Jump to content
Dogomania

Ewkka90

Recommended Posts

Witam,

jestem tutaj nowa i z góry przepraszam jeśli niepoprawnie korzystam z forum i w złym miejscu coś piszę.

W sobotę przygarnęłam do domu kundelka znalezionego gdzieś w lesie ze swoim rodzeństwem i matką, która odstawiła już od siebie maluchy. Szczeniaki piszczały, były głodne i zziębnięte.
Wzięłam jedną suczkę, która dała się złapać i od razu poszłam do weta. Nic jej nie było, dostała tylko tabetki na robaki. Przez 5 dni dostawała po pół tabletki jakiejś na A...

Miała dobrą kupę bez niczego, wczoraj jednak zauważyłam, że ma jakieś malutkie białe kropki, z tego co wyczytałam to mogą być robaki. Dla zainteresowanych mogę przesłać zdjęcie ;) Kiedy można powtórzyć leczenie? Czy trzeba tym samym lekiem?

Do tego Klucha zaczęła się ostatnio drapać mimo, że nie ma pcheł, ma też często czkawkę i kilkukrotnie odruchy wykrztuśne. Czy coś się z czymś tu łączy czy ja tylko panikuje? :)

Pierwszy raz w życiu mam psa i potrzebuję trochę wsparcia od ludzi, którzy się znają. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

Link to comment
Share on other sites

tabletki na "a"to pewnie aniprazol(na obłe i płaskie robale),ważne jest powtórzenie odrobaczania po 2 tyg wg.schematu podanego przez lek wet.może bvyc tym samym preparatem ale idac po tabletki po tych 2 tyg,zważ psa.lekarz będzie pytał zapewne ile waży.tabletki stosuje wg masy ciała.jeśi masz obawy możesz zanieść kał psa do badania,to że nie widzisz pchły moze nie świadczyc że jej nie ma-jeśli drapie sie intensywnie mozesz profilaktycznie odpchlic pieska

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...