Jump to content
Dogomania

Karma dla alergika


andromeda

Recommended Posts

Od kilku dni przeglądam internet.

Karma musi być z jagnięciną/baraniną. Obecnie karmie Acaną lamb& apple. Może ktoś wie o czymś pasującej dla mojego zbója.


0% - kurczaka ( tłuszcz, wątróbka, chrząstki itp)
0% - ryb
0% - hydrolizatu drobiowego
0% - jajek

Najlepiej bez zbóż, ewentualnie z ryżem

Odpadają karmy:

Wolfsblut
TOTW
Gosbi
Platinum Natural
NDFC
Trainer Fitness
Canine Cavier
Nutra Nuggets
Nutra Gold
Nutram

RC Hypoallergrnic
RC z piórami również

Edited by andromeda
Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']andromeda ja tez się zastanawiam nad karma hypo.nie wiem czy zauważyłas-pytałam o linie vet firmy farmina...[/QUOTE]

Nie zauważyłam Twojego tematu.

Miałam próbki chyba tej z rybą i ziemniakami. Zamówiłam dla samoyedki po wpadce z Wolfsblutem. Smakowitość, wypróżnianie jak najbardziej Ok.
Obecnie karmię ją Fish4dogs i jestem zadowolona.

Problem mam z shibą. Ciężko coś dla niego dobrać.

Myślę że jak się skontaktujesz z dystrybutorem Farminy to nie powinno być problemu z próbkami. Są całkiem kontaktowi. Karmami weterynaryjnymi zajmuje się wet

Link to comment
Share on other sites

[quote name='animalux']Jeżeli chciała byś coś z Koebersa mogę podesłac próbki
Lub gdy problem jest poważniejszy karmy lecznicze Forza 10 - (do końca miesiąca 10kg 180zł)[/QUOTE]

Od kilku dni myślę nad karmą z wołowiną. Brałam pod uwagę Koebersa i Doctor Dog.

Tyle że w składzie mają zboża. Doctor Dog pszenicę. Koebersa kukurydzę, pszenicę itp

Szukam karmę którą będę mogła podawać zamiennie z Acaną.

Forza10 jest z rybą, a po rybie mój pies wyskakuje z siebie :-(

Link to comment
Share on other sites

Witaj Andormedo!


Nasza Wołowina Jednobiałkowa nie zawiera pszenicy a jedynie otręby pszenne - łuskę. Nie ma w niej też ryżu, ani innych zbóż.
Jeśli znajdziesz chwilkę odezwij się do nas (kontakt znajdziesz na naszej stronie), a postaramy się doradzić co wybrać, aby Twój pies był zadowolony!

[quote name='andromeda']Od kilku dni myślę nad karmą z wołowiną. Brałam pod uwagę Koebersa i Doctor Dog.

Tyle że w składzie mają zboża. Doctor Dog pszenicę. Koebersa kukurydzę, pszenicę itp

Szukam karmę którą będę mogła podawać zamiennie z Acaną.

Forza10 jest z rybą, a po rybie mój pies wyskakuje z siebie :-([/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Dzisiaj dotarła do nas paczka. Dodatkowo otrzymaliśmy próbki nowych smaków.

Ogromny plus dla karmy! To taki że mój podejrzliwy Księciunio pochłoną wszystko bez zastanawiania.

Zobaczymy co będzie dalej :)[/QUOTE]

Bardzo cieszymy się, że psiakowi smakowało! Mamy nadzieję, że tak już zostanie :) Czekamy w takim razie na dalsze relacje.

Link to comment
Share on other sites

Karmę podałam bez stopniowego przestawiania. Nie było żadnych rewolucji. Ładne kupki, kolorystycznie i wielkościowo Ok.

Smakowitość na wysokim poziomie. Chętnie jedzone i gryzione granulki. Widzę że szybciej odczuwa sytość. Po Acanie jeszcze wołał o dokładkę tutaj tego nie ma.

Zjadł 1 kg Basic. Teraz zaczynam worek z Jednobiałkową Wołowiną.

na plus: nie dostał zapalenia uszu, świąd na takim samym poziomie jak na Acanie ( delikatny i sporadyczny) Najważniejsze żeby się włos nie odbarwił i nie wyleciał.

Zamówimy większy worek który wystarczy na miesiąc karmienia.

Link to comment
Share on other sites

Andromeda, świetnie :)

Co prawda tej pory nie otrzymaliśmy sygnałów o jakichkolwiek problemach, jednak rekomendujemy Wam stopniowe wprowadzanie nowej karmy. Nagła zmiana może spowodować u niektórych psów problem z układem trawiennym, co oczywiście zależy od psa. Dlatego też ważne jest, aby karmę wprowadzać stopniowo, szczególnie jeśli pies był karmiony jedną karmą dłuższy czas. Początkowo można mieszać nową karmę ze starą, stopniowo zmieniając proporcje.

Cieszymy się, że w Twoim przypadku nie wystąpiły żadne problemy i Twój pies dobrze zareagował na taką zmianę :) Mamy nadzieję, że Jednobiałkowa Wołowina również będzie mu smakować ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Andromeda przetestowałaś już jednobiałkową wołowine ? Mój buldog francuski od dłuższego czasu gubi sierść ma miejscami łyse przebłyski na sierści prawdopodobnie karma Purina Pro Plan łosoś,kurczak ,jagnięcina mu nie służy i teraz jesteśmy na bezzbożowej Taste Of The Wild z rybą by sprawdzić jaka będzie reakcja .Nie dostaje nic innego by sprawdzić co go uczula jednak ta karma cienko mu wchodzi no i traci na wadze i gazy częste okrutne :( ogólnie te jedzenie to mordownia dla niego i szukam czegoś bez zboża,jaj i kurczaka bo to potencjalne podejrzenie tego stanu sierściowego. Ta karma z jednobiałkową wołowiną wygląda ciekawie i zastanawiam się nad nią jak wykończymy Taste. Masz już wyrobioną opinie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...