Jump to content
Dogomania

Czeskie, niemieckie uzytki??


Axusia

Recommended Posts

Chciałabym kupic pieska do sporu. Narazie sie rozglądam, nie chce kupowac psa za duze pieniądze. Jeśli ktos oriętuje sie po ile są pieski za granicą i jakie hodowle ( dobre i tanie:eviltong: ) mogł by mi polecic. Linki do stron mile widziane;)

Link to comment
Share on other sites

Zaobserwowałam, że Czesi i Słowacy zaczęli windować ceny za szczeniaki. Niektóre ceny (wcale nie są to ceny czołowych hodowli i nie po czołowych psach) osiągają pułap cen zachodnich a nawet je przewyższają :roll:

Link to comment
Share on other sites

nie da sie kupic dobrego psa za malusio kasy.nie liczylabym na to w ..ekhme...biznes planie ;) nabycia psa....mozna miec farta ale po prostu bedzie to mila niespodizanka a nie pewnik.mozna tez kupic dobrego eksteriera i zrobic z niego pracusia[albo kupic pracusia z kuuupe kasy a tu...:eviltong: ].no chyba ze czlek chce wystartowac w ms wusv albo w bsp nooo tooo wtedyyy i tak trzeba miec farta.chyba ze podchodzisz do tego profesjonalnie;) i wymienisz psa jak cos bedzie nie halo:diabloti: .
po prostu trzeba kupic potrzadnego psa.i pracowac z nim.co se wypracujesz bedizesz miec.

Link to comment
Share on other sites

to zalezy od motywacji. i od wytrzymalosci.twojej.jesli pies jest kiepski a ty np.szukasz dobrego psa do wysokiego sportu to zostawisz kiepskiego psa rezygnujac z planow czy niech sobie zyje w dobrym domku a ty bierzesz drugiego?wiesz czasem tak jest lepiej aczkolwiek ja bym tak niem ogla-ale ja nie mam aspiracji i ambicja=zero:evil_lol: .
psaca axusia praca ale uwierz ze czasem po prostu nie ma po co nakladac na psa frustracji ze nie wychodzi,ze tyle pracy a pies np.ma cos slabego i mozesz,i owszem popracowac nad tym czyms ale czy to wystarczy?ano nie.bo zawsze bedize tym cyzms przegrywal z psem ktory ma to ok.pisalas ze chcesz psa do sportu a to oznacza prace ZEBY stanac na pudle.nie...udalo mi sie,cwicze np.ipo,trenuje ipo o i udalo mi sie -jupiiii fajnie.nie udalo mi sie-trudno,olac to.bo wcale tak latwo sie tego nie olewa jesli kupujesz psa do sportu a nei do treningow i przy okazji startow.to troszke jest roznica.

Link to comment
Share on other sites

To napisze tak, chce z moim psem pracowac, IPO1 a jak bd dobry pies to i IPO2 i brdzo chciałabym moc z tym psem wystratowac w zawodyach. To rozumiem przez słowa "pies do sportu"
Co do wymiany psa, tezbym tak nie mogla, ale jesli okazał by sie słaby to moze moze, chociaz teraz tak pisze a nie wiem jak bym zrobiła w rzeczywistosci.

Link to comment
Share on other sites

no i ok.
axusia to w sumie nie do ciebie tylko takie luzne przemyslenia....hmmm....czasem widuje psy z bardzo ambitnymi[ale ok i kochajacymi te psy]przewodnikami.kupili sobie np.uzytka,super pochodzenie,pies dooopa bo genetyka to nie je se bajka i widzialy galy co braly jak braly:cool1: a na psa trza bylo patrzec a nie papier:evil_lol: ...no i wiesz...miesiace na cwiczaku,mija rok,drugi,trzeci a pies nadal kicha i tak sobie mysle ze dla psa i dla przewodnika byloby lepiej jakby taki pies trafil w "zwykle"rece co mu by pileczke rzucaly a jak by zdal ipo1 no to ekstra....bo tak to frustracja jest ogromna,nawet jak sie psa bardzo kocha.i nie iwem czy pies z takim garbem frustracji swego przewodnika to czy to dla psa po prostu tkaie fajoskie jest....;)

Link to comment
Share on other sites

Nie no rozumiem, wiem ze jak czasem cos sie bardzo chce to sie dostaje g**** ale to tylko plany i bd starała sie je spełnic, jesli nie wyjdzie to pojdziemy w inna dziedzine pracy z psem, np dogoterapia ktora mnie tez ciągnie albo cos innego. To bd moj 2 pies, 2 i wiecej juz narazie nie bd mogła miec ( warunki niepozwalają) dlatego to co nie udało mi sie z 1 psem chce zrobic z 2 bo bardzo mnie to kreci. Chciałabym zeby psa tez kręciło. Oczywscie postawie sobie jakas poprzeczke i bd sie starac aby ja podniesc, bo uwarzam ze praca z psem to super sprawa:loveu: . No a jesli nam sie nie uda, cos bd z psem nie tak to mowi sie trudno. Bede chodzic z nim na treningi dla siebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dygotka']Jęsli chodzi o typ czeski .
Znajoma ma onka z czeskim rodowodem z hodowli Napór - w Polsce , z tego co wiem to gdzies niedaleko łodzi się znajduje .[/quote]

Hodowla Napór mieści się Brzeźniu k/ Sieradza. O ile wiem to hoduje pod skrzydłami Polskiego Klubu Psa Rasowego.

Link to comment
Share on other sites

To proste..takie kupili a FCI ich nie honoruje..poprostu trzeba jak najwięcej uświadamiać społeczeństwo.
Często te w PKPR nie spełniły poprostu wymogów FCI..
Według FCI wszystkie psy z klubów i organizacji nie zrzeszonych to Kundelki..takie jest również moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...