Jump to content
Dogomania

przepisy dot.odebrania psa-istnieja???


Dorota_Fiszer

Recommended Posts

Sluchajcie,jest problem.Znajoma potrzebuje porady...

Otoz u 6-miesiecznego szczeniecia stwierdzono znaczna dysplazje.Rodzice badani,obydwaje maja stawy A.Niestety,dysplazja sie zdarza i po zdrowych.Jednak wlasciciel tego szczeniaka odmawia leczenia psa.Po prostu nie chce go leczyc i juz....Na psie mu w ogole nie zalezy,na zasadzie-zabawka sie popsula to sie jej pozbede.Czy istnieja jakiekolwiek przepisy pozwalajace hodowcy odebrac psa w takiej sytuacji?Czy odmowa leczenia chorego psa podchodzi pod razace zaniedbanie?Sprawa pilna!!

Link to comment
Share on other sites

przepisow chyba nie ma choc moze poradz znajomej,zeby zadzwonila do tozu i moze by sie udalo jako,ze pies jest zle traktowany przez wlasciciela albo droga sadowa jezeli ten pies wymaga tego leczenia bezwzglednie za zaswiadczeniem od weta a na przyszlosc radze sprawdzac przyszlego wllasciciela i nie sprzedawac nie odpowiednim

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

a mnie ciągle zastanawia jedno DLACZEGO NIE BYŁO UMOWY! sprawa była by łatwa no chyba, że facet chciałby sie procesować...

no cóż nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem ale na przyszłość SPRZEDAWAJCIE SZCZENIĘTA TYLKO Z UMOWĄ moja ma kilka stron i często jest bardzo inwidualna ale musze powiedzieć ze nie mam żadnych problemów a do tego mam pierwszeństwo wykupu

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że gdyby zaproponowała zwrot pieniędzy za pieska, to facet by sie zdecydował go oddać.

To bardzo dobry pomysł! Jeśli znalazłby się np. wśród forumowiczow ktoś kto chcialby psiaka (ale leczyłby go!!) to możnaby go 'wykupić' i uratować. Ja też moge popytać ludzi, może się uda :P Tylko jakiej rasy jest piesek?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dorocie na pewno chodzilo o goldena. U tej rasy bardzo czesto wystepuje dysplazja, mimo tego, ze psy sa po zdrowych,przebadanych rodzicach. Wiadomo,ze jesli pies jest chory i bedzie miał potomostwo, to w ktoryms tam pokoleniu(jesli nie 1) ujawni sie choroba.

A ja proponuje zamiast wysylac zdjecia do wetow, wybrac sie z psiakiem i zdjeciami do dobrego specjalisty.... w wiekszosci [przypadkow, dobrzy weterynarze stawiaja dobre i prawidłowe diagnozy...

Link to comment
Share on other sites

co Ty opowiadasz, przeciez to własnie CI specjaliści to oceniają! jest lista wetów którzy maja prawo oceniać/opisać zdjęcie RTG i o nich pisze.... zdjecie mozesz sobie zrobic w pcimiu dolnym ale wet tylko robi zdjecie wraz z rodowodem wysyła je do "specjalisty"

Link to comment
Share on other sites

to kommu w takim razie wierzyc? temu co mowi, ze pies jest zdrowy, czy temu, ze chory?? osobiscie, jesli jakis specjalista wykryl by u mojego psa dysplazje, to nie zbagatelizowalabym tego, mimo ze inny powiedzialby ze pies jest zdrowy.Staralabym se raczej zaglebic i starac sie dojsc do prawdy.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem komu, nie zastanawiam sie nad tym sama mam wszysztkie PONy z A, kryłam 3 psami i tez tylko z A i jak na razie wszystkie dzieci które zostały przebadane z mojej hodowli maja A (ale u PONów na szczęście dysplazja nie jest częsta)

ale znam Interke świetnie sie rusza ma juz z 7 lat ale ma niby C i nigdy nie została pokryta za to jej gorsza siostra ma A i była kryta, nie wiem jaki w tym sens bo siostra tak samo może przenosić...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...