Jump to content
Dogomania

Pytania hodowców. Wam też je zadawali?


Cytrynka343

Recommended Posts

Na stronie [url]http://www.beagle.pl/index.php?go=ankieta[/url] znalazłam przykładowe pytania, które może zadać hodowca sprzedający beagla:
[LIST]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Skąd się dowiedziałeś o mojej hodowli?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Jak zdecydowałeś się na psa rasy beagle?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy jesteś świadom kosztów związanych z posiadaniem psa?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy jesteś świadom, że może się zdarzyć, że pies może zniszczyć coś w domu?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Dlaczego chcesz zakupić beagla i jakie są Twoje oczekiwania?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy chcesz psa wystawowego czy domowego?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Jakiej płci, koloru, wieku psa preferujesz?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy miałeś kiedyś beagla? Co z nim się stało?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy masz dobrze ogrodzony ogród / teren?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Jakie dokładnie jest to ogrodzenie?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy mieszkasz w domu czy mieszkaniu?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy jesteś właścicielem, czy najemcą?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy właściciel dał zakaz / ograniczenia co do zwierząt domowych?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy możesz podać namiary na kogoś, kto może potwierdzić informacje co do warunków w domu?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy ktoś od nas może odwiedzić dom, żeby sprawdzić informacje dotyczące domu i ogrodzenia?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy masz sąsiadów w pobliżu?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy masz inne zwierzęta w domu?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Kto jest "Twoim" weterynarzem? Czy możemy się z nim skontaktować?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Gdzie będzie spał Twój beagle?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Gdzie będzie przebywał w ciągu dnia?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Co sądzisz o trzymaniu psa w klatce?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy masz dzieci? W jakim są wieku?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Kto będzie głównym opiekunem psa?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy w ciągu dnia ktoś stale przebywa w domu?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy wystawałeś kiedyś psa?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Kto będzie wystawiał psa?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy miałeś kiedyś psa? Jakiej rasy? Czy (jakie) miał osiągnięcia wystawowe?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Jeśli nie będzie to pies wystawowy czy zgodzisz się podpisać zgodę na neutralizację? Dlaczego / dlaczego nie?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy będziesz szkolić psa?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy rozumiesz i zgadzasz się, ze jeżeli jeśli nie będziesz mógł lub nie będziesz chciał trzymać psa będziesz musiał go zwrócić hodowcy?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Jeśli wyjedziesz na wakacje, to co zrobisz z beaglem?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy podróżowałeś już kiedyś z psem?[/SIZE][/FONT] [/LEFT]
[*] [LEFT][FONT=Arial][SIZE=2]Czy planujesz polować z beaglem?[/SIZE][/FONT][/LEFT]
[/LIST]
I moje pytanie:
Jeśli chcę dopiero kupić pierwszego beagla, to czy hodowca który sprzedaje psa, rzeczywiście mi go sprzeda? No bo, jeśli odpowiem, że nie miałam jeszcze do czynienia z beaglami to chyba nie zapunktuję u niego( bo pomyśli, że nie mam doświadczenia) i co zrobić w takiej sytuacji ma zrobić osoba, która dopiero pierwszy raz chce kupić beagla?
Albo jeśli w ciągu dnia chcę psa zamknąć w takiej domowej, dużej klatce(gdy będzie sam, aby niczego nie zepsuł) na 3, 4 godziny, to co mam powiedzieć co myślę o zamykaniu psach w klatkach? Przecież pies w takiej klatce nie będzie się męczył(o tych klatkach dowiedziałam się z dogomani, więc mam nadzieję, że są sprawdzone:).
A wam jakie pytania zadawali hodowcy? Jak na nie odpowiadaliście?
I chciałabym się też dowiedzieć co to jest: "[FONT=Arial][SIZE=2]Jeśli nie będzie to pies wystawowy czy zgodzisz się podpisać zgodę na neutralizację? Dlaczego / dlaczego nie?"
Co to jest ta neutralizacja??
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)
Pozdrawiam![/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam ten sam problem. Bardzo się stresowałam przed rozmową z hodowcą, bo przez telefon powiedziała mi ta pani że nie wie czy sprzeda mi psa, bo po rozmowie telefonicznej wywnioskowuje że to jest na chwile pies. Bardzo szybjko chciałam kupić psa, była napalona by teraz mieć psa. Stwierdziała że to chwilowy zzapał na Beagle ale po rozmowie u tej pani w domu powiedziała że sprzeda mi psa.
Różne pyatnia mi zadawałanp. czy ktoś będzie w domu, ile czasu mu poświęce, czy wiem jaki mają te psy charakter, dlaczego Beagle i tp. Nie pamiętam wszystkich pytan bo to był 4 lata temu. Dużo też mi ta pani mówiła, doradzała np jak żywić Beagle, na temat sterylizacji jakbym się zdecydowała to mi wyjaśniała co i jak. Długo byłam tam i rozmawiałyśmy i wiele się dowiedziała. Dostałam nawet książke jak wychować szczeniaka :lol: Do tej pory utrzymujemy kontakt :multi: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja myślę,że jak hodowca zadaje tego typu pytania to jest dobrym hodowcą, interesującym się losem swoich szczeniąt. I chce wybadać sytuację czy napewno ten pies jest odpowiedni dla danej osoby, bo czasami psiak może nam się podobać a tak naprawdę jest za duża różnica między naszymi oczekiwaniami a tym jaki pies będzie. Bo później słyszy się "a mi się wydawało..., a ja myślałem..."

A jeżeli odpowiesz szczerze na takie pytania to myślę,że i sama się przekonasz czy to aby napewno rasa dla ciebie. Życzę powodzenia;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...