Jump to content
Dogomania

Reakcje sędziow na dzieci na ringu


Wiza

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Clou']Ja naprzykład, zauważyłam że, nie tylko kiedy dziecko wystawia dużego psa to sędzia ulega temu widokowi!!! A niby powinien patrzeć na psa ale teraz to nieważne. Ja osobiście na jednej z wystaw przeżyłam szok ! Otóż wystawiałam bassetkę i jak na ta rasa było ich sporo w mojej klasie było 5 i kiedy sędzia zmierzał do ogłoszenia wyników powiedział ,,Wszystkie psiaki są przepiekne ale nie wiem czy państwo zwrócili uwagę na tą małą dziewczynkę która niesamowicie poradziła sobie z tak cieżka rasa'' I ona wygrała NsWr ,zwyciezca rasy i 2 miejsce na grupie!! A wszyscy właściciele byli wściekli (w tym ja) ponieważ suka urodziwa nie była i naprawdę było kilka innych ładniejszych od niej. Nawet sami własciciele powiedzieli przed wejsciem na ring ,że oni nie licza na nic wielkiego przy takiej konkurencji....A kiedy wygrali szkoda gadac.....Dlatego ja uważam ,że jesli ktos specjalnie daje małej dziewczynce z kokardka we, włosach psa ciezkiego do ułozenia lub wiekszego od nie zeby robiła wrażenie, to az mnie korci żeby cos powiedziec do słuchu ale wiem, że to i tak nic nie da, ponieważ takim ludziom ciężko cokolwiek wytłumaczyć...[/quote]
Słuchaj nic tak naprawdę nie masz prawa powiedzieć. O co masz pretensje że sobie super poradziła z nie urodziwym psem? Litości... Sędzia decyduje, to jego gust który wygrał - gdyby wygrała babka z różą we włosach i śliczną spódnica na lakierkach mó[I]wiłabyś że powinn[/I]a wystawiać yorki nie psy myśliwskie i złościła się że sędziemu w oko jej względy wpadły ? Sama nieraz przegrałam z psem który był gorszy od mojego, też czasem widownia doznaje szoku ale zamiast czepiać się konkurencji myje sobie głowę i czytam w opisie czy to ja czegoś nie zepsułam.
Ta dziewczyna zachowała się zgodnie z bontonem jak piszesz - cieszyła sie ze zwycięstwa ale wcale na nie nie liczyła. Nie byłoby rozpaczy gdyby przegrała. Świetnie sobie poradziła z psem - to z Twojej strony nie czasem tępienie graczy pod stołem?
Ps. Przepraszam że sama się tępię ale pogoda mi widać szkodzi...

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem ludzi którzy sa przeciwni dzieciom na ringu... Ja zawsze uważałam że wystawy to zabawa. Jeśli ktoś uważa inaczej to bardzo mi go szkoda.. Dzieci chcą przeżyć te emocje na ringu ! Oczywiście liczą na wygraną a jak przegrają to jest im przykro ale każdy tak ma i nie możecie tego podważyć :] Jeśli dziecko wystawia psa (czyli rodzice mu pozwolili) to równa się to z tym że poradzi sobie z danym psem na ringu. Zaden normalny rodzic na da dziecku yorka który moze mu reke poryźć jak bedzie go ustawiał ale może dać np. wyżła który jest spokojny i opanowany, nawet mastiffa ! byleby był spokojny.

Obecnie moja siostra połknęła bakcyla na wystawy. Ma ona 8 lat. Od 2008 będzie ze mną jeździć na wystawy i wystawiać psa. Nie umie za wiele jeszcze ale poduczę ją. Będzie biegać z goldenem. I broń Boże nie chodzi mi o to zeby moj golden dzieki temu ze wystawia go ośmiolatka czy już wtedy dziewięciolatka wygrywał, tylko żeby wygrywał dzięki swoi cechom i ładnej prezentacji i żeby Ania rozwijała swoje zainteresowania. Może tak jak ja załozy hodowle dzięki temu kiedyś ;)

Podsumowując moim zdaniem dzieci na ringu nikomu nie powinny przeszkadzac. Niech każdy sobie rzepke skrobie

Link to comment
Share on other sites

Dla dzieci jest Młody Prezenter i tam mogą się spełniać w roli handlera.

