Jump to content
Dogomania

Vipo - ogrom błękitnego piękna już nie potrzebuje ludzi... Odszedł za TM


Alla Chrzanowska

Recommended Posts

[quote name='tu_ania_tu']Alla będzie do końca życia pamiętać moment gdy Vipo zamacha na jej widok z radości
ogonem[/QUOTE]

Dlatego Aniu ja jeszcze dorosłam, żeby wziąć psa na tymczas, bo po takiej chwili nie wiem czy potrafiłabym się z nim rozstać, podziwiam Allę i nie tylko, ale wszytskich innych borących psa na tymczas. Już taki miałam dla Patii charcicy i została

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Alla Chrzanowska']Dziewczyny!
Wszystkie rady i uwagi są bezcenne, ale jak namówić Vipo, żeby choćby napił się wody, nie mówię już o jedzeniu...[/QUOTE]
mysle, ze jeszcze nie ma co go namawiać. Trzeba mu jeszcze pozwolić byc w tej żałobie. Musi wiedzieć, ze jesteś i liczę że ta świadomość jednak go odmieni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maryna']Też bym nie namawiała szczególnie.Zostawiłabym trochę suchej,jak będzie sam najszybciej spróbuje-moim zdaniem[/QUOTE]

[quote name='tu_ania_tu']alla martwi sie tym najbardziej ze Vipo nie pije[/QUOTE]

Tak, tym najbardziej się martwię, że nie pije... Choć siku już robi bez problemu:) Co do jedzenia - trzymam się twardo wytycznych mego guru od behawioriu - Gosi Furciaczkowej - jedzenie na początku przez pierwszych kilkanaście dni tylko z ręki. Proponowałam mu już wszystko - suchą karmę, wołowinę, filety kurczakowe, serca drobiowe, wątróbkę, serek waniliowy, moje ciasteczka. Jedynie serek powąchał dzisiaj...
Do boksu pozwala mi wejść i wyjść bez problemu, poprawić posłanie, nalać wody. Na spacerach jest upiornie grzeczny, chodzi przy nodze, nie ciągnie, boi się... Do boksu choć niechętnie, ale wchodzi. Co prawda, dziś jest pewna zmiana - jak przychodzimy do niego, to podnosi głowę, wczoraj nie było żadnej reakcji. Staramy się z nim spędzać jak najwięcej czasu, na zmianę z Andrzejem, siedzimy u niego, boks jest otwarty, tak, że Vipo może wyjść i podejść do nas, ale nie robi tego...

Link to comment
Share on other sites

Może do wody mu troszkę mleka dolać, i z ręki np. kawałek parówki cielęcej, wiem, to nie koniecznie najlepszy wybór, ale takie frykasy może zanęcą, woda może stać cały czas w końcu podejdzie, mieliśmy taką znajdę onkę, ona tak ok. pół roku tęskniła leżała wpatrzona w dal martwym wzrokiem, trafiła do nas w bardzo kiepski stanie skrajnie wygłodzona właściwie na pograniczu śmierci, nie mogłam czekać aż sama zechce delikatnie jest do pyska wkładałam, po dwóch dniach wypluwania trzeciego połknęła, byłam przeszczęśliwa, bo jeszcze dzień i tylko kroplówki by ją przy życiu utrzymały, po miesiącu podniosła głowę i spojrzała na mnie, a po pół roku zamerdała ogonkiem, wiem jak wygląda tęskniący załamany pies i wyobrażam sobie co Alla czuje

Link to comment
Share on other sites

Vipo zjadł! Zjadł 10 dkg serc drobiowych surowych (to ważne, bo tam jest woda) i 10 dkg moich ciasteczek:multi::multi::multi:
Jadł z ręki mojej i Andrzeja:multi:A potem... polizał moje ręce!!!
Za godzinę spacer i następne karmienie. Nie daję mu dużo na raz, bo po 2 dobach głodówki, boję się, żeby nie było problemów z brzuszkiem

Link to comment
Share on other sites

Vipo nas dziś przywitał merdaniem ogonka!!! Wysyła wyraźne sygnały uspokajające - ziewanie i oblizywanie fafli, ja mu odpowiadam tym samym (wiem, jestem wariatka, ale to działa). No i ... Vipo po raz pierwszy dotknął dziś pysiem mojej twarzy, bardzo nieśmiało i delikatnie, ale było to coś w rodzaju całuska! Śniadanie zjadł z apetytem!!!
Jeśli ten pies jest agresywny, to ja chcę do siebie na tymczas tylko tak agresywne psy.
Dziś przyjeżdża do Vipo Anetka:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...