Jump to content
Dogomania

Pies mi zrobił awanturę


rodzina_rr

Recommended Posts

Właśnie wróciliśmy z wakacji za granicą. Dwa cudnie spędzone tygodnie. Pies został w kraju z moim bratem, którego widuje codziennie i traktuje jak domownika. Mój brat kocha naszego psa, a miłośc jest wzajemna i byliśmy pewni, że zostawiamy Medora pod najlepszą opieką. Mimo wszystko Medek bardzo przeżył rozstanie, a i nam ciągle chodziły po głowie psie myśli. Wracając do domu, od razu zajechaliśmy odebrac Medzia. Nasz widok, ku wielkiemu zdumieniu, nie zrobił na nim takiego wrażenia, jak się spodziewaliśmy - cieszył się umiarkowanie, bawił i witał się przede wszystkim z moim synkiem. Mnie, swoją panią, przywódczynię stada, powiem wprost, olał. Nie odstępował za to na krok samochodu i jak tylko otworzyłam drzwi, pakował się do środka. Przyjechaliśmy do domu, siadłam na kanapie i mówię do niego: no, stary, chodź się przywitac. I wtedy się zaczęło - stanął bokiem do mnie, zaczął wyc i szczekac, odwracając łeb w stronę drzwi. Skarżył się bezmała ludzkim głosem, że go zostawiliśmy, że myślał że na zawsze. Nie podchodził, patrzył to na mnie, to na drzwi. Zawodził, szczekał i skomlał. Jak chciałam go dotknąc, oduwał się. W końcu mówię do niego: przepraszam, przepraszam. I pies jakby się ocknął. Zaczął na mnie włazic, przytulac się, podskakiwac, szczekac już bez tego dramatycznego żalu w głosie. Tyłek zaczął mu chodzic w prawo i lewo jakby był na jakichś przegubach, skakał jak na sprężynach. Normalnie szczęśliwy pies. Dał się przeprosic :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...