Bo z tego wynika, że wszystkie te 10-14 latki wystawiają bo tylko one się tym interesuja w domu. To za hodowlę też biorą się one bo sie tym interesują?

Nie żebym była jakoś szczególnie przeciwna dzieciom na ringu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulinka18']Dla dzieci jest Młody Prezenter i tam mogą się spełniać w roli handlera.

Bo z tego wynika, że wszystkie te 10-14 latki wystawiają bo tylko one się tym interesuja w domu. To za hodowlę też biorą się one bo sie tym interesują?

Nie żebym była jakoś szczególnie przeciwna dzieciom na ringu.[/quote]
Tak masz rację,że dla dzieci jest młody prezenter ale wierz mi lub nie on po pewnym czasie każdemu zaczyna się nudzić i w pewnym sensie ja już rozumiem dlaczego dzieci tak bardzo chcą wystawiać psa na ringu.....A jeśli chodzi o ścisłość to na młodym prezenterze to ty(jako handler) pokazujesz, co potrafisz i na to jest zwracana przede wszystkim uwaga. A natomiast na ringu na psa. Żeby nie było ja sama narazie wystawiam na MP lecz niedługo zawitam na ringu bo na młodego już będę za stara.:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

ja wystawiam (12 lat) mojego psa wychodzi mi to super, Kiara - anioł na ringu. Interesuje się tym, i umiem to robić. A mój tata NIE umie, więc w czym problem że to ja psa wystawiam? W ostatnim opisie miałam " bardzo ładnie prezentowana".
Na MP nie chce iść, dlaczego? Bo ja chce jeździć z moim psem i pokazywać mojego psa a nie siebie. Zresztą nie umiem tych wszytskich 8 L T i innych figur jest mi to nie potrzebne.Umiem to co jest potrzebne w ringu koleczko i tam i spowrotem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiza']ja wystawiam (12 lat) mojego psa wychodzi mi to super, Kiara - anioł na ringu. Interesuje się tym, i umiem to robić. A mój tata NIE umie, więc w czym problem że to ja psa wystawiam? W ostatnim opisie miałam " bardzo ładnie prezentowana".
Na MP nie chce iść, dlaczego? Bo ja chce jeździć z moim psem i pokazywać mojego psa a nie siebie. Zresztą nie umiem tych wszytskich 8 L T i innych figur jest mi to nie potrzebne.Umiem to co jest potrzebne w ringu koleczko i tam i spowrotem.[/quote]
I to moim zdaniem jest najważniejsze:loveu::loveu:Osobiście podziwiam Cię za to że w tak młodym wieku chodzisz już po ringu....Ja mam (16) i jakoś chciałabym ale nie mogę się przemóc i narazie na młodym:evil_lol::evil_lol::evil_lol:Ale odkryłam ostatnio że lepiej prezentuję się z psem na ringu zwykłym a nie na młodym:diabloti::diabloti:I moim zdaniem w sumie nieważne ile kto ma lat ważne że to jego pasja i robi to najlepiej jak umie:eviltong::eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiza']ja wystawiam (12 lat) mojego psa wychodzi mi to super, Kiara - anioł na ringu. Interesuje się tym, i umiem to robić. A mój tata NIE umie, więc w czym problem że to ja psa wystawiam? W ostatnim opisie miałam " bardzo ładnie prezentowana".
Na MP nie chce iść, dlaczego? Bo ja chce jeździć z moim psem i pokazywać mojego psa a nie siebie. Zresztą nie umiem tych wszytskich 8 L T i innych figur jest mi to nie potrzebne.Umiem to co jest potrzebne w ringu koleczko i tam i spowrotem.[/quote]

[quote name='Goldenka 02']w końcu na ringu liczy sie pies a nie wystawca... ;)[/quote]
Co prawda to prawda:razz::razz::razz:

