Jump to content
Dogomania

Wystawa Krajowa w Gdyni


wejherstaff

Recommended Posts

[quote name='porterin']A w ogóle, to "dzieci neostrady" powinny się przedstawić, bo tak to nie wiadomo co to za kupa coś tam, albo omega 6[/quote]
oj, no przeciez napisal, ze sie zna - to jakis fachowiec :loveu:
[QUOTE] Nie przejmuj sie strumyk, ja cię rozumiem, ale włascicielkę I suczki też.[/QUOTE]
Nie przejmuje sie, raczej mnie to bawi :eviltong: Lubei takie gry i zabawy slowne :)
Zebym ja chociaz chciala urazic wlascicielke. Podobnie jak tomo nie mam w zwyczaju "tiurli tiurli" na forum, napisalam co widzialam i co sadze na ten temat. A ze akurat trafilo na suke od tomo i ona sama chcialaby uslyszec tiurli tiurli na jej temat - coz, takie zycie - nie zawsze kawior.
Ja naprawde jestem dosc wyluzowana i rzadko mnie ponosi:ghost_2:
Nie chce po prostu moim sledzikiem zabierac szans na drugie lokaty (bo takie mamy najczesciej) psom lepszym , mocniejszym, z pietnem rasy - w koncu od znawcow to uslyszalam, a sedziowie i hodowcy sie nie znaja :)
Zrobie proby tropowcow :painting:, zmienie tautaz :dog: i bede ja wystawiac w ... hmm ... gladkich foksach? manchesterach? no cos tam sie znajdzie :)
Damy rade :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='porterin']Mnie na przykład w ogole nie interesują plusy przynoszone przez wystawiane z moim przydomkiem psy. Wiem, jestem dziwna.

Nie wydaje mi się jednak, żeby brak poinformowania przez hodowcę o ringówce i innych rzeczach był powodem do aż takiego ataku. Ja zrobiłam już rachunek sumienia i będę się kąpać w smole, bo większości nie poinformowałam :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Skoro jesteś początkujący, to zrobisz jeszcze dwa miliony zdjęć zanim się przekonasz, że pies potrafi na fotce wyjść bardzo dziwnie i obejrzysz następnych 5 milionów żeby widzieć na którym zdjęciu pies wygląda tak jak naprawdę, a na którym tak akurat stanął.

Czuję się OBSERWOWANA :eviltong:[/quote]

...chyba nie czytasz co się do Ciebie pisze,
[B][SIZE=3]NIE MAM ZWYCZAJU OGLĄDANIA FOTEK PRZY WYBORZE HODOWLI, DLATEGO ZAGLADAM NA WYSTAWY OSOBIŚCIE,[/SIZE][/B]
...A TO CZY JESTEM POCZĄTKUJĄCY??? fakt, że nie jestem właścicielem stafiora i nie udzielałem się na forum, nie znaczy że nie mam pojęcia o rasie :lol: :lol: :lol: :lol:
...tak się składa, że wystawy to nie tylko psy i ich właściele, ale również kibice, którzy są potencjalnymi właścicielami,
... skoro Tobie nie zależy na dobrych opisach psów wychodowanych przez Ciebie, to jaki jest sens prowadzenia hodowli???? :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

A TY CHYBA NIE KUMASZ
ja prowadzę hodowlę, a nie chodowlę :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Nigdy nikogo nie namawiam i nie zmuszam do wystaw - rozumiesz????? Wolę, żeby pies ode mnie miał święty spoój i dobry dom niż CH przed imieniem.

To kto narysował piękny, czerwony kwadracik na fotce suczki?

