Jump to content
Dogomania

Wystawy zagraniczne...


AlaNowak

Recommended Posts

Witam! Mam prośbę. Czy ktoś z życzliwych dogomaniaków zakochany w ONkach mógłby mi napisać o wystawianiu tej rasy na wystawach zagranicznych? Czy odbywa się to w ten sposób jak w Polsce (double handling itp.), a jeżeli nie to w jaki? itp. Biorę udział w tworzeniu niemieckiej ksiązki o handlingu i ciekawi mnie czy wystawianie ONków w PL jest oryginalne czy może właśnie nie tylkow Polsce te psy są w ten sposób prezentowany. Z góry dziękuję i bardzo proszę o ekspresową odpowiedz:)

Link to comment
Share on other sites

no tak niepotrzebnie weszlam na ten watek poczytac :shake:
tylko sie wkurzylam .
wkurza mnie ocenianie wystawiania ON-ka przez laikow :angryy:
mam yorka ktorego tez wystawiam i jakos sie dostosowuje do panius w tipsach ,ale to wystawianie yorkow jest tak nuuudne :eviltong:
ON-ki to jest to :loveu:
na landowkach tez jest double handling ,gwizdki itd...
wogole jestem za zeby ON-ki mialy osobne wystawy bo prawde powiedziawszy, sa ON-ki :loveu:i jest reszta psow, taka jest prawda :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorplant']no tak niepotrzebnie weszlam na ten watek poczytac :shake:
tylko sie wkurzylam .
wkurza mnie ocenianie wystawiania ON-ka przez laikow :angryy:
mam yorka ktorego tez wystawiam i jakos sie dostosowuje do panius w tipsach ,ale to wystawianie yorkow jest tak nuuudne :eviltong:
ON-ki to jest to :loveu:
na landowkach tez jest double handling ,gwizdki itd...
wogole jestem za zeby ON-ki mialy osobne wystawy bo prawde powiedziawszy, sa ON-ki :loveu:i jest reszta psow, taka jest prawda :evil_lol:[/quote]

Ja Cie normalnie KOCHAM :loveu::evil_lol::eviltong:

Masz 100% racje !!
Troszke sie wkurzyłam po poczytaniu tamtego wątku .. wyszłam bardzo szybko.
Ja sie nie wypowiadam o wystawianiu ras o ktorych nie mam pojęcia :roll:
a oni ? :icon_roc:

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem każdy ma swoją ukochaną rasę i NIGDY przenigdy nie powinno się jej obrażać, bo rani się tym samym drugiego człowieka. Dlatego też potępiam wszelkie tego typu nagonki na pewne grupy w kynologicznym społeczeństwie. I niepodoba mi sie tez wytykanie, że jakiś golden był żły czy coś- co to takie głupie kłótnie, które do nieczego nei prowadzą???? W każdej rasie znajdzie się agresywny egzemplarz, a niektóre rasy psów mają większe predyspozycje, bo właśnie takie zostaly stworzone. Osobiście mam psa rasy basenji i jestem zakochana w rasie, ale nigdy nie powiedziałam, że są baski i reszta psów, dlatego dla basków powinny być osobne wystawy... Nie rozumiem tej dyskryminacji ze względu na rasę... Osobiście podziwiam owczarki za to, jakie są i podziwiam handlerów, którzy naprawdę muszą mieć niezłą kondycję- dlatego pomimo tego, że jestem handlerem, nie podejme się zapewne nigdy wystawienia owczarka, bo to jest zupełnie coś innego. Dobrze, że w tej chwili ringi owczarków są odosobnione, bo faktycznie niektórym takie coś przeszkadza (psy się płoszą, dzieci boja itp>), a kto chce pooglądac i tak je znajdzie, a że został staranowany- wiedział z czym się to wiąże... Jeszcze raz podkreślam, że podobają mi się owczarki i coś jest w tym często zabawnym lataniu wokół ringu pomocników (zazwyczaj właścicieli). PEACE!!!

Link to comment
Share on other sites

AlaNowak

ON-ki sa specyficzne :loveu::loveu:
ON-ki pokazuje sie w roznym tempie az do szybkiego, wyciagnietego klusu, biegnie sie nie jedno koleczko, a wiele kolek, im wiecej psow na ringu, tym dluzej .
a osobne wystawy jak najbardziej sie przydaja, bo na nie przyjezdzaja tylko milosnicy ON-kow i nikt nie robi tak :crazyeye::crazyeye:na bieganie wokol ringow .
ja osobiscie najbardziej podziwiam takie wytrenowanie psa ze biegnie on na komende "ring" z wlascicielem ,bez podwojnego wystawiania .
poniewaz wole trenowac IPO nie mam juz na to czasu ale moze kiedys ..............;)

Link to comment
Share on other sites

Polecam [url]www.youtube.pl[/url] i poogladac wszelkie filmy z różnych wystaw, we Francji, Polsce, Niemczech, Włoszech itp. z tym ze w tych jezykach jak "dog show gsd" czy "berger allemand" wszędzie ja widze to samo ;) Czyli double-handling, nawoływanie, hałas jak na jarmarku, zabaweczki, piszczałeczki i nie wiadomo co. Oczywiście ja osobiscie nic do tego nie mam, bo ONki sie piekniej prezentuja :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...