Jump to content
Dogomania

Wystawa w Gorzowie 2006


julieczka_poz

Recommended Posts

Widze ze temat trzeba odswiarzyc bo sie zakurzyl troche :)
Wruce z wystawy to bede pisacccc a pisaccccc :evil_lol: Mam nadzieje ze uda mi sie pare ladnych fotek zrobic. A tak na marginesie to w klasie mlodziezy jest tylko moj pies zgloszony:placz: a mialam nadzieje ze sobie podpatrze od innych jak rottki wystawiaja a tak samemu to troche glupio bedzie. Uknulysmy z kolezanka plan ze ona bedzie stala ze zdjeciam cuuuudownej suczki z napisem BORG! JAK WYGRASZ ONA BEDZIE TWOJA :diabloti:
Jak myslicie poskutkuje hehe?

Link to comment
Share on other sites

Asiunia fajny ten bannerek. Wszystki psiuchy z wywalonymi jęzorami, fajnie to wyglada. A ja wlasnie skonczylam przymusowo kąpac Borga. Poniewaz wpadl z rozpedu do rzeczki, niby zadna tragedia tyle ze od kilku dni ktos tam szambo wpuszcza. Jak przyszlam do domku to rodzinka nie miala za cudownej miny, niewiadomo czemu oddech wstrzymywali:evil_lol: Tak wiec pisak czysciutki, czy pachnacy to niewiem, ale przed wystawa taka kapiel to jak znalazl:)
Moniko ja jade do gorzowa tak wiec co mi sie uda sfotografowac i dowiedziec to zaraz wam przekaze :)

Link to comment
Share on other sites

No to czekamy z niecierpliwością na wyniki.
Dzisiaj psiury wcześniej wstały, dokładnie to o 5:40 rano, więc stwierdziłam, że idziemy na spacerek, a że była taka cisza i spokój na osiedlu więc postanowiłayśmy iść do parku, gdzie pochodziłyśmy godzinę. Przynajmniej Aisza się trochę wychodziła, bo ostatnio przez tą cieczkę to ma serwowane tylko krótkie spacerki :) Potem, po przyjściu, zjadłyśmy śniadanko i poszłyśmy spać :)
Trzeba przyznać, że nie tylko my mamy takie mądre pomysly chodzić o tej godzinie do parku, bo jak wracalayśmy to spotkałyśmy w parku koleżankę z zaprzyjaźnionym psem.
Asik musisz kiedyś dołączyć do nas do spacerku o 6 rano :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

Witam :) Wrucilam wlasnie z wystawy. Na szczescie dyskwalifikacji nie bylo:evil_lol: Wrucilismy z ocena doskonala. Moj pies zostal zwyciazca mlodziezy:diabloti: A konkurecje mial niesamowicie mocna (samego siebiee) hehe. Niesforny byl niesamowicie a juz na porownaniu to poprostu przechodzil sam siebie. Ale jestem zadowolona bo wszystko poszlo dobrze ( z wyjatkiem jego zachowania, doslownie fruwal i koniecznie chcial sie bawic ze wszystkimi psami) zabki dal sobie jako tako obejrzec a z jajkami to nie bylo juz zadnego problemu ( a tego obawialam sie najbardziej). Lapiovra i Monika3 DZIEKUJE wam wszystkim za rady bo okrrropnie mi pomoglyscie. Pozdrawiam potem wstawie kilka fotek

Link to comment
Share on other sites

A my gratulujemy udanego debiutu. Jeszcze dwie wystawy i Mł.Ch. w kieszeni :) Jak widać psiak nie ma wady zgryzu, więc niepotrzebnie się denerwowałaś :) Cieszymy się, że nasze rady na coś się ci się przydały, w razie jeszcze jakichś pytań pytaj śmiało, odpowiemy napewno

Link to comment
Share on other sites

ze zgryzem to jest chyba tak jak pisala Lapiovra ze po 1 to jeszcze sie rozwija a po 2 to byl zabiedzony i prawda jest taka ze dopiero teraz jako tako zaczyna wygladac. Ale nadal mamy problem z sierscia ktora jest licha, rzadka bardzo slaba i wypada. Chyba pojde z tym do weta moze moze cos poradzi. A moze to juz taki typ ;)
A co do ch.ml. to watpie ;) bo jak juz mowilam konkurencja byla praktycznie zadna. Ze wszystkich rottkow ( a bylo 8 z 9 ) to tylko 3 byly ladne. Ale to oczywiscie na moje oko :) A te ladne to : Budrys z Tarninowego Lasu. Sam sie kurcze wystawial:-o pan polozyl mu smycz na grzbiecie i psikna sobie sam stal !! Z nim bylam na porownaniu ( w ktorym zreszta nie wiedzialam o co chodzi i o co sie tam "bijemy"i po co to wogole?? )
Drugi ladny pies to byl Paco ( troche smutnawy sie wydawal , jakby mu klimat nie pasowal) ale psinka byl okropnie kochany i taki spokojny.
A 3 psinka to suczka ( wpadla w oko Borgowi i to przez nia taki niesforny na ringu byl) Agama Gryfland. Tez bardzo ladnie stala.