Link to comment
Share on other sites

Tak się składa Strumyk, że w kynologii siedzę od 20 lat,a z zawodu jestem mgr inż. zootechnikiem, skończyłem Akademię Rolniczą...Mam więc chyba jakieś pojęcie (choć przecież i tak to Ty wszystko wiesz najlepiej), a że nasze gusta się różnią-no cóż-wiadomo, że każdy lubi co innego i nie musi podobać nam się to samo...To tyle z mojej strony, bo uważam za bezzasadne dalsze ciągnięcie tej dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='o.omega']a z zawodu jestem mgr inż. zootechnikiem, skończyłem Akademię Rolniczą...Mam więc chyba jakieś pojęcie [/quote]
nie wiem co ma piernik do wiatraka,
i nie licytuj sie ze mna na wyksztalcenie :p
[quote](choć przecież i tak to Ty wszystko wiesz najlepiej)[/quote]juz nie wiem do czego pijesz
gubie sie, ale ja nie mam inż po moim stopniu naukowym
[quote]a że nasze gusta się różnią-no cóż-wiadomo, że każdy lubi co innego i nie musi podobać nam się to samo...[/quote]ciesze sie, ze po kilku stronach pisania powoli zaczynasz wylapywac te niuanse :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='porterin']

To kto narysował piękny, czerwony kwadracik na fotce suczki?[/quote]

Kobieto odrobinę logiki...
1/ nie mam osobiście żadnych fotek z wystaw i nie tapetuję sobie nimi domu jak co niektórzy
2/ wykorzystałem nieswoje zdjęcie, tylko wcześniej zamieszczone na tym forum, jednak podpisane kto jest autorem zgodnie z prawami autorskimi
3/ kto mi zabroni komentować tego co widzę w piśmie lub grafice??? jakoś nie zauważyłem by autor tego zdjęcia miał do mnie jakiekolwiek pretensje za umieszczenie [COLOR=red][B]CZERWONEGO KWADRATU[/B][/COLOR]
[COLOR=black]4/ wydawało mi się, że fotorelacja jest po to by można ją było komentować, zarówno Ci którzy byli jak i Ci których nie było, ale widzę że tutaj to niewskazane, bo można zostać skazanym na banicję[/COLOR]


[B][COLOR=black]WIĘC NA PRZYSZŁOŚĆ, NAJPIERW POJAW SIĘ NA WYSTAWIE ZE SWOJĄ SZANOWNĄ OSOBĄ JAK MASZ OCHOTĘ KOMENTOWAĆ CO SIĘ TAM DZIAŁO[/COLOR][/B]

[B]KUMASZ???? [/B]

[B][SIZE=5][COLOR=red]THE END[/COLOR][/SIZE][/B]

ps. dobre stwierdzenie, dziwna jesteś

Link to comment
Share on other sites

Z nikim nie licytuję się na wykształcenie, napisałem to wszystko tylko dlatego, że ironicznie napisałaś wcześniej, że jestem "znawcą"...Podając pełną nazwę mojego zawodu chciałem jedynie zaznaczyć, że zawodowo jestem związany z hodowlą i że nie jestem jakimś totalnym laikiem. Nie miałem zamiaru z nikim się licytować. A Tekst Twój tekst o inżynierze jest po prostu żenadą...Co-inżynierowie to jakiś gorszy, upośledzony umysłowo gatunek? Zauważ, że posiadam też magistra-to tak na marginesie...A Ty pewnie posiadasz doktorat, a może i habilitację, skoro pogardliwie wyrażasz się o innych tytułach...

Link to comment
Share on other sites

A ja naiwna całe życie myślałam że wystawy to zabawa , a nie maraton po championy :evil_lol: I już szczególnie sędziowie to osoby kompetentne , znające rase którą sędziują , wzorzec ..... a tu prosze ......
I teraz skąd ja szary , nie znający się człowiek mam wiedzieć czy mój pies spełnia kryteria hodowlane , ma prawie idealny wzorzec ? Skoro , kto jak kto , ale wg mojej oceny autorytet , osoba obiektywna - SĘDZIA się nie zna :razz:

Powiem wam , że jedynie zbulwersowała mnie dyskusja o tej suczce co wygrała ,a raczej o jej zestawie spacerowym.
Nie każdy ma net , nie każdy mieszka w wielkim mieście i nie każdy nowicjusz wie , jak wystawiać psa , w czym wystawiać psa i gdzie kupić taki zestaw czy też ringówkę.
Poza tym to się na ringu ocenia psa czy jego wyposażenie dodatkowe ?

