Jump to content
Dogomania

Krakow 2007


Pretoria

Recommended Posts

@ all
jest juz stawka na wystawe:

Psy:
klasa posrednia
1. ANDANTE D.K. Bubu

klasa otwarta
1. VARVAR Konan

klasa championow
1. NUCLEAR RAINBOW RJ Osanna FCI

Suki:
klasa otwarta:
1. CORRIDA Mea Praetoria Caesareum FCI
2. DOMENA Mea Logones
3. OMEGA Cetkowate Szczescie

klasa championow
1. BARBABA
2. TECLA de Almallutx

mam nadzieje, ze nic nie pokrecilam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no wlasnie!
Trzeba koniecznie zrobic rodzinne fotki, zanim sie do nowych domkow rozjada.
A wracajac do tematu wystawy: czy ktos kojarzy ta suczke OMEGA Cetkowate Szczescie? Przyznam sie ze nawet nie wiedzialam o istnieniu takiej hodowli.
Ukraina pokaze dwa psy, ciekawie sie zapowiada
Rase wezmie Nuki,
a ciekawe jak w sukach, jak wypadnie Tecla majorkanka w porownaniu z ukrainka?


@aga4
ja sie wybieralam w zeszlym roku do Brna. w sobote Tecla pokazala sie w Krakowie, i w niedziele ... dojechalismy do granicy i na pytanie celnika o paszport pokazalam mu paszport Tecli! no coz... nie wzielam ani dowodow, ani paszportow, za to pies mial komplet dokumentow! tyle ze celnicy nie bardzo chcieli na petpassport nas przepuscic. Dostalam ataku smiechu, potem sie poplakalam i wrocilismy do domu. Eh, ciazowa hustawka nastrojow i pomysly!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pretoria']no wlasnie!

A wracajac do tematu wystawy: czy ktos kojarzy ta suczke OMEGA Cetkowate Szczescie? Przyznam sie ze nawet nie wiedzialam o istnieniu takiej hodowli [/quote]


Cętkowane szczęście to hodowla spod Łodzi, mieli jeden miot.
Mają sunię z mojej hodowli a kryli Ajaksem Irimen.
Sunia Omega była wystawia w tym roku w Łodzi, otrzymała tam ocenę doskonałą, lok. II

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pretoria']@ all
jest juz stawka na wystawe:

Psy:
klasa posrednia
1. ANDANTE D.K. Bubu

klasa otwarta
1. VARVAR Konan

klasa championow
1. NUCLEAR RAINBOW RJ Osanna FCI

Suki:
klasa otwarta:
1. CORRIDA Mea Praetoria Caesareum FCI
2. DOMENA Mea Logones
3. OMEGA Cetkowate Szczescie

klasa championow
1. BARBABA
2. TECLA de Almallutx

mam nadzieje, ze nic nie pokrecilam[/quote]


@All

Witam, czy może ktoś na gorąco podać wyniki wystawy w Krakowie.

Jestem bardzo ciekawy również jak się skończyło dotkliwe pogryzienie jakie miało miejsce na tej wystawie, podobno majorki nie gryzą ludzi, ale z tego co powiedzieli mi znajomi jednak gryzą i to bardzo dotkliwie. To już drugi przypadek, pierwszy, którego podobno nie było na wystawie Światowej, później sieka na Europejskiej gdzie gryzły się rosyjskie psy w klatce, a teraz trzeci, który mam nadzieję ktoś kto to widział obiektywnie opisze, chętnie poczytam. Nie byłem niestety na tej wystawie więc chętnie poczytam relację kogoś kto to widział i napisze, która suka była tak agresywna.

