Jump to content
Dogomania

Wscieklizna ?


maltanka1991

Recommended Posts

Wczoraj spotkała mnie dziwna sytuacja, odwiedziła mnie bardzo dobra znajoma, wypiła napój z tej samej szklanki z której piłam ja, następnie ja wypiłam z niej znów i tak z 2-3 razy. To przyjaciółka więc nie widze w tym problemu. Jednakże po dłuższej rozmowie okazało się, że pare godzin temu ugryzł ją pies w prawą łydkę. Poszłyśmy do właścicieli - twierdzą, że pies był szczepiony. Ale tu pojawia się moje pytanie. Czy jest możliwość abym Ja, od niej, poprzez picie z tej samej szklanki (hipotetycznie) zaraziła się wścieklizną? Troszkę się boję. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Do zakażenia człowieka dochodzi przez pogryzienie przez chore zwierzę.

Nie ma podobno przypadków przekazania wścieklizny człowiekowi przez człowieka.

 

Ale szczerze - z takimi pytaniami to się do lekarza dzwoni, a nie na farum idzie... :/

Link to comment
Share on other sites

Pies musilby miec bezposredni kontakt z zarażonym zwierzeciem, z jego slina lub mozgiem. Jak byl szczepiony nawet 2 lata temu to szczepionka nadal dziala, wscieklizna rozwija sie jakis czas, a przez sline zarazic sie mozna tylko w ostatnim jej etapie, czas inkubacji to od kilkunastu dni do roku. Jak pies padnie pierwszy to znaczy ze kolezanka ma mocniejszy jad :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pies musilby miec bezposredni kontakt z zarażonym zwierzeciem, z jego slina lub mozgiem. Jak byl szczepiony nawet 2 lata temu to szczepionka nadal dziala, wscieklizna rozwija sie jakis czas, a przez sline zarazic sie mozna tylko w ostatnim jej etapie, czas inkubacji to od kilkunastu dni do roku. Jak pies padnie pierwszy to znaczy ze kolezanka ma mocniejszy jad :D

 

Rozumiem, czyli nawet gdyby pies był zarażony, to u ugryzionej koleżanki nie zdążyłby rozwinąć się wirus który mógłby zarazić mnie tak :)?
Ten piesek juz kiedyś ugryzł kolegę mojego brata (bodjaże w kwietniu).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...