Jump to content
Dogomania

czy to jest york


ganiolek

Recommended Posts

  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jesli nie ma, to nie jest Yorkshirre terrierem, a tylko pieskiem w typie. Moze , gdy dorosnie, bardziej lub mniej przypominać te psy - w tej chwili jako szczeniak faktycznie wygląda jak szczenię Yorka, ale jako dorosły pies może sie znacznie od wzorca rasy różnić.

edit: wrrr, posty skaczą :angryy:

Link to comment
Share on other sites

wczoraj bylam u weta, ma krzywy zgrys, a wiecie moze gdzie mozna sprawdzic dokladnie rase psa? bardzo mi na tym zalezy, owszem byla to zla decyzja kupienia og bez rodowodu, ale juz mam nauczke, owszem piesek jest cuudowny ale 600 zl za kundla jest za duzo, musze sprawdzic czy to jest york bo jesli nie bede starala sie o zwrot kosztow

Pisek jest cuuudony ale ja marze o yoreczku, jestem zakochana w tych pieskach, i odrazu ostrzegam wszystkich NIE KUPUJCIE PIESKA BEZ RODOWODU!!

yoreczek ma okolo 8.5 tyg i wazy 700 gram

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agitka16']Czy tylko na podstawie rodowodu sprawdze czy bedzie wygladal jak york? czy sa jakies inne rozwiazania, np pojscie do kynologa, czy w jakis inny sposob?[/quote]

Rodowód powie Tobie tylko, że to jest prawdziwy york, a nie jak będzie wyglądał konkretny osobnik (czy będzie duży, czy maly itp.). Rodowód stwierdza, że pies jest rasowy.
Kynolog też Ci nic na razie nie powie, bo pies jest mały i tak jak napisałyśmy wygląda jak szczenię yorka. Dopiero za jakiś czas będzie można stwierdzić czy prawidłowo się wybarwia itd. Teraz nic to nie da...

Wiem, że to może być trudne, ale jeśli chcesz prawdziwego yorka to dołóż trochę pieniędzy i kup psa z pewnego źródła z rodowodem. Tak jak przyznałaś 600zł za kundla to o wiele za dużo.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie planujesz wystaw to... najważniejsze żeby był zdrów :loveu: Z każdym dniem przywiążesz się do niego jeszcze bardziej i będziesz go kochać a nie jego rodowód. Moja jest " w typie" i owinęła nas wszystkich wokół palca :multi::multi: Jest po sterylce i nie musze myśleć że coś jej się "przytrafi" a w dodatku nie wiadomo co :angryy:

Link to comment
Share on other sites

mialam juz taką sytuacje ze kolega mnie prosil zebym pojechala z jego znajomymi zobaczyc yorka bez papierow i powiedziala co z tego wyrosnie .Pojechalam ,zobaczylam i powiedzialam ze na dzien dziesiejszy jest to york ale jaki duzy i co z niego wyrosnie to nie moge powiedziec.
oczywiscie ze hodowca jest w stanie odroznic yorka od jakiejs mieszanki,ale nigdy nie da gwarancji:shake:
Jak masz w okolicy kogos kto się na tym zna to pojedź i spytaj .

na oko patrząc na zdjęcia ktore przedstawilas jest to york w typie
mOze masz jeszcze jakies zdjęcia,moze zdjęcia rodzicow(o ile są prawdziwe)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Magda, doświadczony hodowca yt tylko spojrzy i powie, czy to york czy nie. ;)[/quote]

Oj, nie zawsze. Zdarza się, że szczenię nie bardzo urodziwe wyrasta na pięknego championa, albo odwrotnie. Tu york i tu york. Ten jest podobny (jak widać na zdjęciu) i nawet hodowca to powie. Nie da jednak gwarancji, że wyrośnie z niego prawdziwy york. Loteria i albo się uda, albo nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agitka16']nie wiem... co teraz robic.... :([/QUOTE]
Nie rozumiem? Jak to NIE WIESZ co robić? Mam to odebrać w ten sposób, ze jeśli my czy doswiadczony kynolog powie Tobie że to nie jest York, to co, oddasz go? Jak to - co masz robić? Kochać go! Czy wyrośnie na yorka, czy na nowofunlanda!
Podstaw do roszczen wobec sprzedawcy nie masz żadnych - nawet jeśli wyrośnie Ci jamnik. Co z tego ze sprzedawca mowił że to bedzie York, skoro nie dał metryki która stanowi tego dowód. Jeśli to w miarę uczciwy człowiek, to najwyżej może przyjąć od Ciebie pieska z powrotem, ale mnie się w głowie nie mieści, żeby oddać szczenię które było u nas dłużej niż tydzień :shake:

