Jump to content
Dogomania

czy to jest york


ganiolek

Recommended Posts

WITAM MAM ROWNIEZ PYTANKO SADZILAM ROK TEMU ZE MAM YORECZKA:loveu:ALE NIESTETY ROSL I ROSL I MOZE WIE KTOS CO TO ZA MIESZANKA BO MI WYDAJE SIE ZE WYROSLA BARDZIEJ NA SZNAUCERKA:roll: HMM WOGOLE BYLAM ZASKOCZONA BO BYLA NAJLADNIEJSZYM SZCZENIACZKIEM W MIOCIE, MAMA YORECZKA TATUS TEZ A TU PSIKUS SAM HODOWCA BYL ZASKOCZONY(((A JA BARDZO SMUTNA MARZYLAM O MALENSTWIE TEJ RASY OD DAWNA ALE:placz: ))) PONOC RESZTA SZCZENIAT WYGLADA JAK YORKI-ODDAL WIEC PIENIAZKI I CHCIAL DAC INNEGO W ZAMIAN ALE W ZYCIU BYM SIE NA TO NIE ZGODZILA BO KOCHAM MOJA SUNIE:lol: POSTARAM SIE ZA CHWILE UMIESCIC JAKIES JEJ ZDJECIA...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

jeśli to ta suczka z Twojego awatara, to rzeczywiście nie york:)
ale sznaucer raczej też nie... jeśli nie ma rodowodu, to nie możesz mieć pewności kim są rodzice, bo równie dobrze hodowca mógł Ci pokazać inne psy. albo poprostu w genach był jakiś kundelek. niestety, kupując bez rodowodu nie wiesz co wyrośnie ze szczenięcia. u mnie w okolicy znajomi kupili yorka bez rodowodu, i teraz jako dorosły waży 6kg... ale hodowca był uczciwy, bo zwrócił Ci pieniądze, a to się raczej żadko zdarza- tym bardziej, że nie prowadzi hodowli z papierami, więc nie miał takiego obowiązku. widocznie rodzice szczeniąt mieli kundelka w genach.

najlepiej decydując się na yorka poszukać dobrej hodowli(z papierami), poradzić się jeszcze kogoś kto zna się na rasie, najlepiej jakiegoś hodowcy, i razem z nim pojechać po pieska. wydać trochę więcej, kupić psa z rodowodem, z dobrym pochodzeniem, wtedy wyrasta nam z niego prawdziwy york:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CloverTorun']Byłam dziś u weterynarza,który stwierdził,że jest yorkiem wiadomo nie jest w 100% bo nie ma rodowodu . A yorka mam z Bydgoszczy.[/quote]


To ,czy to jet 100% york w tej chwili nie ma już żadnego znaczenia.

Najważniejsze aby był przez Ciebie kochany:lol: i miał zapewnione godne zycie żywiołowego terierka.

Link to comment
Share on other sites

zgadzam się to nie jest york. sznaucer też nie:) wogóle to jest jakiś mieszaniec. a weterynarze wiadomo są od chorób psich a nie od określania zgodności ze wzorcem- od tego są sędziowie kynologiczni. ale to chyba nieważne w twoim przypadku. masz psa na swój sposób pięknego i uroczego, kochasz go. po co dociekać czy to york czy nie? ważne że wam razem dobrze:)
tylko żeby ci nie przyszło do głowy go rozmnażać! bo zdarzają się i takie przypadki niestety...
a na daleką przyszłość(jak najdalszą) warto pewnie pomyśleć o zakupie psa z rodowodem:)
moja pierwsza yorczka była bez rodowodu i była w 100% w typie rasy, najpiększniejsza na świecie, ale następne już kupiłam z rodowodem. mogę spać spokojnie:)

Link to comment
Share on other sites

ogladajac szczeniaki w internecie byla podobna do yorka-kiedy ja kupowalismy,zreszta kazdy moze przyznac ze nie mozna do konca rozpoznac malutkiego szczeniaczka...inaczej nie byloby tu tylu pomylek,zdjec i wypowiedzi ludzi na tym forum-kazdy nie moglby sie mylic a ogladalam tu juz mase nie-yorkow,ale kazdy ma inne zdanie zreszta ciesze sie ze ja mam liczy sie charakter i usposobienie psiaka a nie to jakiej jest rasy.

Link to comment
Share on other sites

nie mam zamiaru sie klucic bo chcialam zasiegnac opinii:lol: hmm ale zdjecia wskazane przez pania sa szczeniakow z rodowodem-z hodowli a tam pieski maja przodkow z papierami,czysta linia itd pozatym kosztuja mase pieniedzy...wiec nie mozna kierowac sie tylko takim wzorem, bo mozna takze dostac pieska bez rodowodu wygladajacego rownie ladnie, szczeniaki poprzedzajace mojego wyrosly na cudowne yoreczki ,wiem gdyz widzialam je na moim osiedlu,1ma sasiadka i jest rewelacyjny zdarza sie tak ze po jakims czasie wychodza geny jakiegos przodka-mi akurat sie nie poszczescilo,ale nie znaczy to ze nie wiem jak wyglada york. Zdarza sie tez ze ludzie kupuja psa z rodowodem i nie jest tak idealny jak powinien-to tez mi sie zdarzylo, gdyz kiedys mialam sznaucera z papierami kosztowal mase pieniazkow mial byc tym mniejszym miniaturka a rosl i rosl... ;)

Link to comment
Share on other sites

Czesc
Moja Megi skonczyla wczoraj 4 miesiace. Tez nie jest rodowodowa i wyglada dla jednych mniej dla innych badziej yorkowato. ale jest moja i jest dla mnie najukochanszym psiakiem na swiecie.
Niestety malutkie yorki wygladaja czesto bardzo yorkowato a co z nich wyrasta okazuje sie z czasem.
Pozdrawiam wzystkich.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...