Jump to content
Dogomania

Akita - podstawowe informacie


paulina_96

Recommended Posts

[COLOR=#000000][/COLOR]Hej :lol:
Założyłam ten temat żeby dowiedzieć się jak najwięcej o Akitach, ponieważ myślę nad kupnem psiak właśnie tej rasy.
Dużo czytałam ostatnio o psach Akitach Inu.. i chciałbym się zapytać bardziej doświadczonych ludzi którzy mają kontakt z tymi psiakami na co dzień.

Jaka jest ta rasa ? Co powinnam o nich wiedzieć.. dużo wiem już o nich ale wiadomo każdy pies jest inny.?
Czytałam też że Akita nie nadaje się do osób które jeszcze nie miały psa..
Czy one sprawiają problemy w wychowaniu, w tresurze ?
Jak się zachowują na spacerze.. spuszczacie je luzem ? Mają skłonność do uciekania na spacerach ?
Domyślam się że jak każdy piesek ma swoje wady i zalety.. wiem coś o tym ponieważ mam psa beagla :D

I mam jeszcze jedno pytanie czy wasze psiaki są aktywne.? ja jeśli jest pogoda i warunki to dużo jeżdżę rowerem (tak około 14 km dziennie), lubię też długie spacery.. często wychodzę rano a wieczorem przychodzę do domu (towarzystwa dotrzymuje mi mój obecny pies beagel)

Psiaki te mnie bardzo zauroczyły ale nie chce kupić go pochopnie i jako zachciankę.. Jeśli bym była już pewna że chce kupić Akite to byłoby to dopiero w czerwcu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...