Jump to content
Dogomania

Polowanie na muchy i szczypanie po ciele . Jak oduczyć?!


Zła.Kana

Recommended Posts

Hej. Moja sunia cały czas poluje na muchy strasznie się przy tym złości. Jak jej tego oduczyć.? I jeszcze jedno pytanie jak oduczyć jej skakania po ludziach a przy tym również takiego szczypania po ciele. Wiem że to może być jakaś jej zabawa ale boję się żeby to się w końcu nie przerodziło w agresję. Tylko jest taki problem że ona nie reaguje na żadne komendy, nie mieliśmy jej od szczeniaczka i nie wiem czy teraz da radę ją jeszcze czegoś nauczyć. ;( na spacerach też nie ciekawie jest, szarpie smycz przy tym warczy. Doradzano mi żebym dawała jej komendy "nie" "zostaw" ale ona na nic nie reaguje .;( naprawdę już nie wiem jak ją szkolić .;(

Link to comment
Share on other sites

Coś w ogóle z nią robicie, uczycie, zajmujecie psa psychicznie i fizycznie?

Ogólnie to myślę, że należy dać jej zajęcie, uczyć komend, robić coś razem. Suka warczy i szarpie smycz, bo zapewne umiera z nudów i tak sobie postanowiła zająć "czas wolny". Słowa "nie" czy "zostaw" nie mają żadnego znaczenia, póki im tego znaczenia nie nadacie. Uczcie i nagradzajcie spokojne zachowanie przy ludziach, ładne chodzenie na smyczy. Może warto wybrać się choćby na jedno czy dwa spotkania do sprawdzonego szkoleniowca, żeby Wam przekazał "podstawy obsługi psa"?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...