Jump to content
Dogomania

wymioty 7 tygodniowego szczeniaka


agootka

Recommended Posts

Proszę pilnie o pomoc

Od tygodnia mam szczeniaka, do tej pory było wszystko w porządku. Od wczoraj zwiększyłam mu trochę dawkę jedzenia, bo w hodowli nie dostałam dokładnej instrukcji ile jedzenia podawać i później sprawdzając dawkowanie wyszło mi, że daję jej za mało. W ciagu godziny szczeniak dwa razy zwymiotował. Nigdy nie miałam psa, nie wiem co mam robić, zwłaszcza o tej godzinie. Karma to Royal Canin starter

Link to comment
Share on other sites

Ile tygodni ma piesek, masz książeczkę zdrowia, szczepienia, odrobaczanie czy to wszystko jest wpisane. Zdarza się dość często zarobaczenie u psów i wymioty. Czy namaczasz karmę przed podaniem, warto ją dość mocno zwilżyć wodą, pies może jeść zbyt łapczywie, bez gryzienia z dużą ilością powietrza i będzie zwracał, warto moczyć żarcie przed podaniem.

W młodym wieku szczeniaki biorą do pyska wszystko, są ciekawe świata i możliwe, że psina coś chapnęła i chce wydalić z żołądka. Jedno jest pewne jeżeli będzie nadal wymiotował koniecznie do veta, jest upał może się szybko odwodnić i będzie kłopot.

RC to kiepskiej jakości karma, co to za hodowca jak nie wytłumaczył Ci jak prowadzić psa.

 

W problemach z żołądkiem dobrze sprawdza się gotowane mięso z indyka, ryż i warzywa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...