, o mocnym kośćcu, pięknych głowach z wyraźnie zaznaczonym stopem, normalnym włosie i eleganckiej budowie.

Fendera bronić ani usprawiedliwiać nie trzeba - każdy kto go widział i zna rodowód wie jakiej klasy i pochodzenia to jest pies :) Jeśli kogoś ten temat zainteresował szerzej, to zapraszam na stronę aby przejrzeć jego genealogię:
[URL]http://www.finigan.pl/aa_fender.html[/URL]


[quote name='Anka S']..wystarczy popatrzeć co hodują inne kraje i inni hodowcy.[/quote]


Jeśli chodzi o ścisłość, to przeważająca większość europejskich hodowli Akit Amerykańskich wzoruje się na liniach angielskich, które dość znacząco odbiegły już od amerykańskich.

Pomijam już,że oczywiście nie wszystko co amerykańskie jest najlepsze. W obrębie jednej hodowli trafiają się psy w różnych typach i w różnym włosie. Jest to odwieczny problem - ponieważ psy z dłuższym, bardziej okazałym włosem zawsze prezentują się korzystniej, sprawiają wrażenie bardziej grubokościstych, o lepiej wypełnionych głowy i mniejszych uszach.. to dzieki temu,że włos jest postawiony i puszysty. Ale też i w takim włosie można ukryć więcej wad.
Dlatego często psy z pięknym włosem sa w USA bardzo utytułowane, ale już ich potomstwo, będące w rękach mniej uzdolnionych handlerów i groomerów takich sukcesów juz nie odnosi i nie ma takiego wyglądu.

Także czasami nie warto fantazjować, a zamiast tego lepiej poszerzyć swoją wiedzę i posprawdzać fakty.
A o typach/gustach sie nie dyskutuje bo każdy ma prawo miec wlasne zdanie. Niezaleznie od tego czy jest ono poparte wiedza i doswiadczeniem czy nie.

Jako,że jest to wątek o wystawie,
to na dalsze rozmowy dotyczące rasy zapraszam na wątek Akit Amerykańskich na DM:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=678[/URL]

oraz na serwis AA:
[URL]http://www.americanakita.net[/URL]

Pozdrawiam,
Blanka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='finigan']Skoro ktoś już "wie", ze "[U] w amerykańskich jest wiele wrednych osób[/U]" to nie dziwmy się, że ma negatywne podejście do Akit Amerykańskich wyhodowanych w Polsce.




Postanowiłam odpisać, ponieważ cieszę się, że ktoś podjął jakikolwiek temat dyskusji o rasie AA. Lepiej by było na wątku o tej rasie, ale lepsze tutaj niż nigdzie ;)

Fender jest psem moim i z mojej hodowli. Hodowle swoją opieram na liniach amerykańskich ze szczególnym naciskiem na starszy typ akity amerykańskiej - psy dośc duże, o mocnym kośćcu, pięknych głowach z wyraźnie zaznaczonym stopem, normalnym włosie i eleganckiej budowie.

Fendera bronić ani usprawiedliwiać nie trzeba - każdy kto go widział i zna rodowód wie jakiej klasy i pochodzenia to jest pies :) Jeśli kogoś ten temat zainteresował szerzej, to zapraszam na stronę aby przejrzeć jego genealogię:
[URL]http://www.finigan.pl/aa_fender.html[/URL]





Jeśli chodzi o ścisłość, to przeważająca większość europejskich hodowli Akit Amerykańskich wzoruje się na liniach angielskich, które dość znacząco odbiegły już od amerykańskich.

Pomijam już,że oczywiście nie wszystko co amerykańskie jest najlepsze. W obrębie jednej hodowli trafiają się psy w różnych typach i w różnym włosie. Jest to odwieczny problem - ponieważ psy z dłuższym, bardziej okazałym włosem zawsze prezentują się korzystniej, sprawiają wrażenie bardziej grubokościstych, o lepiej wypełnionych głowy i mniejszych uszach.. to dzieki temu,że włos jest postawiony i puszysty. Ale też i w takim włosie można ukryć więcej wad.
Dlatego często psy z pięknym włosem sa w USA bardzo utytułowane, ale już ich potomstwo, będące w rękach mniej uzdolnionych handlerów i groomerów takich sukcesów juz nie odnosi i nie ma takiego wyglądu.