Co do roli hodowców , czy ma informowac czy też nie , wszystko zależy od wzajemnych relacji , jeden chce by hodowca podpowiadał drugi wręcz sobie nie życzy wtrącania , nawet jeśli to wtrącanie to tylko dobre rady.
Hodowca Frania jechał 250 km by mi przywieść i pożyczyć zestaw wystawowy , bo ja nie miałam - ale takie mamy relacje , przyjacielskie , ja go prosiłam a on był miły i uczynny.

Do wystaw i wystawiania , trudno być nowicjuszem , bo sztuka wystawiania psa to lata praktyki ;) co innego w domu , czy na spacerze uczyć psa ,a co innego na ringu gdzie jest adrenalina.
Ja sama teoretycznie wiem jak mam ustawić i prowadzić psa , tylko teoria od praktyki jest bardzo daleka.

Więc może , zamiast tak nie wiem krytykować , to warto samemu podejść i coś podpowiedzieć , doradzić ? Na pewno taki nowicjusz posłucha "starego wyjadacza " ;)


[QUOTE] 1/zatuczony kloc
2/jamnikowaty śledź bez głowy[/QUOTE]

to mnie powaliło :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='o.omega']Z nikim nie licytuję się na wykształcenie, napisałem to wszystko tylko dlatego, że ironicznie napisałaś wcześniej, że jestem "znawcą"...[/quote]
ale sie mnie przyczepiles
czytaj watek, bo to sie tyczylo postu port erin dotyczacego dzieci neostrady
[QUOTE]A Tekst Twój tekst o inżynierze jest po prostu żenadą...Co-inżynierowie to jakiś gorszy, upośledzony umysłowo gatunek?[/QUOTE]
nie wciskaj mi w usta slow, ktorych nie uzylam - po prostu nie mam inzyniera
masz racje - skonczmy to, bo te nadinterpretacje robia sie smutne i zenujace

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gpaction']Kobieto odrobinę logiki...
1/ nie mam osobiście żadnych fotek z wystaw i nie tapetuję sobie nimi domu jak co niektórzy
2/ wykorzystałem nieswoje zdjęcie, tylko wcześniej zamieszczone na tym forum, jednak podpisane kto jest autorem zgodnie z prawami autorskimi
3/ kto mi zabroni komentować tego co widzę w piśmie lub grafice??? jakoś nie zauważyłem by autor tego zdjęcia miał do mnie jakiekolwiek pretensje za umieszczenie [COLOR=red][B]CZERWONEGO KWADRATU[/B][/COLOR]
[COLOR=black]4/ wydawało mi się, że fotorelacja jest po to by można ją było komentować, zarówno Ci którzy byli jak i Ci których nie było, ale widzę że tutaj to niewskazane, bo można zostać skazanym na banicję[/COLOR]


[B][COLOR=black]WIĘC NA PRZYSZŁOŚĆ, NAJPIERW POJAW SIĘ NA WYSTAWIE ZE SWOJĄ SZANOWNĄ OSOBĄ JAK MASZ OCHOTĘ KOMENTOWAĆ CO SIĘ TAM DZIAŁO[/COLOR][/B]

[B]KUMASZ???? [/B]

[B][SIZE=5][COLOR=red]THE END[/COLOR][/SIZE][/B]

ps. dobre stwierdzenie, dziwna jesteś[/quote]



