Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
kayla

"Zwierzaki maja glos" - polecam te ksiazke.

Recommended Posts

Wlasnie koncze czytac ksiazke pt "Zwierzaki maja glos" i bardzo Wam ja polecam.

Jest to praca zbiorowa wielu autorow - weterynarzy, behawiorysow i trenerow.

Na 500 stronach opisuje swiat tak jak widza go psy i koty. Opisane sa po kolei wszystkie zmysly, jezyk ciala, pochodzenie psich zwyczajow i najczestsze problemy wraz z propozycjami ich rozwiazania. Dodatkowo - ksiazka pisana jest bardzo ladnym jezykiem, czyta sie ja z prawdziwa przyjemnoscia.

Kosztuje ok 40-50 zl (zalezy od ksiegarni) i moim zdaniem - jest warta swojej ceny.

Do beczki miodu musze dodac lyzeczke dziegciu:

W owej ksiazce znalazlam cos, co mnie bardzo zniesmaczylo:

W rozdziale o ciagnieciu smyczy jednym tchem autorzy wymieniaja jako pomocne akcesoria obroze zaciskowa, kolczatke i kantarek (halti) ten ostatni opisujac jako "polczenie obrozy z kagancem".

Nawet jesli uznac to ostatnie za nieudolny opis, dziwi mnie, ze wystepuja one ot tak sobie w jednej ramce. Ani jednej uwagi na temat szkodliwosci obrozy zaciskowej (ktora jest o tyle gorsza od kolczatki, ze pies latwo sie do niej przyzwyczaja, a wlasciciel ciagnie coraz silniej - i czesto konczy sie to uszkodzeniem tchawicy).

Dziwi mnie taki zgrzyt w skadinad bardzo dobrej ksiazce...

Przeczytałąm i bardzo mi się podoba. Napisana łatwym językiem, przystępna, mnóstwo informacji. No i jak na tą objętośc, to jeszcze nie taka spora cena (hmmm, zboczenie zawodowe, bo pracuję w Bibliotece Jagiellońskiej :D )