Także czasami nie warto fantazjować, a zamiast tego lepiej poszerzyć swoją wiedzę i posprawdzać fakty.
A o typach/gustach sie nie dyskutuje bo każdy ma prawo miec wlasne zdanie. Niezaleznie od tego czy jest ono poparte wiedza i doswiadczeniem czy nie.

Jako,że jest to wątek o wystawie,
to na dalsze rozmowy dotyczące rasy zapraszam na wątek Akit Amerykańskich na DM:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=678[/URL]

oraz na serwis AA:
[URL]http://www.americanakita.net[/URL]

Pozdrawiam,
Blanka[/quote]


Dziekuje za wyczerpującą odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']Z tego, co wiem, to ten pies ma niemal cały rodowód z linii amerykańskich właśnie.
Co do dążenia hodowców zrzeszonych w FCI do standardów AKC- smutne.[/quote]


to prawda, wystarczy popatrzec co ludzie sprowadzaja do Polski? albo z USA albo z Canady, a to nie są psy z FCI! i to jest na prawde smutne!
__________________

Link to comment
Share on other sites

[quote name='finigan']
ponieważ psy z dłuższym, bardziej okazałym włosem zawsze prezentują się korzystniej, sprawiają wrażenie bardziej grubokościstych, o lepiej wypełnionych głowy i mniejszych uszach.. to dzieki temu,że włos jest postawiony i puszysty. Ale też i w takim włosie można ukryć więcej wad.
czy nie.[/quote]

absolutnie sie tutaj z Tobą nie zgodzę! piszesz tak, ponieważ nie masz tego problemu ze Swoimi psami, nie mają takiej szaty, o której wspomniałaś...z resztą piszesz,ze hodujesz psy w starszym typie wiec samo przez się...


piszesz...

[B]"o normalnym włosie"[/B]..czyli te, które mają gęściejszy, lepszego gatunku, to maja nienormalny...;) czyli takie są trzy w Polsce...dobrze wiedzieć ;):evil_lol:


można ukryć wady, owszem, ale ile zalet można nie potrzebnie - nie pokazać?
np. jak pies jest długi, taki który nie zachowuje żadnych proporcji - wzorcowych, nigdy w życiu nie ukryjesz tego dzięki lepszej szacie,chyba,ze dodasz mu jeszcze kilka cm ;)
np. jak pies ma duże,nieproporcjonalne ucho, nigdy w zyciu nie ukryjesz tego pod włosem, chyba ze powiększysz ucho - prędzej...

nigdy w życiu nie ukryjesz przekątowania, chyba,że spionujesz psa poprzez nie zadbanie łap (brak odpowiedniego groomingu),
owszem, możesz poprawić kość, tzn dzieki lepszej szacie - lepszemu gatunkowi szaty możesz "wydmuchac" i bedzie pies/suka o nieco wiekszej masie, ale i tak to wszystko ma sie nic do wiedzy sedziego...najwiekszym problemem na ringach, jest brak wiedzy, nie mowie tu o znajomosci wzorca, mowie tu o byciu, oglądaniu, obserwowaniu, dzieki temu ma sie pojecie o danej rasie...sędziowie maja pojecie...o przedłużeniu smyczy, to mozna prędzej zaobserwować na ringach, i to jest najbardziej przykre...nie to,ze niektorzy hodowcy maja jakieś swoje pokręcone mniemanie o rasie, swoje ideały, które abstrahują od standardów...to jest po prostu brak gustu i chęć zabłyśnięcia wśród innych i chęci różnienia sie czymś...a w tej dziedzinie jest to nad wyraz niepożądane! każdemu powinno zależeć na poprawieniu rasy, robienie czego w naszej mocy aby była jak najbardziej bliska ideału i zdrowa...