Link to comment
Share on other sites

BOB dla Nukiego!!
Best of Sex dla Nukiego i Barbary

wszyscy oceny doskonale, nawet egzemplarz bez ogonka

Pogryzienie mialo miejsce jeszcze przed ocenianiem majorek
pogryziona zostala osoba z oddzialu krakowskiego, :placz:
Ukrainska championka zaatakowala przechodzaca dziewczyne, a raczej jej psa. Dziewczyna odruchowo oslonila psa noga, wiec zostala dziura w spodniach... wiecej napiszemy z Januszem po powrocie z Bestow, teraz wpadlismy tylko na chwile sie zregenerowac.
aha, Tecla srebro. Barbara nie dostala dyskwalifikacji za gryzienie ludzi, a nawet zostala uhonorowana Cacibem. Niebrzydka, ale dzis nie w formie (siersc), wkleimy potem zdjecia
Ogolnie: sporo emocji - przy i na ringu

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za info, nie jestem zwolennikiem dyskwalifikacji po takich zajściach dla psów było nie było kiedyś bojowych, ale CACIB to trochę przesadzony honor dla psa za takie zachowanie, to moja subiektywna ocena - za mniejsze przwinienia psy niejodnokrotnie wylatywały bez oceny. jeżeli sytuacja miała miejsce poza ringiem i przed sędziowaniem, to jestem w stanie to zrozumieć, ale szczerze nie oceniałbym takiego psa, a właścicielkę poprosiłbym o zadościuczynienie i zgłosiłbym to na policję, tak dla przykładu. inni uważali by bardziej.dzięki za informacje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']dziękuję za info, nie jestem zwolennikiem dyskwalifikacji po takich zajściach dla psów było nie było kiedyś bojowych, ale CACIB to trochę przesadzony honor dla psa za takie zachowanie, to moja subiektywna ocena - za mniejsze przwinienia psy niejodnokrotnie wylatywały bez oceny. jeżeli sytuacja miała miejsce poza ringiem i przed sędziowaniem, to jestem w stanie to zrozumieć, ale szczerze nie oceniałbym takiego psa, a właścicielkę poprosiłbym o zadościuczynienie i zgłosiłbym to na policję, tak dla przykładu. inni uważali by bardziej.dzięki za informacje.[/quote]

Sędzia Kalosz
[B][B]WADY: [/B]Każde odstępstwo od wzorca należy traktować jako wadę. Jej ocena powinna być proporcjonalna do stopnia tego odstępstwa.[/B]
[B][B]POWAŻNE WADY:[/B][/B]
[LIST=1]
[*][B]Wysokość w zadzie mniejsza od wysokości w kłębie.

[/B]
[*][B]Przodozgryz większy niż 1 cm.

[/B]
[*][B]Zgryz nożycowy lub cęgowy.

[/B]
[*][B]Brak dwóch przedtrzonowców.

[/B]
[*][B]Ucho nie w kształcie „płatka róży", płaskie, przylegające do policzków.

[/B]
[*][B]Uszy o stojącej podstawie, nawet jeśli 1/3 ucha układa się w płatek róży.

[/B]
[*][B][COLOR=Red]Ogon jak u buldoga.[/COLOR]

[/B]
[*][B]Każde inne poważne odstępstwo od wzorca.[/B][/LIST]I jak tu można dać doskonałą?

Link to comment
Share on other sites

@KajtekZR

siemka, czasami się dziwię dlaczego wszyscy są w takim szoku, ale co mogło wyjść po takiej matce i równie bulldożym ojcu na mega inbredzie, no dorośnijmy w końcu, proszę...

Mabana RJO matka tego co było w pośredniej

[B][COLOR=red](ocenzurowane z powodu naruszenia praw autorskich)[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

@KajtekZR

pewnie chodzi Wam o to coś, ale chyba nie mówicie poważnie, że to było wystawiane jako CdB, bo nie uwierzę :diabloti: :diabloti: :diabloti:

[CENTER][img]http://i201.photobucket.com/albums/aa313/ReyGladiador2/IMGP0405.jpg[/img]
[img]http://i201.photobucket.com/albums/aa313/ReyGladiador2/IMGP0407.jpg[/img][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@KajtekZR

pewnie chodzi Wam o to coś, ale chyba nie mówicie poważnie, że to było wystawiane jako CdB, bo nie uwierzę :diabloti: :diabloti: :diabloti:

[CENTER]

[/CENTER]
[/quote]

Może najlepiej będzie jak zacytuje mojego kolegę:
"Kasia wytłumacz mi dlaczego jak byłaś na ringu to wydawało mi się że są dwie różne rasy?:crazyeye:

Niestety to cos co masz na zdjęciach to było w katalogu w grupie II w rasie CdB.

