Jump to content
Dogomania

Zerwane oba więzadła krzyżowe


Kamil200687

Recommended Posts

Witam pies ma 12lat i na początku stycznia miał operację rekonstrukcje więzadła. Pies od początku operacji nie stawał na łapę nawet po 6 tygodniach od zabiegu trzymał ją w górze.Na wizycie kontrolnej stwierdził ze zerwał sobie więzadło tylko nie wiem jak. Pies nie wstawał sam miał usztywnione kolano wszystko było robione jak kazał. W tamtym tygodniu zachorował na babeszjozę od tego momentu pies nie chodzi wcale. Udało ni się go wyleczyć ale na ostatniej wizycie stwierdził że zerwał też w drugiej łapię. Nie wiem co mam teraz zrobić pies próbuje się podnieść ale nie może z tego wszystkiego zrobił się nerwowy i podgryza sobie łapy. Nie wiem co mam zrobić żeby mu pomóc?

Link to comment
Share on other sites

gryzie łapy bo go najwyrazniej bolą.ja bym poprosiła weta o zrobienie morfologii i biochemi krwi-jeśli wyjdzie ok poprosiłabym o p/bólowe leki dla niego.do tego dorzuciłabym suplementy na stawy(z chondroityna i glukozamina a może i kwasem hialuronowym)te suplementy podawałabym nie zaleznie od wyników-nie sa szkodliwe
jeśłi chce się podnieśc to pomagaj mu-włóz ręcznik pod brzuch i go unoś,bo jak załatwia swoje potzreby fizjologiczne

Link to comment
Share on other sites

Te zerwane więzadła są pewne? Jak to stwierdzono? Skąd jesteś, może uda się polecić sensowną lecznicę w Twojej okolicy. Jeśli pies ma zerwane oba więzadła, to jego zdolność poruszania się może być bardzo upośledzona. Spróbuj podkładać ręcznik pod brzuch kiedy wychodzi sikać, czy robić kupę, będzie mu łatwiej. I co najważniejsze musisz mieć diagnozę! Jeśli oba więzadła są zerwane to bez operacji raczej będzie Ci trudno przywrócić psa do jako takiej sprawności. Jeśli jesteś z okolic południowej Polski to chętnie pomogę.

Link to comment
Share on other sites

Pies miał w styczniu operacje lewego kolana ale niestety nie pomogła i 3 tygodnie temu miał babeszjozę jak go wyleczyłem weterynarz orzekł na wizycie kontrolnej że u drugim kolanie też zerwał wiązadło. A w tym tygodniu wyszedł mu penis i spuchł nie chciał się sam chować. Udałem się do innego weterynarza i stwierdziła że pies ma jedno jądro normalne a drugie za duże i to jest problem bo wydziela za dużo hormonów dla tego mu wychodzi. Jutro zostanie wykastrowany. W miedzy czasie dostawał witaminy, antybiotyki i lek na przewodnictwo nerwów po którym pies po dwóch dniach wstał. Chodzi ledwo ale z każdym dniem jest lepiej nawet sam wyszedł z samochodu i przeszedł ze 20 metrów.

Link to comment
Share on other sites

Kamil powinieneś pojechać na konsultacje do Warszawy. Operacje się czasami nie udają, a po zewnątrzstawowej może uszkodzić się łękotka, a jeżeli kolano jest niestabilne to tym bardziej trzeba ponownie operować. Zwróciłeś się w tym topicu o pomoc dla Twojego psa bo coś złego się dzieje.
Jedyna sensowna rada to pojechać do Warszawy, chociażby na SGGW. Bo wtedy będziesz mieć diagnozę od drugiego weterynarza i łatwiej pomożesz psu. Kolano trzeba natychmiast ustabilizować bo staw będzie coraz bardziej się niszczył, nie mówiąc ze sztuczne nici mogą drażnić w środku to kolano.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...