jeśli chodzi o wypowiedzi Pni Anka S, cóż, ma mizerne pojęcie o hodowli,o rasie...jakiś gust ma - a są gusta i guściki, w moim odczuciu, super, ze ogląda amerykańskie strony, tam jest wiele wybitnych hodowli, i tam właśnie są psy z których my europejczycy (i młodzi hodowcy - miłośnicy rasy) powinni brać przykład, tam kynologia jest na najwyższym poziomie, i dlatego tez Ci którzy sprowadzają do Europy nową krew, robią wiele dla ras, (pisze tu tez o sobie), robiłam to po to aby poprawić to co wadzi mi w Polsce, i mam nadzieje,ze kiedyś przyjdzie taki dzień, ze naprawdę bede dumna ze swojego przychówku, i ze jak ktoś mi zarzuci coś w stylu Pani Anka S, nie będę musiała, chciała, czuła potrzeby tłumaczenia sie...szkoda na to nerwów...na oświecanie niektórych - za późno...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka S']to prawda, wystarczy popatrzec co ludzie sprowadzaja do Polski? albo z USA albo z Canady, a to nie są psy z FCI! i to jest na prawde smutne!
__________________[/quote]

Anka S widzę, że w swojej zajadłości postanowiłaś iść naprzód nawet, jeśli kompletnie się w danym temacie nie orientujesz i robisz z siebie pośmiewisko.
Trudno- Twój wybór.

Warto jednak wiedzieć kilka istotnych rzeczy, o których w tym, co powyżej wspominasz:
- wzorce FCI, AKC i CKC, w przypadku niektórych ras są w 80% identyczne (różnice, to często dopiski lub rozwinięcia)
- pomiędzy wzorcem danej organizacji, a modą, tendencją i preferencjami hodowców danej rasy bywa przepaść.
Zatem Twoje oburzenie na sprowadzanie psów z Ameryki (cóż za nagły zwrot poglądów!) jest co nieco śmieszne.

[quote name='Dan Danilo']Dlatego tez Ci którzy sprowadzają do Europy nową krew, robią wiele dla ras, (pisze tu tez o sobie), robiłam to po to aby poprawić to co wadzi mi w Polsce, i mam nadzieje,ze kiedyś przyjdzie taki dzień, ze naprawdę bede dumna ze swojego przychówku, i ze jak ktoś mi zarzuci coś w stylu Pani Anka S, nie będę musiała, chciała, czuła potrzeby tłumaczenia sie...szkoda na to nerwów...na oświecanie niektórych - za późno...[/quote]

W sumie.... dobrze gada....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dan Danilo']

[B]"o normalnym włosie"[/B]..czyli te, które mają gęściejszy, lepszego gatunku, to maja nienormalny...;) czyli takie są trzy w Polsce...dobrze wiedzieć ;):evil_lol:
[/quote]

Normalny włos to jest wg mnie taki, który pożądany jest przez wzorzec FCI, czyli:
"Włos okrywowy prosty, [B]szorstki[/B], [B]twardy[/B] i [B]nieco odstający[/B] od ciała. Na głowie, w dolnej częsci kończyn i na uszach włos jest krótki. Włos na [U]kłębie[/U] i na [U]zadzie[/U] ma długość około [U]5 cm[/U] i jest trochę dłuższy niż na pozostałych częściach ciała..."

Oraz przez wzorzec AKC:
"... Włos okrywowy: [B]prosty[/B], [B]sztywny[/B] i [B]nieco odstający[/B] od ciała. Na [U]głowie, [/U][U]kończynach i uszach[/U] włos jest [B][U]krótki[/U][/B]. Długość włosa na [U]kłębie[/U] i na [U]zadzie[/U] wynosi około[U] 5 cm i jest większa niż na pozostałych częściach ciała[/U], oprócz ogona.."

