Jump to content
Dogomania

Jakie macie spanielki??:*


Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wspaniale :) to tam "miniaturka" gordona? :) Też marzę o gordonie :)
Mój spanielek jest maści złotej, niestety nie ma rodowodu :( więc nie do końca można go spanielem nazwać, ale jego charakter i temperament jest spanielkowy :) ma już 2 lata i nie wyobrażam sobie życie bez niego

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że sama jesteś właścicielką suczki w typie cockera. Ja gdybym miała do wyboru spanielopodobnego psa ze schroniska i "prawdziwego" cockera z bazaru, to od razu wybrałabym tego choćby przypominającego spaniela. Wolałabym pomóc psiej biedzie, niż wesprzeć handlarzy:placz: Właścicieli psów bez rodowodu pewnie to oburzy, ale taka jest niestety prawda:-(

Link to comment
Share on other sites

Moj pies nie ma rodowodu niestety:(Ale wiem ze jest rasowa kazdy mowi do mnie np."mamusiu patrz to leady z bajki zakochany kundel"I ja wiem ze jest rasowa:)Moze tylko nie ma rodowodu.A tak ma taki vigor spanielkowaty jest tak szalona ze nie wiem.Spaniela mozna poznac po uszach musi miec uszy do nosa(nie liczac siersci na koncu uszu) i musi miec blone pomiedzy "palcami".Moja mika ma tak hak opisalam .:P:)

Link to comment
Share on other sites

Rasowy = Rodowodowy. Nie ma rodowodu, nie ma rasowego psa..

[quote] A tak ma taki vigor spanielkowaty jest tak szalona ze nie wiem.Spaniela mozna poznac po uszach musi miec uszy do nosa(nie liczac siersci na koncu uszu) i musi miec blone pomiedzy "palcami".Moja mika ma tak hak opisalam .:P:smile: [/quote] Przykro mi to mówić, ale to o niczym nie świadczy:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwu$']Spaniela mozna poznac po uszach musi miec uszy do nosa(nie liczac siersci na koncu uszu) i musi miec blone pomiedzy "palcami".Moja mika ma tak hak opisalam .:P:)[/quote]
Wybacz, ale straszne głupoty wypisujesz... :roll: Moi sasiedzi też kupili sobie ślicznego małego spanielka z długimi uszami i co im wyrosło z tego spaniela ?? Seter irlandzki. To tak a'propos uszu o których wspomniałaś. Skorzystaj z linków, które podała zula, poczytaj troche, a potem zastanów się jeszcze raz nad tym co napisałaś

Link to comment
Share on other sites

Zula wykazała się tu największym rozumem. Bo rzeczywiście, co z tego, że pies ma długie uszy- to o niczym nie świadczy. I powiem prościej: cena świadczy o jakości!! Więc by mieć psa rasowego trzeba trochę na niego jednak zapracować... Ktoś pisał, że rodowód to tylko papierek. :angryy: Może i papierek, który jednak potwierdza, że nasz pies to najprawdziwszy cocker!!! :-o Jeśli pies nie ma "papierka" to nie znaczy, że jest kundelkiem. Jest tylko pseudo cockerem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwu$']Macie racje ale napisalam prawde o tych uszach i blonie.[/quote]
Ale to NIE jest potwierdzeniem rasowości psa...:shake:
[quote name='sylwu$']A jak twoim sasiadom urusl seter to ja nie wiem.:D[/quote]
Ato sa skutki kupowania tzw. "reasowych bez rodowodu" - wszystko jest mozliwe...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...