Jump to content
Dogomania

Uciążliwe szczeknie:(


ciaszunia

Recommended Posts

[quote name='PATIszon']Na wszystko jest metoda.
zaczynasz z [B]mega glodnym[/B] psem (zeby zarcie go rajcowalo) i niech to bedzie ciche pukniecie w drzwi raz! Potem 2 razy, potem troche glosniej, az w koncu dojdziecie do tego, ze Ty go karmisz a ktos sobie puka w drzwi.
Potem dopiero dzwonek.

Upierdliwe, ale kropla drazy skale.[/quote]
Wobec tego próbuje raz jeszcze:D tym razem na głodnego psa;)
o efektach napisze, pozdr

Link to comment
Share on other sites

PATIszon
Bolsowi moglabys kilogramamy wolowine dawac i tydzien wczesniej glodzic, a i tak by dziamgolil. strozowanie wazniejsze niz zarcie.

Ja robie przekornie: chwale psy za szczekanie :eviltong: Wychodze z zalozenia, ze instynkt strozowania latwiej kontrolowac niz zwalczac. Chwale psa i kaze sie uciszyc. Jesli szczeka "na darmo" mowie, ze nic sie nie dzieje, jesli trzeba pokazuje (otwieram drzwi). Jak pies zakumal, ze szczekac trzeba, zeby mi powiedziec, ze cos sie dzieje, a potem decyzje mi zostawic, kaze sie uciszyc i egzekwuje polecenie, jesli pies go nie wykonuje. Do teraz mam tak, ze jesli sie zagalopuje i od razu kaze sie psom uciszyc, to dziamgola jeszcze gorzej :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Ja tyz :eviltong: To bylo apropo, ze skoro odruch slinienia na dzwiek dzwonka sie nie pojawil, znaczy, ze cos zrobiono zle. Niekoniecznie, zalezy jak silny instynkt strozowania jes w psie :)[/quote]

czyli jakby Pawlow uzyl ON-a to z jego odkrycia bylaby wielka doopa, tak?:cool3:

Swoja droga przesrane mialy pieski na ktorych Iwan sie specjalizowal....
[URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Iwan_Paw%C5%82ow"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Iwan_Paw%C5%82ow[/URL]

Moze przeczytaj psu ten artykul i powiedz ze dasz go do jakiegos nastepcy Iwana Pawlowa jak bedzie dalej darl ryja...
:roll:

Link to comment
Share on other sites

Sorki, troche za bardzo skrocilam mysl ;) Chdzi mi o to, ze odruch waruknkowy jest odruchem nabytym, a wiec moze sie zmienic. Ostatnio dojezdzalam do skrzyzowania i zapalilo mi sie zolte swiatlo, odruchem bylo zdjecie nogi z gazu i zatrzymanie sie, jednak poniewaz bylo slisko, odruch zatrzymal sie na etapie zdjecia nogi z gazu ;) Hamowanie bylo bardziej ryzykowne niz przejechanie na zoltym swietle.
To samo ze szczekaniem, to, ze pies na dzwiek dzwonka zaczyna sie slinic, nie znaczy, ze primo pies nie bedzie szczekal, secundo, pies wezmie jedzenie i bedzie nim bardziej zainteresowany niz szczekaniem. I niekoniecznie jest to blad w szkoleniu tegoz psa i blad w warunkowaniu tegoz psa.

Artykulu psu pokazywac nie musze, bo szczekanie moich psow nie jest upierdliwe, nie sa jazgotami dziamgajacymi non stop (chociaz szczekaja duzo).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...