Jump to content
Dogomania

problem z uchem


agniesia774

Recommended Posts

Witajcie. Mój 2 letni cocker spaniel od kilku dni ma problem z prawym uchem. W środku ucho ma delikatnie zmieniony kolor oraz jakiś dziwny ciemny nalot i brzydko z niego pachnie. Z tego co zauważyłam to zaczął też drapać sie często w to ucho. nie wiem skąd to sie wzięło bo pies często miał zakraplany żel czyszczący do uszu-polecony przez weterynarza. I do tej pory nigdy nie było żadnych problemów z uszami. Wybieramy się do weterynarza na szczepienia i na pewno zapytamy o to ucho ale jak myślicie co to może być? Dodam że drugie ucho jest czyściutkie i różowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agniesia774']Witajcie. Mój 2 letni cocker spaniel od kilku dni ma problem z prawym uchem. W środku ucho ma delikatnie zmieniony kolor oraz jakiś dziwny ciemny nalot i brzydko z niego pachnie. Z tego co zauważyłam to zaczął też drapać sie często w to ucho. nie wiem skąd to sie wzięło bo pies często miał zakraplany żel czyszczący do uszu-polecony przez weterynarza. I do tej pory nigdy nie było żadnych problemów z uszami. Wybieramy się do weterynarza na szczepienia i na pewno zapytamy o to ucho ale jak myślicie co to może być? Dodam że drugie ucho jest czyściutkie i różowe.[/quote]
Na 99,9 procent twoj pies ma zapalenie ucha. To BARDZO BOLESNE ! pojdz z nim prosze do weterynarza jeszcze dzis. Naprawde moze go bardzo bolec:shake:

a czy potrząsa głową?

Link to comment
Share on other sites

nie zauważyłam żeby potrząsał głową, czasami zdarza mu sie za to zasłaniać pyszczek od strony tego ucha-tak jakby się "wstydził". Również jak dotykam tego ucha, czy zaglądam do środka to nie pokazuje znaków bólu. Ale do weterynarza idziemy w takim razie jutro z samego rana. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia (również spanielka) jak miala zapalenie ucha, a raczej jego początki też potrząsała głową, przekrzywiała ją i kładła na podłodze tą stroną, z której miała zapalenie, było widać, że się męczy. Ucho było też zaczerwinione.
Od razu pojechałam do weta, jak tylko zobaczyłam pierwsze objawy. Wet przeczyścił ucho, posmarował maścią, dał zastrzyk przeciwzapalny i wieczorem psina była nie do poznania. W ciągu kilku godzin jej się poprawiło. :multi:
Okazało się, że dzień wcześniej naleciała jej woda do ucha, jak pływała w stawie i stąd to zapalenie.
Lepiej iść jak najszybciej do weta, a nie czekać aż samo przejdzie, bo jak nie przejdzie, to może być znacznie gorzej. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Jak już wcześniej zostało wspomniane to zapewne stan zapalny. Weterynarz w takim wypadku zazwyczaj podaje antybiotyk wprost do ucha i już drugiego dnia powinna być znaczna poprawa. Pamiętaj żeby nigdy nie czyścić uszu samemu na przykład patyczkami, najlepiej poproś weterynarza o wyczyszczenie, większość robi to bezpłatnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...