Pisząc o "normalnym włosie" miałam na myśli jego długość, a nie jak mylnie zinterpretowałaś gęstość . Cały mój tekst dotyczył długośći włosa - bo właśnie przy dłuższym włosie można ukryć pewne wady budowy. A nie przy bardziej gęstym ;)

Resztę wątku rozwijam w odpowiednim temacie, w rasi AA :
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10781480#post10781480[/URL]

Link to comment
Share on other sites

temat sie juz taki nie radomski zrobil, jednak ja przypomne sie niesmialo :oops:


[quote name='Guciek']Zrobiłaaaaam :multi: Udało mi się na czas trafić :evil_lol:

Fotki dam jak ożyję, bo drugi dzień z rzędu, jak śpię po 4h ;)[/quote]

i niesmialo czekam :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='finigan']Normalny włos to jest wg mnie taki, który pożądany jest przez wzorzec FCI, czyli:
"Włos okrywowy prosty, [B]szorstki[/B], [B]twardy[/B] i [B]nieco odstający[/B] od ciała. Na głowie, w dolnej częsci kończyn i na uszach włos jest krótki. Włos na [U]kłębie[/U] i na [U]zadzie[/U] ma długość około [U]5 cm[/U] i jest trochę dłuższy niż na pozostałych częściach ciała..."

Oraz przez wzorzec AKC:
"... Włos okrywowy: [B]prosty[/B], [B]sztywny[/B] i [B]nieco odstający[/B] od ciała. Na [U]głowie, [/U][U]kończynach i uszach[/U] włos jest [B][U]krótki[/U][/B]. Długość włosa na [U]kłębie[/U] i na [U]zadzie[/U] wynosi około[U] 5 cm i jest większa niż na pozostałych częściach ciała[/U], oprócz ogona.."

Pisząc o "normalnym włosie" miałam na myśli jego długość, a nie jak mylnie zinterpretowałaś gęstość . Cały mój tekst dotyczył długośći włosa - bo właśnie przy dłuższym włosie można ukryć pewne wady budowy. A nie przy bardziej gęstym ;)

Resztę wątku rozwijam w odpowiednim temacie, w rasi AA :
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10781480#post10781480[/URL][/quote]


nie będę tam pisała......tam nikt nie będzie wiedział o co chodzi!

to pominęłaś, cytując wzorzec? dlaczego?
[B][B]
"Włos: [/B]Podwójny włos. Podszerstek gruby, miękki, gęsty i krótszy niż włos okrywowy. Na głowie, w dolnej częsci kończyn i na uszach włos jest krótki. Włos na kłębie i na zadzie ma długość około 5 cm i jest trochę dłuższy niż na pozostałych częściach ciała, oprócz ogona, gdzie szata jest najdłuższa i najbardziej obfita."

[U][B]"Błędy:[/B] Każde odchylenie od wyżej opisanego wzorca musi być uznane za błąd, którego znaczenie jest uzależnione od stopnia odchylenia od standardu:"
[/U][/B]
czyli psy z brakiem obfitego włosa są wadliwe?...skoro juz sie tak upierasz przy wzorcu...większość psów nie ma włosa około 5cm - na kłębie czy zadzie...a te co maja, w Twoim odczuciu maja włos "nienormalny "


moim zdaniem...

mylnie interpretujesz wzorzec,przynajmniej inaczej niż ja - z resztą w wielu kwestiach sie nie zgadzamy ;) i chyba nie wiesz jaki włos okrywowy ma np. nasza Spryte, która zalicza sie do Akit o włosie nie dłuższym! tylko gęściejszym! lepszym gatunkowo, psy, które posiadają ten niby krótki włos - wspomniany przez Ciebie, maja go mniej i wydaje sie dlatego krótszy, a w rzeczywistości długość jest prawie identyczna! np. większość psów ma bardzo rzadki włos, wydający sie na krótszy - na łapach, a ona czy np. jeszcze jeden pies mieszkający w Polsce maja bardzo gęsty,obfity i świetny gatunkowo,ościsty,sztywny... ...wzorce, które zacytowałaś - dobrze je znam...i wiem jedno...taki włos mają te psy, które według amerykanów (hodowców, z których cały Świat bierze przykład i wzoruje sie na ich liniach z reszta np. ang. linia Redwitch rowniez niesie doskonały, gęsty, ościsty i sztywny włos...) uważają za doskonały i nadający rasie klasy i elegancji, a ukrywanie wad? tak jak napisałam wcześniej, można coś ukryć (z resztą zawsze można) ale wiele można również nie pokazać - jak sie nie ma doświadczenia lub osoby, która Cie poprowadzi i wyjaśni co i jak...wtedy możesz takim włosem więcej zepsuć niż poprawić...a nie jak Ty uważasz,ze można tylko ukryć wady...

