Jump to content
Dogomania

Jestem inny,ale czy bez prawa do miłosci ?- nareszcie w swoim domku !


rita60

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Talcott']To nie drzyjcie się na mnie - ale może pomyślmy o tym?????[/quote]
CIOTECZKO WE WCZESNIEJSZYCH POSTACH BYŁA MOWA O OPERACJI:roll:WYPOWIADAŁ SIE ISRAEL,PROBLEM JEST W TYM,ZE BAMBI PO OPERACJI WYMAGAŁ BY CO NAJMNIEJ DWUMIESIECZNEJ OPIEKI.DOMEK TYMCZASOWY NIE WCHODZI W RACHUBE,BO TO SCHRONISKO NIE POJDZIE NA TAKI UKŁAD,WIEC CO ROBIC :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rita60']CIOTECZKO WE WCZESNIEJSZYCH POSTACH BYŁA MOWA O OPERACJI:roll:WYPOWIADAŁ SIE ISRAEL,PROBLEM JEST W TYM,ZE BAMBI PO OPERACJI WYMAGAŁ BY CO NAJMNIEJ DWUMIESIECZNEJ OPIEKI.DOMEK TYMCZASOWY NIE WCHODZI W RACHUBE,BO TO SCHRONISKO NIE POJDZIE NA TAKI UKŁAD,WIEC CO ROBIC :roll:[/quote]

a dlaczego schronisko sie nie zgadza na dt ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talcott']No to patowa sytuacja - bo znalazłby dom po operacji szybko:-(:-(:-([/quote]
Przeczytaj ten post:-(


Zdaniem Pana Doktora Bambi ma ok 5 lat a nie jak myśleliśmy 3 lata.
Złamanie jest bardzo stare, mogło to być nawet zwykłe pęknięcie kości, niestety nie leczone. Przez ten czas łapka uległa deformacji ale nie jest dłuższa jak myśleliśmy.
Łapka nie jest bolesna, Pan Doktor sprawdził to bardzo dokładnie. Może podjąć się operacji (koszt ok 400 zł).
Operacja polegałaby na usunięciu fragmentu kości promieniowej (wycięcie "klina") i nacięciu kości łokciowej, ponownym złożeniu i wyprostowaniu łapki.
Niestety w wyniku operacji łapka będzie krótsza.

Kości byłyby zdrutowane i nastawione oraz założony byłby gips na 2 tygodnie. W tym czasie psiak musi przebywać w niewielkim pomieszczeniu z bardzo ograniczoną możliwością poruszania się. Wymaga wtedy szczególnej opieki, ciągłego nadzoru i doglądania (sprawdzanie czy nie ma odleżyn itp). W tym czasie psiak dostaje dodatkowo leki przeciwbólowe i antybiotyk.

Po dwóch tygodniach wizyta kontrolna, jeżeli wszystko jest w porządku zdejmuje się gips, wyciąga się druty i zakłada się nowy gips na kolejne 2 tygodnie.

Jeżeli nadal wszystko pomyślnie się rozwija jest następna wizyta, zdjęcie gipsu i założenie lżejszego opatrunku np łupki.

Ogólnie cała rehabilitacja trwa ok 2 miesięcy.

Ponieważ złamanie jest bardzo stare i stawy uległy dość dużej deformacji nawet jak operacja i leczenie przebiegnie pomyślnie ta łapka i tak będzie się różnić od pozostałych. Jej wygląd można poprawić tylko na 70 - 80 %.


Oczywiście operacja jak każda jest ryzykowna, łapka może się źle zrastać, mogą nastąpić komplikacje tym bardziej że Bambi nie jest już taki młody. Gdyby miał do 1,5 roku miałby o wiele lepsze szanse.
W tej chwili tak jak pisałem łapka go nie boli. Może mu sprawiać problemy (bóle reumatyczne) na starość. Niestety takie bóle może odczuwać również po udanej operacji.

Najwcześniej, gdyby taka decyzja zapadła, Pan Doktor mógłby go operować za miesiąc - teraz jest zbyt gorąco.

Zdaniem Pana Doktora, z medycznego punktu widzenia, operacja nie jest konieczna. Poprawi tylko wygląd łapki Bambiego. Gdyby Bambi miał ok 1,5 roku, Pan Doktor nalegałby na operację Ponieważ jednak ma już te 5 lat trzeba bardzo dobrze rozważyć wszystkie za i przeciw zanim podejmie się decyzję. Tym bardziej, że Bambi wiele w życiu przeszedł. Został zabrany ze strasznego miejsca, dziś dodatkowo odkryliśmy że nie ma części zębów - wygląda na to że zostały usunięte dość dawno temu - w jaki sposób lepiej nie wiedzieć...

Podsumowując zacytuję słowa Pana Doktora "najlepiej gdyby ktoś Go pokochał takiego jaki jest".


I co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talcott']Jeju ależ ja go czytałam! Gdybym nie była tak upsiona to zdecydowałabym się na tę operację.:placz::placz::placz::placz::placz::placz::placz:[/quote]
Bambi jest w Miedarach,to daleko odemnie,a poza tym mam psa tyrana:cool1:a ty skad jestes ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...