z całym szacunkiem ale uważam drogi forumowiczu ze chyba troche przeginasz...jak tak bardzo znasz sie na tej rasie i nie masz na tyle taktu aby pochylic czoła przed tym którzy hoduja od nastu lat , to prosze moze wklej zdjecie swojego psa i my sie tez tak bobawimy co????
Fotorelacje z wystaw sa umieszczane na forum po to aby poogladac psiaki z przyjemnościa a nie siedzieć przed kompem i czyhac na wady naszych pupili. Ci co jeźdza na wystawy i siedzą w temacie doskonale wiedza jak wyglądają te psy na zywo, bo skład sie raczej zmienia powoli.
Poza tym na niejednej wystawie rozbieznosc typów bardzo rzucała się w oczy więc nie rozumiem skąd ten atak teraz!!!!!??????:shake:
Najwyższa pora troche przystopowac bo akurat szanowna osoba Port Erin nie musi byc na kazdej wystawie a na pewno nie poto żeby później dyskutować z zadymiarzami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='porterin']Carbonara, niech lepiej nikt mi nie chyli czoła, bo się zaraz zacznie jazda w następną stronę :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]
nie wiem może ja tez jestem dziwna hehehehe;) ale dla mnie grunt miec szacunek dla ludzi któryz mają hodowle staffików we krwi...:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Carbonara']nie wiem może ja tez jestem dziwna hehehehe;) ale dla mnie grunt miec szacunek dla ludzi któryz mają hodowle staffików we krwi...:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]

A co ty tam wiesz, Młode Wilki wiedzą lepiej :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ależ Strumyk, ja nikogo się nie czepiam! Wyjaśniliśmy sobie to i owo, każdy przedstawił swój punkt widzenia i już...Nie ma co sztucznie przeciągać dyskusji i łapać się za słówka. Na dworze jest wystarczająco upalnie i nie ma sensu dodatkowo dopiekać sobie słowami. Pozdrawiam wszystkich staffikomaniaków i życzę wszystkim (bez wzgledu na gust i poglądy) miłego dzionka!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='porterin']Szkoda słów, kupa się do mnie przyczepiła.[/quote]
Kurka, mam problem :angryy:
Tez myslalam, ze to qp, ale wchodzac na profil okazalo sie, ze to gp :crazyeye:
Nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy specjalne dzialanie, zeby cos zamotac, po calej akcji, ktora wyszla w zwiazku z tym co pisalam. Troche za bardzo zblizone to do domeny mojego meza [URL="http://gpaction.pl/"]http://gpaction.pl[/URL], a on sam ma troche inna pasje niz psy, a na wystawach mi tylko towarzyszy i robi zdjecia (no i parasol, ktos musi nosic ;-)). Jakos grubymi nicmi to szyte.
Oczekuje wyjasnien anonimie :cool1:

Ad atmosfery wsrod staffikowcow - czasem trzeba ja oczyscic, bo jak jest za dlugo za slodko, to zaczyna mdlic i robi sie tak jakos lepko ;-)

Link to comment
Share on other sites

ostatnio chodzą jakies anonimy i piszą na przykład, że wystawa była ustawiona, albo że hodowca nóg nie myje :evil_lol: - takie tam dzieci neostrady, którym nie można dać sie sprowokować. Najlepiej nie wdawać się w dyskusję jak się nie przedstawią, bo bardzo szybko puszczają im nerwy :lol:

Ja poproszę do worka z zatuczonymi :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='porterin']ostatnio chodzą jakies anonimy i piszą na przykład, że wystawa była ustawiona, albo że hodowca nóg nie myje :evil_lol: [/quote]
bomba :)
ale wiesz, moze akurat komus omdlal pies jak sedzia podszedl i sobie ktos wniosek wyciagnal :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

z tymi nogami to był żart, raczej chodzi o jakieś takie stwierdzenia, żeby wsadzić kij w mrowisko i żeby zaczął się dym, bo dym jest najfajnieszy.

Co prawda ta ustawiona wystawa i tutaj akcja z "tłuściochem" jakimś dziwnym trafem ma związek z tą samą hodowlą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='porterin']z tymi nogami to był żart, raczej chodzi o jakieś takie stwierdzenia, żeby wsadzić kij w mrowisko i żeby zaczął się dym, bo dym jest najfajnieszy.[/quote]
ale ja tu juz raczej uwierze w wiele zartow i kijow w mrowisko :)
[QUOTE] Co prawda ta ustawiona wystawa i tutaj akcja z "tłuściochem" jakimś dziwnym trafem ma związek z tą samą hodowlą.[/QUOTE]
aha :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...