Jump to content
Dogomania

BARON - piękny owczarek. Pojechał do swojego ukochanego domku!!! :)))


Hakita

Recommended Posts

Chyba najwyższa pora ujawnić się na Dogo. :) Byłam - i wciąż jestem - zainteresowana adopcją Barona. Pisałam dziś z Anią na jego temat. Byłby to nasz drugi schroniskowy pupil. Ale sprawa nie jest tak kolorowa, jak mogłoby się w tej chwili wydawać i moje zamiary zapewne skończą się fiaskiem... :( Aktualnie mama postawiła sprawę jasno - psa nie będzie, bo jest już zmęczona gotowaniem i opieką nad dwoma psami (owczarkiem niemieckim w sile wieku i sunią, mieszańcem, która pochłania nieprawdopodobne wręcz ilości jedzenia). No, ale wróćmy do tematu. Nie możemy przygarnąć Barona, dopóki Maks jeszcze jest u nas - co prawda chodzi już bardzo rzadko, bo ma coś ze stawami (zapewne ze starości), ale poza tym wszystko jest w najlepszym porządku - jest wesoły, żywy, a nam żal uśpić go tylko z powodu jego trudności z poruszaniem się. Jestem z tym psiakiem właściwie odkąd pamiętam, a cała rodzina jest do niego bardzo przywiązana. Na dzień dzisiejszy znam reakcję swoich rodziców - 'nie, bo nie, i co z tego, że kochamy owczarki?', a moje namowy nie zdadzą się na wiele... co innego po odejściu Maksia, ale coś mi się widzi, że jeszcze jakiś czas się z nim 'pomęczymy'. :) I, miejmy nadzieję, wtedy Baron będzie miał już nowego opiekuna. Wracając do zdania moich rodziców - nieważne, że jestem przekonana, że po Maksie przyjdzie kolej na innego psa - jeśli nie za miesiąc, to za trzy lub cztery - a ja wolę dać szansę zwierzakowi ze schroniska, niż wspierać lewych handlarzy szczeniętami, których u nas nie brakuje. Tak czy inaczej - z pewnością będę się starać, ale nic nie obiecuję...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witamy, serdecznie witamy!!!
Cieszę się, że i tu napisałaś. ;)
Wiem jak to jest i to nie moze byc przymus...
Po pierwsze nie ma mowy, żebyście uśpili swojego Psiaka ze względu na starość... Tym bardziej, że Psiak (z tego co piszesz, czuje się świetnie). Jedyną przesłanką do uśpienia może być tylko i wyłącznie ciężka choroba Zwierzaczka, ktory bardzo cierpi...
Tak jak pisalysmy, jezeli Baron nie znajdzie domu, a Wy nadal bedziecie zainteresowani jego adopcja, bedziemy rozmawiac...
Tymczasem, trzymam mocno kciuki za zdrowko Waszego Psiaka i domek dla Barona. ;)

A jak tu trafilas Jogoda09??? :cool3:

Wiem, ze ciekawosc to pierwszy stopien do...:diabloti:, ale i tak chcialabym sie dowiedziec...:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Jak widać, już jakiś czas temu zarejestrowałam się na Dogo. :) I wiedziałam, że aukcje z psiakami często są wystawiane przez Dogomaniaków. Skojarzyłam fakty, wpisałam imię psiaka do wyszukiwarki, znalazłam topic i mam. ;)
A o uśpieniu, tak jak napisałaś, nie ma mowy. Myśleliśmy o tym przez chwilę, po gwałtownym pogłębieniu się trudności z chodzeniem, jako że Maksio to pies ruchliwy, uwielbiający ganiać za sąsiadem (za siatką) i wszystkim dokoła, więc obawialiśmy się, że będzie to dla niego spore utrudnienie. Ale chyba już się przyzwyczaił do tego, że nie jest młodzieniakiem. :p Swoją drogą, on też był kupiony na giełdzie, od przypadkowego sprzedawcy. :( I tak oto z pięknego szczeniaka wyrósł nam 'prawie owczarek' z jednym klapniętym uchem, który wzbudza raczej śmiech, niż respekt. :P

Link to comment
Share on other sites

A no faktycznie, gapa ze mnie...:oops:
Zwróciłam jedynie uwagę na liczbę postów, a nie rejestrację...:p

Niech Wasza Psina długo zdrowa będzie!!! A Baron niech szybko do cudownego domku pojedzie!!!

Gdyż w obecnej sytuacji nie można liczyć dni Waszemu Psiakowi...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam nadzieję, że nasza psina jeszcze długo pożyje, ale nigdy nic nie wiadomo...
Moja babcia miała psa. Domek na wsi, cisza, spokój, staw, więc po prostu raj. :) Mieszkała tam z psem - dość już sędziwym, teraz skończyłby 15 lat. Dwa lata temu Prezes, bo tak się wabił, poszedł z opiekunem (bratem babci) nad staw. Skoczył jak zwykle... i koniec. Prawdopodobnie coś stało mu się z kręgosłupem.
Co prawda u nas nie ma stawu, a Maks nie przepada za kąpielami, lecz podałam to jedynie jako przykład. Ale ja będę optymistką, ten psiak jeszcze trochę pożyje. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Kochani!!!
BARON jedzie do nowego domku z ogrodem, będzie miał 2 Przyjaciółki: Jaminiczke i Pinczerke!!! :multi: No i towarzystwo Dzieci. Właśnie dostałam telefon od nowych Państwa, którzy po niego jadą i ze schroniska na potwierdzenie tej informacji!!!
BARON jedzie do Piły!!!
Niestety nie będę miała możliwości pożegnania się z nim...:placz:
Ale jestem bardzo, bardzo szczęśliwa!!! :loveu: :loveu: :loveu:
BARONKU obyś był zawsze kochany i szczęśliwy!!! :loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

mój cudowny pieszczoszek Baronek jedzie do nowego domku :multi:
tak polubiłam tego wspaniałego psiaka że troszkę mi smutno :-(
ale cieszmy się kolejna psinka bedzie miała swoich ludzi :multi:
wszyskie szczegóły opisze Hakita :loveu:

Link to comment
Share on other sites

A tak zaraz zmienie tytuł, no i czekam właśnie na foteczki z ostatnich chwil Baronka w schronie.

No i wkrótce z Asiakas pojedziemy do naszego BARONA w odwiedziny...:loveu:
A BARON będzie miał niemalże królewsko, niczym prawdziwy BARON, bo zamieszka w prawie że Dworku!!!

Link to comment
Share on other sites

No to pierwsza sesja z dzisiejszego poranka w schronisku na "Pomoście Miłości" z Wolontariuszami i innymi Psiakami...:loveu:

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images28.fotosik.pl/15/2f781eb02c04d03c.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images29.fotosik.pl/15/e7852237d233414d.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images25.fotosik.pl/15/f136ece6a38c5767.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...