Jump to content
Dogomania

kołtuniaste kołtuny


ingridr

Recommended Posts

Mam pytanko do właścicieli psiaków średnio-długowłosych....

Moja Pyśka (chihuahua) dotychczas wyglądała jak piskle sępa (łysa i gdzieniegdzie długie włoski)...ale teraz gwałtownie zaczęły jej się "puszczać" dłuuugie włosy... :P

Do tej pory stosowałam ISB (szampon+odzywka bananowa)....ale największym problemem są włosy za uszkami...są długaśne, chyba przesuszone (końcówki) i wczoraj tak wariowała na trawie, że zrobił jej się paskudny kołtun za uszkiem (musiałam go ciachnąć)

Czy są jakieś specjalistyczne odzywki, balsamiki to takich kudełek???

Tylko nie takie, że będzie wyglądać jakby szło na jej włoskach rosołek ugotować :lol: (żeby były te włoski w miare puszyte)

Link to comment
Share on other sites

za uszami trzeba czesac nie zaleznie jaka rasa i to staranniej niz reszte ciala , tam sie lubia robic koltuny, co do srodkow to po psich srodkach raczej pies nei bedzie wygladal jakbys my wylala na glowe rosol,najwyzej bedzie sie blyszczal zdrowym polyskiem kazda z lepszych firm ma w swojej ofercie przynajmniej jeden srodek ulatwiajacy rozczesywanie, acha a ten rosol to lepiej daj psu zjesc

Link to comment
Share on other sites

Pyska jest czesana conajmniej raz dziennie, ale one włoski ma takie delikatne :evil: . A ulubiona zabawą jest tarzanie się na trawie. Nie wiem, czy na takie delikatne włoski pomógłby olejek palmowy (chyba tak się to nazywa)

Link to comment
Share on other sites

Na koltuny moge ci poradzić coś co ja stosuję może więc i twojej psince przynieść efekt. A mianowicie ja uzywam Silk Coat Oil firmy Pet Silk , olejek ten możesz dac na mokry włos jak również spryskać włos suchy.Nie powoduje on takiego brzydkiego wizualnie efektu bardzo tłustego włosa a jednak sierść jest natłuszczona przez co mniej się zbija w kołtuny.U mnie a mam psiaki o długim jedwabistym włosie przynosi efekt i jestem zadowolona .Co ważne nie łapie się tak brud na włos pomimo nałozonego olejku raczej włos jest sliski.Na początku także z dystansem podchodziłam do tego kosmetyku bo wcześniej uzywałam olejku norkowego i sunie wyglądały okropnie do tego cały kurz zaraz się łapał na włosy.A teraz mam spokój i chciaż trzy" dziewczyny" są jasne wcale włos się tak nie brudzi a dodam mieszkam w centrum miasta i kilka razy dziennie chodzimy po niezbyt czystych przecież polskich chodnikach.Daje ci namiar na panie zajmujące się dystrybucją kosmetyków Pet Silk / amerykańskie kosmetyki/ do kupienia tylko wysyłkowo.033 498 67 91 lub 0602 845 798 , rzetelnie wszystko ci wytłumaczą i poradzą.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...