Jump to content
Dogomania

Sznaucer miniatura nagły spadek formy problemy z poruszaniem


woolie

Recommended Posts

Witam
Chciałbym się przywitać i błagam o pomoc.

Mam sznaucera miniature w tym roku skończy 8 rok.

Do tej pory Borys był sprawny i szczęsliwy, nagle zaczął kuleć na przednią lewą łapę, ale to działo się z przerwami - raz biegał normalnie raz kulał. Byłem u lekarza zbadał łapę powiedział że wszystko dobrze że przejdzie, ale niestety po kilku dniach Borys zaczął mieć problemy ze wstawaniem i poruszaniem się na łóżku, przy czy jak wstanie i się rozrusza to biega i zachowuje się normalnie i zauważyłem że jak leży i dotyka się stawów kolanowych wszystkich łap to reaguje nerwowo. Powtórzyłem wizytę u weta dostał zastrzyk sterydowy na dwa dni i leki przeciwbólowe. Przez dwa dni było super wszystko wróciło do normy - pies wrócił do życia. Po dwóch dniach jak sterydy skończyły działać, znowu zaczęły się objawy a nawet się zwiększyły problemy z poruszaniem jak chce wstać, i gorzej z rozruszaniem się. Powtórzyliśmy wizytę i dostał teraz Movalis lek na receptę jest to NLPZ. Bierze to drugą dobę nie widzę dużej poprawy, nie chce jesć a jeśli coś zje to zaraz zwymiotuje, ma gazy, ale pocieszenie bo pije wodę.

Wiem że może nie opisałem tego w jakiś profesjonalny sposób ale nie proszę, a błagam pomóżcie, co to może być i co zrobić żeby mu pomóc [IMG]http://www.forum.e-sznaucery.pl/images/smiles/sad.gif[/IMG]

Do tej pory Borys nie chorował miał raz zapalenie oskrzeli i problem z zatokami około odbytowymi- nic więcej.

Pomocy proszę [IMG]http://www.forum.e-sznaucery.pl/images/smiles/smile.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

akurat objawy moga sugerowac problemy z kregosłupem i/lub stawami więc leki steroidowe które podał lekarz sa ak najbardziej na miejscu,co nie świadczy po tym że badan diagnostycznych robic dalej nie trzeba.
[B]woolie[/B] jeśli widzisz że leki które obecnie pies przyjmuje nie przynosza rezultatów,a było lepiej jak dostawal inne to pownienes porozmawiac o tym z lekarzem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...