DODAM - ZE WŁOS GĘŚCIEJSZY - LEPSZY GATUNKOWO NIE JEST WADA! JEST NIESłYCHANA ZALETA, I NIE PISZ PROSZĘ...ZE JEST TO WłOS DŁUGI! TO NIE JEST PRAWDA!

Akity długowłose są, wiemy o tym, ale one nie zaliczają sie do psów wzorcowych, o ktorych mowimy, tak więc pisząc,ze psy z dłuższym włosem, mają włos "nienormalny", dajesz do zrozumienia że sa wadliwe!

w moim mniemaniu, włos rzadki, który jest ledwo wyczuwalni i jak dotkniesz psa to nawet nie poczujesz, jest wadą! to jest moja interpretacja wzorca - zdań dotyczących okrywy...


przepraszam,ze sie uzewnętrzniam w tym dziale, już sie zmywam, ja zakończyłam debatę, która jest nad wyraz bezsensowna...przecież o gustach nie powinno sie dyskutować...

Pozdrawiam Justyna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka S']nieładnie tak kopiować :razz: wiem,wiem, znam ta strone i psa rowniez, ja nie napisalam,ze on jest brzydki, tylko,ze rozni sie od tych, ktore są moimi typami rasy, i tyle, po co taki marketing? nie jest potrzebny:diabloti:[/quote]


Anka S przydałoby się czytanie ze zrozumieniem...skup się dziewczyno, przeczytaj jeszcze raz...przecież chyba jesteś w stanie ogarnąć wszystkie akapity...?
czy przeczytałaś tylko część posta...?
napisałam, że cytuje ze strony hodowli, co w tym "nieładnego"?
i nie jest to żaden marketing, bo w Radomiu pierwszy raz na żywo widziałam i psa i hodowczynię.
Zastanawiam się tylko jaki ty masz cel? Nie znając się na rasie krytykować tak utytułowanego psa...może czarny pr ? ( idiotyczne? mniej niż twój post o moim marketingu)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']Zrobiłaaaaam :multi: Udało mi się na czas trafić :evil_lol:

OK - jak się chwalić to chwalić :lol: Dosk 1, CWC :multi:, NSwR, BOB, [B]III BOG VIIIgr[/B] :multi:

Fotki dam jak ożyję, bo drugi dzień z rzędu, jak śpię po 4h ;)[/quote]

Gratulacje!

[quote name='karenina']1 akita am
2 samojed
3 basenji

[/quote]

Wiadomo co to za Samoyed i nr 440 czyli Basenji? :modla:

[quote name='karenina']BOG gr X
1.saluki BARDIYA BOSTAN I Elbekh
2 charcik włoski IL Cagnolino FERNANDO
3 whippet Meradith ALL MY LOVING

[/quote]

dziękuję i gratulacje!

[quote name='elwira']jamnik krótkowłosy miniatura Przewodniczący Preston Tygrysi Fort Mł.CH.Pl,Mł.Zw.Eur.ŚrWsch.,Mł.Zw.Pl. kl.pośrednia - bdb

jamnik krótkowłosy standardowy AFRO Ród Dumy Tary CH.Pl. - kl.championów
dosk.CWC.,BOB,NDPwR,IIBOG

jamnik szorstkowłosy standardowy FIORELLO Della Val Vezzeno Mł.Ch.Pl.,Ch.Pl - kl.championów - dosk,CWC,BOB,NDPwR,IBOG

jamnik długowłosy miniaturowy KARO z Żywieckiej Kotliny -kl.pośrednia-bdb


Zgłoszonych jamników było 7,ale stawiły się tylko 4.Szkoda.
Może ma ktoś zdjęcia jamników z wystawy?[/quote]

dzięki i gratulacje! Czyli nie było BOG III miejsca?