Byl tez pies ktory super sie wystawial, i wogule piekny i lsniacy i ja myslalam ze to on tam wszystko powygrywa. Diablo von Korgal ( tez po Evanderze Marstal)Ale cosik nad nim sedziowie dlugo debatowali, nie wiem o co chodzilo, ale pojechal pies do domu. Jedyna co mi sie w tym psie nie podobalo to to ze mial nie dosc ze krotki pysk to jeszzce takie jakby faldki. Ale tak ogolnie to pikny pies.

No to tyle z opowiesci. Musze sie teraz zapisac na jakos kolejna wystawe ale tez taka gdzie dzuo ludzi nie bedzie i gdzie nie bedzie zbyt daleko.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Co do poprawy sierści to kiedyś weterynarz mi powiedział, że najlepszą metodą nie są jakieś witaminy itp. tylko taka mieszanka, wymieszać szklankę oleju ze szklanką smalcu i dodawać psu 2 łyżki stołowe dziennie tego do jedzenia. Spróbuj może to pomoże :) Ja moim daję raz czasem chlebek ze smalcem i na sierść też nie narzekamy :)
Do tego możesz dawać psu witaminy z Dolfosu z bityną, która też dobrze wpływa na sierść. Tylko w zależności od tego co Borg je jeśli suchą karmę to 1 pastylkę dziennie a jeśli gotowane to 1-2 pastylki dziennie naprzemiennie jeden dzień 1 drugi dzień 2 potem znów 1 itd. Te pastylki nie są drogie bo opakowanie 90 sztuk kosztuje 10 zł.

Link to comment
Share on other sites

smalcu i oleju psu podaje codziennie praktycznie. A on je sucha karme najczesciej namaczana z dodatkiem mieska bo samej nie ruszy. Nadal szukam takiej karmy ktorej musialby zjesc jak najmniej bez szkody dla jego organizmu. Bo on jest raczej niejadkiem i i kazde jedzenie trzeba sie prosic:shake: ciagle cos w tej misce zostawia. Oczywiscie miesko zjada co do kawaleczka:roll: . Na gotowane nie moge sobie pozwolic bo jedyna co on toleruje to mieso i ryz troche mleka i czasem serek a cokolwiek innego dodam to konczy sie na wielkim, ze sie tak krotko wyraze, sraniu. DObrze ze mi przypomnialas o czyms takim jak biotyna. Moze tego sproboje, ale do wetaa i tak pojde. Moze mozna zrobic jakies badania na to co psu w organizmie brakuje ??

Link to comment
Share on other sites

A to my na wystawie. Zdjecia sa fatalne bo pogoda taka srednia a i fotograf byl niedoswiadczony a ja nie moglam robic fotek z wiadomej przyczyny. :)
[IMG]http://img150.imageshack.us/img150/3907/takijestemladny8xp.jpg[/IMG]

[IMG]http://img389.imageshack.us/img389/7874/czekamyslicznie2mr.jpg[/IMG]

[IMG]http://img389.imageshack.us/img389/4599/biegniemy2ls.jpg[/IMG]

[IMG]http://img389.imageshack.us/img389/8545/przywitaniesedziego7ay.jpg[/IMG]

[IMG]http://img458.imageshack.us/img458/5995/stoimydooceny1ig.jpg[/IMG]

[url]http://img389.imageshack.us/img389/5866/ogladanassedzia7zm.jpg[/url]

Musialam go caly prawie czas glaskac po brzuszku bo oczywiscie chcial siadac :)