To szerokie coś zwane psem tańczyło break dance na ringu. To co wygrało w sukach w otwarte trzęsło się jak osika ale wg sędziego było OK.
Buldogowaty ogon miała suka w otwartej nortabene w Katowicach zdyskwalifikowana.

Wybrakowane uzębienie też nie zrobiło na nim większego wrażenia to o czym tu gadać.

Mieliśmy tam piękny zbiór wad. Honor uratowało mu chyba tylko wybranie BOBa. Gdyby wygrał "rotkowaty Varvar to byłaby to chyba kompletna katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

Omega Cętkowane Szczęście (po lewej) i Andante DK BUBU (po prawej)
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images27.fotosik.pl/5/19544fcf55429396.jpg[/IMG][/URL]
Corrida Mea Praetoria Caesareum
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images25.fotosik.pl/5/3121ed6e3979a185.jpg[/IMG][/URL]
Barbara
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images26.fotosik.pl/5/0a91a0dcd6ed348b.jpg[/IMG][/URL]
Domena Mea Logones
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images25.fotosik.pl/5/76f9977e237b0d20.jpg[/IMG][/URL]
Varvar Conan
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images29.fotosik.pl/5/565e92da32ee7292.jpg[/IMG][/URL]


Niestety nie mam przystojniaka Nukiego i hiszpanki Tecli

Link to comment
Share on other sites

@Kajtekzr

dzięki, spoko spoko, Teclę widziałem na zdjęciach już całkiem dobrych, a reszta raczej nie jest z mojej bajki, ale dzięki, widzę, że Barbara to jednak nie to, ale spoko...sędzia widać ma swoją baję...na temat...

Link to comment
Share on other sites

Swoja Baja to mało powiedziane. :mad:
Ja uwielbiam rudzielce i to mój problem. Chociaż Nuki mi sie bardzo podoba (Janusz wcale Ci tu nie słodzę) - mimo biszkoptowego koloru.
Ostatnio tez znalazłam pasiaka, który wpadł mi w oko.
Ale nie mogę zdzierżyć [B][COLOR=red].... (mod: prosze o powrot do bardziej znosnego poziomu wypowiedzi)[/COLOR][/B], który twierdzi, że zna wzorzec a oceny bierze z kosmosu. No dobra moja duma została urażona:angryy:. Ale chyba mam rację?

Link to comment
Share on other sites

Gorzała!!!!!
(przepraszam wszystkich, ale ten post chciałbym skierować głównie do Jarka).
Otóż, dorosłej Mabany R.J. Osanna nie widziałeś nigdy na żywo, więc chyba trudno Ci ją ocenić. A wogóle zastanawiam się , czy jesteś na tyle kompetentny, aby to zrobić profesjonalnie. Czy posiadasz do tego odpowiednie kwalifikacje (nie na miejscu jest podważanie opnii sędziego).
Przede wszystkim publikujesz bez mojej zgody zdjęcie mojego autorstwa, (a wystarczyło tylko zapytać).
A po za tym, tylko czas i opinie specjalistów pozwolą określić wartość psa w przyszłości. Głównie chodzi mi o Andante. Nie byłem na wystawie, nie widziałem wyników. Z informacji, jakie uzyskałem od właściciela, poszło mu całkiem dobrze, mimo, iż nie był profesjonalnie wystawiony.
Jarek, czy widziałeś tego psa na żywo? Sam dokładnie wiesz, że na fotkach z Pałacu Kultury można zrobić krzywą wieżę w Pizzie.
W tym wszystkim zastanawia mnie jeszcze jeden mały wątek. A mianowicie chodzi o te liche skojarzenie. Hmm, Madzia kiepska, Bysior lichy, wg opinii co poniektórych sędziowie się nie znają,
to po co te wystawy, te hodowle, szczęście zadowolonych właścicieli, wielka miłość ich psów. Może wybudujmy sobie wspólnymi siłami posąg idealnego Ca de Bou.........
Bubek

