Jump to content
Dogomania

Maltańczyk z wadą zgryzu...


kaman

Recommended Posts

Witam serdecznie,
od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna maltańczyka. Ostatnio natknęłam się na ogłoszenie z zagranicznej hodowli (fci), która oferuje pieska za niewygórowane pieniądze. Zadzwoniłam tam. Interesowało mnie przede wszystkim czy pies jest zdrowy i bez wad. Reakcja pani mnie zaskoczyła: zapytała mnie co uważam za wadę a na moje tłumaczenie, że chodzi mi o to, żeby nie był chory - roześmiała się. Tak do końca nie wyjaśniła mi, dlaczego pies jest "na kolanka", podała przykład zgryzu nożycowego, który jest konieczny u psa wystawowego, więc mniemam, że szczeniak ma wadę zgryzu... Nigdy nie myślałam o wystawach, do tej pory miałam kundelki, nie zwracałam uwagi na tego typu rzeczy. Czy ktoś z Was może mi powiedzieć, jak to wygląda w praktyce, jak taki pies funkcjonuje, czy taka wada ma jakieś następstwa?
Z góry dzięki

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wstawię zdjęcie z różnymi zgryzami, prawidłowy to tylko nożycowy.
Ze zgryzami to jest tak,że zależy od wielkości wady jeśli mała, to psu to nie przeszkadza, jedynie co - to zęby mogą się szybciej ścierać z czasem. Ludzie też mają różne wady zgryzu i też w różnym stopniu albo im to przeszkadza funkcjonować albo nie.

Jednak odpowiedzialny człowiek, nie będzie takiego psa rozmnażał ponieważ w dużej mierze wady np. zgryzu są dziedziczone- więc po co?

Dlatego takie psiaki na wystawy i do hodowli po prostu nie są przeznaczane- nie znaczy to, że są gorsze jako psy - przecież są tak samo miluśne i przutulaśne, wada cierpienia nie powoduje, ale jednak jest to wada - więc dlatego na kolanka :)
Na zdjęciu:
ważne jest ustawienie dolnej i górnej szczęki ale tez i kły :)

[IMG]http://images67.fotosik.pl/129/8dbecb6be8534d64gen.jpg[/IMG]

Edited by Nessti
przejęzyczenie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...