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img389.imageshack.us/img389/4715/klasaotwartapsy2dv.jpg[/IMG]
Po lewej BUDRYS a po prawej DIABLO von Korgal
Tak mi sie wydaje :p
Tamten z tylu tak pieknie stal. Ale to dlatego ze tam jakas baba caly czas z pilka go "szczula" Natomiat ten po lewej mi sie tak podobal bo stal piknie sam :) szkoda tylko ze z tym Jego wlascicielem sie nieszlo dogadac bo on niojak polskiego nie rozumial :evil_lol: Ale ten BUDRYS zajal 3 mmiejsce wsrod psow z grupy 2.
[IMG]http://img458.imageshack.us/img458/7973/klasaotwarta4ha.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img484.imageshack.us/img484/5140/pofakcie5tc.jpg[/IMG]
Psinka zmeczony po powrocie do domu polozyl sie w swojej ulubionej pozycji i spal do 9 rano z przerwami na zmiane pozycji lub na zmiene miejsca snu. Swoje poslanie oczywiscie jak zawsze skrzetnnie pomijal, najlepszy byl dywan u mnie w pokoju :p

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie Julieczka pokazlaś Borga, no i wreszcie siebie. Bardzo się cieszę. Z fotek widze, ze sędziowal cię Pan Zbigniew Ostrowski. Jeżeli nie napisal nic zlego o zębach, to znaczy, ze jest wszystko okey. Znany jest z tego, ze bardzo dokladnie przygląda się zębom i zgryzowi. Reszcie też. Napisz co nawojowalaś,/ jaka ocena/, bo jestem ciekawa opinii sędziego. Widze, ze upolowalas również BF. Fajnie, ze zamieścilaś fotki.

Link to comment
Share on other sites

Albo nie doczytalam, albo tu tego nie ma-powiedz mi po jakich rodicach jest Twoj piesek oraz w jakim jest wieku?
Ma bardzo fajna glowe,jest krotki - jednym slowem fajny piesio.
Jak mozesz wstaw takze kompletne wyniki.;)

Link to comment
Share on other sites

BORG Drink Bar bo tak nazywa się pies Julii jest po Evanderu Marstal i Riwa Justyna K:M czy jakoś tak. Julia popraw mnie jeśli błędnie matkę wpisałam :) Na wystawie dostał ocenę doskonałą i Zw.Mł. Julia jak możesz to to napisz jaki opis dostał pies.
Dziękujemy też za relację fotgraficzną z wystawy :)

Link to comment
Share on other sites

Monika ty to jestes bezbłędna :) Wszystko dobrze napisalas tylko K.M. a nie ":" I juz daje opis psiaka. Ale najpierw musze wam powiedziec co sedzia powiedzial na samym poczatku jak weszlam na ring. Zapytal sie " Co to jest?" I serce mi stanelo myslalam ze az tak jest zle :crazyeye: a on sie pytal tych dzieczym ktore notowaly o to jaka to klasa. Szybko odetchnelam z ulga ale naprawde mnie zagiął tym pytaniem. Pozatym ludzie wokół ringu szeptali ze ten sedzia taki "ostry jest". Wiec juz wogole zanim stanelam do oceny to denerwowalam sie podwojnie. Powiedzialam mu oczywiscie ze to nasza pierwsza wystawa i mysle ze tez chyba dlatego byl wyrozumialy jesli chodzi o zabki bo Borg niechetnie je pokazal a zwlaszcze te ostatnie z tylu. Dobra tyle gadania a teraz konkrety:
"Pies o dobrych proporcjach budowy, kościec średni, w miarę rozbudowany, głowa samcza ( chyba tak bo niewyraznie jest napisane), stop mocno zaznaczony, oko ciemne, ogon nadmiernie podniesiony ( bo stal i sie prezyl do tej suczki co za ringiem stala hehehe),kątowanie kończyn średnio mocne, dobra dynamika ruchu, uzębienie kompletne, zgryz nożycowy"
te dopiski w nawiasach sa oczywiscie mojego autorstwa, to tak zeby nie bylo :)
Dziekuje wam naprawde za pomoc, jestescie bardzo zyczliwe i naprawde mialam ochopte sie poplakac jak zeszlam i przeczytalam ta ocene. Ze zadowolenia oczywiscie :) No to teraz musze sie zastanowic na ktora wystawe znowu sie zapisac.
I jeszcze raz dzieki bo to po czesci dzieki wam te nasze sukcesy :)

Link to comment
Share on other sites

Ja Ci się Julia nie dziwę, że doznałaś szoku po takikim wstępie :lol: Jak ja bym coś takiego usłyszała to chyba bym już zeszła z ringu przed oceną :lol: A tu taki numer. Nieraz takie niedomówienia naprawdę potrafią czlowieka z równowagi wyprowadzić :)
Opis Borg dostał fajny i jk widzisz pisze tam, ze ma zgryz nożycowy więc wszystko z nim w porządku. To startuj na następnych wystawach, życzę powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...