Link to comment
Share on other sites

Może moja opinia nie będzie tu najodpowiedniejsza bo jeszcze nigdy nie wystawiałam ani na ringu ani w jh (choć w Zabrzu debiut na 100% właśnie z Wizą ;) ) to moim zdaniem dzieci na ringach powinny być... Bo w końcu ring to co innego a jh co innego i nie wierzę że choćby ktoś od 8 do 18 lat będzie startował w jh i później przejdzie na ringi nie będzie rewelacyjny, bo jh=prezenter ring=pies i realia obu konkurencji są inne. Jak najbardziej popieram dzieci na ringu, o ile rodzice są odpowiedzialni i nie dają kilkulatkowi wielkiego mastiffa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata :)']Może moja opinia nie będzie tu najodpowiedniejsza bo jeszcze nigdy nie wystawiałam ani na ringu ani w jh (choć w Zabrzu debiut na 100% właśnie z Wizą ;) ) to moim zdaniem dzieci na ringach powinny być... Bo w końcu ring to co innego a jh co innego i nie wierzę że choćby ktoś od 8 do 18 lat będzie startował w jh i później przejdzie na ringi nie będzie rewelacyjny, bo jh=prezenter ring=pies i realia obu konkurencji są inne. Jak najbardziej popieram dzieci na ringu, o ile rodzice są odpowiedzialni i nie dają kilkulatkowi wielkiego mastiffa...[/quote]


Tak,tak mastiffa lub Wilczasia :):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja wystawiam, bo to mój pies to moje hobby mje zainteresowania i ja mam z tym związane aspiracje nie moi rodzice i nie mój brat (18 lat) Nie obchodzi mnie co lduzie myślą jak muszą ze mną konkurować mam tyle lat ile mam (13) i to pies się liczy nie wystawca, jedynie pod względem umiejętności. Gdy debiutowałam w klasie szczenięcej z moim psem miałm lat 10 i było dużo komentarzy do mojej osoby lepszych i gorszych dostałam 2 miejsce na 3 psy xDDD

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Boberek']Ja zawsze uważałam że wystawy to zabawa. Jeśli ktoś uważa inaczej to bardzo mi go szkoda.. [/quote]
Wystawy powinny byc traktowane jako przyjemnosc, ale zabawa to nie jest. Od poczatku istnienia celem wystaw bylo zaprezentowanie dorobku hodowlanego i kierunku, w ktorym zmierzaja hodowcy. Porownanie psow z roznych hodowli. Co przeciez nie bylo mozliwe na codzien, gdy podroz zajmowala wiecej czasu, nie bylo czasopism i internetu.
Ale oczywiscie milej jest na wystawie, gdy wszyscy traktuja to jako sport i przyjemnosc, niz zajadla walke :)

Link to comment
Share on other sites

Ja zaczełam wystawiac psy gdy miałam 6 lat,chyba tylko raz sedzina źle mnie potraktowała,ale cóż w wieku 6-7 lat skończyłam mojej cockerce Młodzieżowego Championa,więc źle nie było:evil_lol: A teraz...nikt mi nic nie mówi,chociaż wiem kto nie lubi gdy osoba niepełnoletnia wystawia psa na ringu;)

Link to comment
Share on other sites

Grunt to dobrze pokazać psa ale każdy kiedyś zaczyna. Czasem starsza osoba gorzej zachowuje się w ringu niż niejeden 10-latek.
Jeśli coś się robi dobrze to metryka nie ma znaczenia. Sędziowie też mają swoje gusta odnośnie wystawiających ale to z reguły wszyscy wiedzą i chyba nie dotyczy to dzieci:cool1:/przynajmniej mam nadzieję ,ooo kończę bo zaczynam grząski temat:diabloti:/.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']legitymuje przed wejsciem na ring :D?[/quote]

Oczywiście:diabloti: Podchodzi asystent i "dowodzik proszę:evil_lol:" :eviltong:

A tak na serio to chodziło mi o dzieci,młodzież ;)

Jefta, ja za to uważam że jeśli dziecko umie się zachować i ma spore umiejętności to nic nie stoi na przeszkodzie by wystawiało na ringu swojego psa.

Link to comment
Share on other sites

Nawet jak 6-8 latek umie ładnie wystawiać to wygląda zbyt rozczulająco.

Dojrzałe zachowanie na ringu a dojrzałość społeczna np. do przegrywania to zupełnie co innego. Zauważ, że nawet w szkole oceny zaczynają się dopiero w 4 klasie... a w konkursach dla małych dzieci są nagrody dla wszystkich
Czemu nie chcą ich nawet w JH?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...