Link to comment
Share on other sites

@bubek,

I tu się mylisz widziałem Mabanę na żywo, widzałem Biga, widziałem również suczkę z jaką pokazywaliście sie w Berlinie, widziałem w Neumunster mam również jej zdjęcia własnego autorstwa, wkleję później niestety nie są tak ładne jak to które wstawiłem, sama Mabana jest tragiczna, jej dzieci, które były w Krakowie to dramat i porażka w rasie jaką jest CdB sam mam bulldożego psa, ale nie jest to taki bulldog skrajny w typie jak to szczenię z Twojej hodowli, przykro mi, że tak to odebrałeś, ale piszę co widzę...szkoda tylko, że cenzura musi chować psy w ich oryginalnej postaci skoro tak wyglądają to dlaczego musi ktoś je cenzurować ... troszkę niefajnie, że tak powiem......jeżeli hodowla CdB pójdzie dalej w tym kierunku to będzie trzeba zmienić nazwę na new mallorquin bulldog. Nie gniewaj się, ale te psy wyglądają koszmarnie, naprawdę, wiem co wypisywali wszyscy o mojej Chimie i Che za moimi plecami dlatego mam zamiar również pisać otwarcie...a widzę skrajny dramat na czterech rozstawionych jak taborety łapach...

Link to comment
Share on other sites

@Bubek & All

Ja osobiście kocham bulldogi wszelkiej maści i takiego psa jak Mabana czy jej syn mógłbym mieć jako osobliwość i coś zadziwiającego, ale tylko jako ciekawostkę i zapewne fajowego psa przyjaciela. Dlatego proszę nie obrażaj się, nie miałem na celu urazić Twoich uczuć, ale wiem jakie psy macie i jeżeli dalej będzie to tak wyglądało to niezabardzotrochę :shake:

Link to comment
Share on other sites

Jarek!
Może po kolei. Jeżeli masz zdjęcia własnego autorstwa naszej dorosłej Mabany (obenie ma dwa i pół roku) to nie mam nic przeciwko temu, abyś je zamieszczał na forum . Ale czy nasza Madzia jest tragiczna? No wypowiedział się o tym wybitny specjalista Jarosław Gorzała. Gratulacje, chylę głowę.
"...... pisze , co widzę" ale co Ty takiego właściwie widziałeś. Lipne fotki z wystawy. No bystre oko. A [COLOR=red]CENZURA? [/COLOR][COLOR=black]Mnóstwo zdjęć w pełni dostępnych na naszej stronie (tylko naszego autorstwa). Możesz ogladać dowoli. A ile to dzieci Mabany było na wystawie w Krakowie? No Jarek, ile?I znów bystre oko specjalisty. Polska Ca de Bou, która jesteś właściwa?....[/COLOR]
Jarek, nigdy nie napisałem złego słowa o Twoich psach. Może to niehodowlane podejście, może są one właściwe, a może nie. Tego nie wiem. Ale wiem jedno: że dla Ciebie są one najdroższe. I zapamiętaj : [COLOR=lime]każdy mój pies, czy jest słabszy czy lepszy, wybitny, a może nie, jest członkiem mojej RODZINY!!!!!!!!!!! Kocham je wszystkie jednakowo. [/COLOR][COLOR=black]I na pewno, kiedys będzie okazja porozmawiac na ten temat osobiście.[/COLOR][COLOR=black] [/COLOR]
Bubek

Link to comment
Share on other sites

@Bubek

Nie pisz z ironią proszę, znam się na psach i rasie jaką posiadam... nie trzeba być specjalistą żeby zobaczyć psa z koszmarną klatką piersiową nietypową dla rasy, psa ze szczątkowym ogonem czy psa wyglądającego jak bulldog starego typu ...nie kpij ze specjalistów....bo ja się za takiego nie uważam, ale chyba nie ma nikt kto zna tą rasę wątpliwości, że te akurat psy nie są kwintesencją rasy... cdb/

Link to comment
Share on other sites

@Bubek

Wiem, że mam rację. Tylko co z tego skoro takie psy później śmigają po ringach...trochę szkoda, bo fajne są jako psy...

ps. i nie pisz mi proszę na czerwono, bo moderatorem tutaj, ani administracją nie jesteś, więc się proszę hamuj troszkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...