Jump to content
Dogomania

Żagielek na oku


Martynar

Recommended Posts

jakies pol roku temu zauwazylam u swgo psa male plamki na obu galkach. Sa takie same i takiego samego rozmiaru - wczesniej tego nie mial. Weterynarz powiedzial mi tylko ze to tzw. "żagielki" i ze czasem psy tak maja i nie ma sie czym denerwowac. :roll: Ale ja sie wlasnie denerwuje bo nigdy wczesniej u zadnego psa takiego czegos nie widzialam. (Aha, pies mial operacje usuwania trzecich powiek). Czy ktos moze mi powiedziec cos wiecej?

Link to comment
Share on other sites

U mnie to samo :-/ 5 miesięczny nowofunland z żagielkami w oczach. Chyba muszę zmienić weta, bo albo ja schizuję albo nie wiem co, bo boję się że to wygląda jak zaćma... (pielęgniarka jestem- mocno przewrażliwiona nota bene)

Link to comment
Share on other sites

Moze zmiana weta to jest jakies wyjscie, tylko co zrobic jesli sie wet do ktorego sie chodzi uwazany jest za najlpeszego w miescie? :-?

Ja sprobuje jeszcze cos poszperac w ksiazkach albo w inter, ale to chyba jakias rzadka "przypadlosc". A Twoj piesek mial te plamki od narodzin? Bo moj nie, i w tym widze problem.

Link to comment
Share on other sites

W tym sęk, że nie miał od narodzin. Zauważyłam to jakiś miesiąc temu.

Jest coś takiego jak zaćma młodzieńcza u szczeniąt i to się objawia ok 4-8 miesiąca życia. :-/

Czekam na odpowiedź weta z gazety "4 Łapy". Zajmuję się dystrybucją tego czasopisma i mam nadzieję na szybką odpowiedź- opisałam mu problem zobaczymy. Jak będzie trzeba to wsiadam w pociąg i gnam do Krakowa. Tylko do "Arkowych" wetów mam zaufanie.

Link to comment
Share on other sites

Oto jakie odpowiedzi dostałam od weterynarzy przez Internet:

1.

Witam,

Przepraszam, za tak późną odpowiedź.

Z Pani opisu wynika, że pies może mieć wrodzoną lub młodzieńczą zaćmę, dlatego powinna się Pani skontaktować z lekarzem zajmującym się okulistyką. Najbliżej Katowic mogę polecić dr Kiełbowicza z Wrocławia. Kontakt do jego lecznicy tel. (71) 348-39-58, lub na wydziale weterynaryjnym Akademii Rolniczej katedra Chirurgii (niestety nie znam telefonu).

Z poważaniem

lek.wet. Jarosław Wypart

Warszawa, tel. (0-22) 834 54 53

2.

Dorotko,

opisane przez Ciebie objawy sugeruja, ze moze to byc: zwyrodnienie, zapalenie rogowki, zmiany na soczewce, zmiany zapalne pourazowe, bakteryjne lub genetyczne.

Jedno jest pewne NIE WOLNO CZEKAC!

Powinnas rzeczywiscie udac sie do lekarza, do ktorego masz zaufanie. W Warszawie jest gabinet okulistyczny dla psow, ktory prowadzi lek. wet. Jacek Garncarz ale to pewnie za daleka podroz.

WNIOSEK: 10 go po wypłacie jadę z psem gdziekolwiek byle z dala od miejscowcych za przeproszeniem konowałów !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Witam!
Mam pytanie... Mianowicie...
Jakieś dwa dni temu zauważyłam u mojego psa (shih tzu -11 miesiecy) białą plamkę na jednym oku (prawym). Nie byłam z tym jeszcze u weta... Piesek jest zdrowy, zaszczepiony i odrobaczony... Czy to jest coś takiego jak ten "żagielek" czy to może tylko jakieś przebarwienie?
Proszę o odpowiedź:) z góry wielkie thx:*:*

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mój pies również miał cos jakby plamki takie jakby zmglone na oczach. Byłam u okulisty we Wrocławiu i stwierdził że to lipidoza ( pies nie trawi calych łancuchów białek i obkładaja sie wlasnie np. w rogówce). Choroba bardzo żadka i niestety nie mozna z niej całkowicie wyleczyć. Jedynie mozna zapobiec dalszemu rozwojowi. Tylko nie wiem czy to jest to samo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...