Jump to content
Dogomania

Jak zachęcić psa do przokonywania przeszkod?


psiorka111

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

[quote name='LALUNA']Czy pies jest zdrowy?
CZy nie problemów ze stawami?
CZy nie jest abyt gruby?
W jakim jest wieku?
JAkiej wielkosci- rasy?
w jakim wieku?
NA jakiej wysokosci cwiczysz przeszkody[/quote]


pies jest zdrwy nie ma problemow ze stawami... nie jest gruby. ma niecale 3 lata. ma okolo 20cm w klebie... narazie probuje z nim cwiczyc na 10-15 cm, zeby oswoil sie z tym...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiorka111']pies jest zdrwy nie ma problemow ze stawami... nie jest gruby. ma niecale 3 lata. ma okolo 20cm w klebie... narazie probuje z nim cwiczyc na 10-15 cm, zeby oswoil sie z tym...[/quote]
Jesuuu mniejszy od mojej :-o

A mozesz napisac jak probowalas to robic?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

[B][COLOR=Green][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/86072.html"]Dagmara i Saga[/URL], nie odgrzebuj wątków sprzed roku - jaki to ma sens poza robieniem zamieszania na forum?

Chcesz zaistnieć na forum - fajnie. Ale na razie wybrałaś dwie najgorsze drogi. Radzę przyhamować.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 6 months later...

Ja mam ten problem, że moja 16 miesięczna ONka leci przez tor jak szalona, nie zwracając szczególnej uwagi na komendy, tylko pokonuje przeszkody po kolei, jak leci.
Ale to nie jest mój największy problem. Chodzi o to, że umie pokonywać slalom, robi to dobrze i nie mam nic do zarzucenia... ale za wolno. On pochyla głowę, jakby się skradała, co ją spowalnia, zamiast przeskakiwać między tyczkami... no i co ja mam zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Jaką metodą uczyłaś slalomu?
Co do pędzenia bez opamiętania: musisz rozłożyć to na mniejsze kawałki, przykładowo, biegniesz, i kiedy chcesz np. skręcisz wołasz ją i pokazujesz zabawkę, szarpiesz się. Czyli jeden skok, kiedy zaczyna się wybijać już ruszasz w stronę w którą zamierzasz biec jednocześnie ciągnąc za sobą zabawkę do szarpania.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za radę. Co do slalomu - najpierw próbowałam metodą tunelową, bo wiem, że tam stawia się na prędkość... no ale mój genialny pies wykombinował, że ma przeskoczyć calutką powierzchnię korytarza, no i się zaczął cyrk... zamiast przebiegać, z całych sił próbował przeskakiwać wzdłuż korytarza - choćby nie wiem jak by go wydłużyć. Zrezygnowałam.
Zabrałam się za coś takiego: ustawiłam cały slalom tak, jak powinien już na końcu wyglądać, no i zabrałam wszystkie tyczki z wyjątkiem dwóch pierwszych. Klikałam i nagradzałam za każde poprawne wejście do slalomu, a wchodzenie od złej strony karciłam stanowczym, upominającym głosem. Później dołożyłam tyczkę, następnie kolejną i jakoś poszło. Na początku była rewelacja... a teraz jest lipa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...