Jump to content
Dogomania

Jak oduczyć psa pędzenia za rowerami, biegaczami, biegnącymi dziećmi ?


mgryfka

Recommended Posts

Szczególny problem: pościg za rowerzystami wszelkimi, ujadanie, obszczekanie po czym porzucenie celu dzikiego pościgu. Suczka lat 2, na smyczy nie reaguje na sprzęt ,ale puszczona luzem jeszcze będąca na daną chwilę w stadzie psim staje się prowodyrką pościgu.. piesek nie mój, piszę więc grzecznościowo. Miałam swego czasu pieski z udanymi efektami wychowawczymi, fakt, na rowery były od początku obojętne, zaś ta suczka ma dużą chęć zabawy, pościgu, ruchu, mimo krótkich łapek. Myślę, że pędzenie za rowerami jest w pewnym sensie efektem jej ekspresyjności szukania nowej zabawy..czy rower ją bawi czy drażni, czy niepokoi..postanowiłyśmy sprawdzić.
Przyjechałam na rowerze, pies znając mnie b. dobrze, a ujrzawszy na rowerku był ,, w szoku" z jednej str chciał do mnie podbiec z drugiej nie podobał mu się sprzęt, wrażenie lękania się, po chwili idąc obok jednak uspokoiła się.. wsiadła właścicielka, suczka oczywiście szczekała na rower to popiskiwała bo pani daleko i wysoko na tym czymś.. po prostu starałyśmy się jeździć wkoło niej tym rowerem, ja odjeżdżałam, pies w odruchu biegnięcia choćby za mną, a pani przywoływała, pies zrezygnował z zainteresowania rowerem , dostał nagrodę.. na ,,swój " rower już nie szczekał ,nie gonił, jednak dalej ma odruch pędu za obcym, nowym, innym.. szybciej niż jej pani zdąży ją przywołać.. jak skutecznie oduczyć od ścigania szybko poruszających się rowerów / obcych/ tudzież biegnących czy dzieci.
Na razie skupmy się na problemie rowerowym.
Dzięki z góry za pomoc dobrym ludziom .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...