[quote name='Vivienne']A ja baaaardzo proszę o fotkę z BIS Puppy,

mój wnusio Armani był pierwszy :p

Pozdrawiam
Joasia[/quote]

Gratulacje!

[quote name='macsow1'][B]czy ma ktoś fotke z BOG gr IX ?[/B] głównie chodzi o pudło i o III lokatę Lhasa Apso, czarnego, młodego pieska wystawianego pierwszy raz w klasie pośredniej, koleżanka chciałaby dać u siebie w nowościach na www[/quote]

A co to za Lhapa Apso, jeśli mogę wiedzieć? Kto był 1 i 2?

[quote name='Żmija']Jesli ktos ma , proszę o wstawienie zdjęć z BOG III grupy i z BIS-a. Moja biała bulinka zaszalała:)[/quote]

Poproszę dane pieska, umieszczę w artykule :)

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=5]Czy znacie jeszcze jakieś wyniki konkurencji finałowych???[/SIZE][/B]
[B][/B]
[B][SIZE=5]Interesują mnie:[/SIZE][/B]
[B][/B]
[B][U][SIZE=5][COLOR=red]BOG I[/COLOR][/SIZE][/U][/B]
[B][U][SIZE=5][COLOR=red]BOG II[/COLOR][/SIZE][/U][/B]
[B][U][SIZE=5][COLOR=red]BOG III - 1, 2 miejsce[/COLOR][/SIZE][/U][/B]
[B][U][SIZE=5][COLOR=red]BOG VI [/COLOR][/SIZE][/U][/B]
[B][U][SIZE=5][COLOR=red]BOG VII[/COLOR][/SIZE][/U][/B]
[B][U][SIZE=5][COLOR=red]BOG IX - 1, 2 miejsce[/COLOR][/SIZE][/U][/B]
[B][U][SIZE=5][/SIZE][/U][/B]
[B][U][SIZE=5][COLOR=red]BIS [/COLOR][/SIZE][/U][/B]
[B][U][SIZE=5][COLOR=red]BIS Junior[/COLOR][/SIZE][/U][/B]

Link to comment
Share on other sites

Witam,
W związku z tym, że temat nabrał rozpędu, czuję się wywołany do tablicy.
Wiem, że dyskusja dotyczy także moich psów: Aspen i Bostona, które są albo importami ze Stanów albo w prostych liniach potomkami takich psów.
Obydwa nasze „egzemplarze” dysponują bardzo obfitym podszerstkiem, co w naszym mniemaniu, i zaprzyjaźnionych hodowli w Anglii i USA (kraju pochodzenia rasy) jest typowe dla rasy. Psy z obfitym podszerstkiem na pewno wyglądają na bardziej pełne, niektórzy nazywają to „dłuższym, nietypowym włosem”, co zupełnie mija się z prawdą .
Nasze psy były oceniane przez wielu sędziów w różnych stronach Europy, i nigdy żaden sędzia nie pisał nic o dłuższym włosie, najczęściej padające określenie to: ”pies w doskonałej szacie, o obfitym podszerstku”. Przykładem tego, jest chyba największy międzynarodowy autorytet pani Dr Sophia Kaluzniacki, która bardzo mocno zaakcentowała klasę naszego psa i suczki z hodowli Dan Danilo- Spryte, stawiając nie jednokrotnie te psy na pudle w konkurencjach finałowych wystawy klubowej V grupy w Łodzi.
W moim mniemaniu jest jeszcze kilku przedstawicieli rasy w Polsce z takim samym gatunkowo futrem:
Psy Pani Supronowicz z Hodowli Redwitch
Imp. Senseo Pussy Cat Doll z hodowli Amakita
Imp. KARIUDOGOYA’S DIlEMMA at BUNTARO (również wyróżniona Przez Panią Dr Sophię Kaluzniacki na pudle)
Koi Skierdy
YOROKOBI TSUBAME Kuma
Wszystkich innych, których nie wymieniłem z góry przepraszam.