Jakby to ująć - nie widzę tu powodu do paniki - kupiłaś kota w worku, to teraz kochaj tego kota w worku...czy to takie ważne jakiej rasy jest ten "kot"?
Sama mam bezrasowca i rodowodowego w domu i żaden z nich nie jest przeze mnie wyrózniany, oba są kochane tak samo, mimo że jeden jest rasowym Yorkiem, a drugi pieskiem w typie.

Link to comment
Share on other sites

ale jestem bardzo szczesliwa ze mam tego pieseczka, tylko poprostu nurtuje mnie to pytanie na jakiego pieska wyrosnie, bardzo mnie to ciekawi, tak jak matka ktora jest w ciazy robi usg, aby sprawdzic plec dziecka, ja staram sie sprawdzic jaki to bedzie pieseczek, wczoraj bylam u nekrologa ktory stwierdzil ze najprawdopodobniej bedzie to pieseczek w typie yorka, poniewaz ma wloski mieciutkie i wszystko wskazuje na to ze bedzie to piesek, ale wiadomo 100% pewnosci nie ma, czyli potwierdzila sie Wasza diagnoza, bardzo Wam dziekuje za pomoc,

ciesze się ze znalazlam to forum poniewaz duuzo ciekawy rzeczy moge dowiedziec sie na temat pieskow, tym bardziej ze nigdy nie mialam pieska i nie mam zadnego doswiadczenia w opiece nad pieskami, a moj piesio jest tak cudowny oczywiscie nie da spac w nocy gdy klade go do jego lozeczka, musi spac ze mna, jestli siedze na fotelu piszczy do puki go nie wezme, naprawde taki kochany piesek, taka przytulanka mala, a jak przyjde z uczelni to taaak sie cieszy jejciu z godzine nie schodzi mi z rak :) sama RADOŚĆ

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agitka16']ale jestem bardzo szczesliwa ze mam tego pieseczka, tylko poprostu nurtuje mnie to pytanie na jakiego pieska wyrosnie, bardzo mnie to ciekawi, tak jak matka ktora jest w ciazy robi usg, aby sprawdzic plec dziecka, ja staram sie sprawdzic jaki to bedzie pieseczek, wczoraj bylam u nekrologa ktory stwierdzil ze najprawdopodobniej bedzie to pieseczek w typie yorka, poniewaz ma wloski mieciutkie i wszystko wskazuje na to ze bedzie to piesek, ale wiadomo 100% pewnosci nie ma, czyli potwierdzila sie Wasza diagnoza, bardzo Wam dziekuje za pomoc,

[/quote]

Coooo? Do nekrologa? Nie wiedziałaś czy to pies czy suka?:mdleje:I jak to pewności nie ma?

Myślałam, że już mnie nic nie zdziwi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agitka16']Hahahaha Czytaj dokladnie, jesli potrafisz===>. Napisalam: "na jakiego pieska wyrosnie, bardzo mnie to ciekawi" (w sensie typ rasy), "ja staram sie sprawdzic jaki to bedzie pieseczek, wczoraj bylam u nekrologa ktory [B]stwierdzil ze najprawdopodobniej bedzie to pieseczek w typie yoreczka" [/B][/quote]

Potrafię czytać i widzę, że piszesz jakieś brednie.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Hahahaha Czytaj dokladnie, jesli potrafisz===>. Napisalam: "na jakiego pieska wyrosnie, bardzo mnie to ciekawi" (w sensie typ rasy), "ja staram sie sprawdzic jaki to bedzie pieseczek, wczoraj bylam u nekrologa ktory [B]stwierdzil ze najprawdopodobniej bedzie to pieseczek w typie yoreczka" [/B]

Link to comment
Share on other sites

Brednie? Na jakiej podstawie stwierdzasz, że piszę prednie? Nie rozumiem jak mozna pisac do kogos takie rzeczy.. Co za podejście... przykre, zalogowalam sie tutaj aby rozmawiac z ludzmi o pieskach, wymieniac sie pogladami ;), a nie się z Toba klucic..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...