Jump to content
Dogomania

Galeria Yorkshire terrier Biewer


pompeo

Recommended Posts

  • Replies 409
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Już się uspokoiłam...jest idealny we wzorcu :)
Ale w sumie niektóre psy [B][I][U]bialeyorki[/U][/I][/B] tez są we wzorcu.


[SIZE=4][COLOR=#3366ff][U]Wzorzec rasy[/U][/COLOR][/SIZE]

Na podstawie czasopisma "Kynologia"
[COLOR=#ff9900]Sierść:[/COLOR]
Sierść długa,opadajaca na boki ciała,siegająca prawie do ziemi.Jedwabista,prosta i bez loków.
[COLOR=#ff9900]Kolor:[/COLOR]
Głowa błękitno-biało złota symetrycznie i płaszcz na ciele,który powinien byc czarny,błękitny lub czekoladowy z białymi znaczeniami zajmującymi nie wiecej niz 25% ciała. Białe znaczenia rozmieszczone symetrycznie są preferowane,ale nie obowiązkowe.
[COLOR=#ff9900]Temperament:[/COLOR]
Jest bardzo delikatny i spokojny.Jest inteligentny,przyjazny i lubi sie podobać.
[COLOR=#ff9900]Wielkość:[/COLOR]
Waga nie powinna przekroczyć 7 fintów (3kg.)
[COLOR=#ff9900]Szata i kolor:[/COLOR]
Jakośc i tekstura sierści sa najwazniejsze. Sierśc jest błyszcząca, jedwabista o delikatnej teksturze i blasku. Miła w dotyku. Na ciele, na grzbiecie opada prosto,nigdy nie jest falista opływajaca ciało.Udorosłego psa sierść niemalże dotyka ziemi.Na głowie sierśc jest długa i zebrana tylko w jeden lok. Sierśc kufy jest średnio długa. Szczenieta po narodzinach są białe z czarnymi znaczeniami i stopniowo zmieniaja się,aby w końcu w wieku dorosłym osiagnąć następujące umaszczenie. Kolor ciała czarny,błękitny lub czekoladowy z partiami białymi nie mniej niż 25% powierzchni ciała. Białe partie ciala rpzmieszczone symetrycznie sa preferowane ,ale nie obowiązkowe.
[COLOR=#ff9900]Głowa:[/COLOR]
Głowa powinna byc biała lub złota symetrycznie ubarwiona. Czaszka jest raczej mała i płaska, ani zbyt wystajaca , ani zbyt zaokrąglona. Kufa nierbyt długa. W stosunku do czaszki tworza kąt około 90 stopni , z głowa tworza stop. Nos czarny jak gagat. Morda -zgryz norzycowy lub cegowy,zeby mocne i zdrowe. Oczy owalne,ciemne i błyszczące.Spojrzenie inteligentne,przenikliwe skierowane do przodu. Nie powinny byc wyłupiaste. Oprawa ocu musi byc ciemna. Uszy małe w kształcie <<V>>,stojace,osadzone wysokoz krótka sierścia na końcach. Szyja średniej długości,łagodnie połączona z ramionami by nosić elegansko głowę.
[COLOR=#ff9900]Kończyny przednie:[/COLOR]
Kończyny przednie dosyc proste,lokcie nie moga byc zwrócone ani za zewnątrz,ani wcisniete do srodka,nadgarstki proste i mocne. Idealny kąt łopatki wynosi 45 stopni. Łapy okrągłe z białymi lub czarnymi pazurkami.
[COLOR=#ff9900]Tułów:[/COLOR]
Linia górna pozioma. Zebra dobrze wysklepione w kształcie owalnym zaokrąglajacym się stopniowo ku dołowi,klatka dostatecznie głeboka,siegajaca lokci. Ledźwie krótkie i mocne.
[COLOR=#ff9900]Kończyny tylne:[/COLOR]
Mocne,umięśnione, dobrze ukatowane, prawidłowe kolana i proste równoległe stawy skokowe. Lapy okągłe z czarnymi lub białymi pazurkami.
[COLOR=#ff9900]Ogon:[/COLOR]
Musi być pelnej długosci,nie może byc skrócony.
[COLOR=#ff9900]Chody:[/COLOR]
Chody równe i płynne. W prostej lini. Krok swobodny i płynny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bayco']Migotka czy Germania jest większa od Ingberta?[/quote]
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img264.imageshack.us/img264/851/tulipany008uv2.jpg[/IMG][/URL]..... Germania od dziecka była większa od Ingberta oto porównanie jak oboje wygladali późną wiosną.... do teraz różnica jest widoczna.

Link to comment
Share on other sites

Ja specjalistą nie jestem ale wydaje mi się że to tak samo jak Yorki, kupujesz czarnego maluszka a po 2 latach masz stalowo srebrnego. Ale kochana nie załamuj się to jest loteria twój Biewer na pewno pozostanie śliczny i nie ma co się przejmować na zapas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bayco']Słuchajcie doczytałam we wzorcu ze grzbiet może byc czekoladowy z białym ,az mnie zatkało :crazyeye:[/quote]
Widział ktoś z Was czekoladowego Biewera ?
Ciekawa jestem jak wygląda takie cudeńko :)
Patrzę na stronach zagranicznych i nie znalazłam takiego,
To musi byc żadkość straszna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolisia34']Znalazłam coś takiego,ale to chyba jakaś krzyżówka.

[IMG]http://img503.imageshack.us/img503/9626/15683863cl7.jpg[/IMG]



Choć napisane było:sprzedam 10miesięcznego biewera![/quote]
Mnie sie on nie podoba i do biewera mało podobny.
Ciekawe czy ma rodowodów.
Jaka była za niego cena?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BIEWERKA']Jaki z niego biewer skoro biewer ma trzy podstawowe kolory BIAŁY CZANY I ZŁOTO[/quote]
W sumie patrzeć na wzorzec to gdyby nie miał tak długich uszu i miał je stojace to można byłoby go uznac za ostrzyżonego Biewera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bayco']W sumie patrzeć na wzorzec to gdyby nie miał tak długich uszu i miał je stojace to można byłoby go uznac za ostrzyżonego Biewera.[/quote]
W sumie tak,ale mnie też wydaje się że jest z czymś pomieszany.Nie pamiętam ceny,dawno to było.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...