Przy czym dwa ostatnie są bardzo mocno związane rodowodami z Twoimi pierwszymi psami.


Blanko, bardzo często widzę ze nawiązujesz chyba do najbardziej znanej prze miłośników hodowli w tej rasie, hodowli pani Barbary J. Andrews - O’BJ, i często piszesz, że bazujesz na psach z tych linii, co wydaje się być oczywiste, gdyż większość najlepszych hodowli bazowało lub współpracowało z nią.

W związku z tym przytaczam cytat z jej książki pt. „Akitas” str 140,141 i wstawiam zdjęcie.



[IMG]http://www.imagic.pl/files//2562/./scan2.jpg[/IMG]


„ Ch.Ko-Son jest praktycznie nagi podczas swojego zwycięstwa, wystawiany przez właściwie ubranego Jamesa Taylora. Odpowiednie wystawienie i właściwy grooming potrafią nawet z całkowicie pozbawionej sierści Akity zrobić zwycięzcę”

Na fotce widać Akitę, która ma okrywę włosową typową dla wielu polskich psów. A autorka jasno tłumaczy i zaznacza ze taki pies jest „nagi (..)i bez włosa”

Jeżeli chodzi o miarkę, to mam w domu psy w obydwu typach, długość włosa pozostaje ta sama, natomiast do myślenia daje bardzo mocno jakość i obfitość tej szaty.

Akita jak każdy szpic ma okrywę dwu warstwową, a jeżeli pies nie ma podszerstka (jest w wylince) po prostu nie powinien być pokazywany. Bo rozumiem ze jego brak spowodowany jest własnie tym czynnikiem.

W wielu rozmowach z takimi osobami jak Carol Laubsher „Regalias Akitas”, czy Carla J. Burke „CR Akitas”, doszliśmy wraz z Basią do wniosku, ze polskie Akity maja duży problem między innymi z szatą.
W związku z tym, postanowiliśmy pomóc rasie, po przez zakup naszych psów z odpowiednich linii.

Dziwi mnie to, że w taki sposób, poza ringiem próbujesz dyskredytować nasze psy i naszą ciężką pracę jaka wykonaliśmy przywożąc je do Polski..
Poza tym, tłumaczyć powinny się inni - z powodu braku włosa, a nie my wszyscy wyżej wymienieni, posiadającymi psy o wzorcowym dwuwarstwowym włosie.
Na koniec zaznaczam że pisząc ten post kierowałem się tylko chęcią wyjaśnienia nieporozumień wynikających z powyższych dyskusji. Pozostawiam wszystkim innym możliwość własnej interpretacji wzorca, ale nie przeinterpretowywania poszczególnych fragmentów, ewidentnie na swój użytek.

Z poważaniem
[FONT=&quot]Mirek[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taishi']Anka S przydałoby się czytanie ze zrozumieniem...skup się dziewczyno, przeczytaj jeszcze raz...przecież chyba jesteś w stanie ogarnąć wszystkie akapity...?
czy przeczytałaś tylko część posta...?
napisałam, że cytuje ze strony hodowli, co w tym "nieładnego"?
i nie jest to żaden marketing, bo w Radomiu pierwszy raz na żywo widziałam i psa i hodowczynię.
Zastanawiam się tylko jaki ty masz cel? Nie znając się na rasie krytykować tak utytułowanego psa...może czarny pr ? ( idiotyczne? mniej niż twój post o moim marketingu)[/quote]


jak kopiujesz to chociaz nie wszystko, jak popadnie tylko patrz co,

niektore tytuly skopiowalas, nie widzac ze sa to w wersji angielskiej i polskiej,i nie zwracaj mi uwagi, bardzo cie prosze.

a marketing byl, jak sie kopiuje i wstawia jakies tytuly nie swojego psa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...