Jump to content
Dogomania

Witam


nazer

Recommended Posts

witam...
Korzystajac z okazji ze od pazdziernika bede mieszkal juz sam ( czas zaczac dorosle zycie) i ze moi rodzice beda sobie kupowac owczarka niemieckiego do domu chcialem skorzystac z okazji i kupic sobie psiaka do swojego mieszkania, na poczatku mial byc owczarek ale po glebszych przemysleniach, chodz pies piekny do mieszkania uwazam ze troche za duzy. No i tak pomyslalem o cocker spanielu... Moje pytanie brzmi; znacie jakies hodowle, badz rodzinne mini hodowle w Katowicach badz okolicy?? Nie chce psa z rodowodem, bo nie zalezy mi na wystawach itp, ma to byc poprostu przyjaciel domu, no i uwazam ze mija sie z celem wydawac kupe kasy za rodowodowego psa skoro nie bede go wystawial... drugie pytanie to czy te psy znosza sytuacje w ktorych musza zostac same? np gdy bede w pracy?? poprostu nie chce by sie meczyl, czytalem ze sa psy np mastiffy angielskie ktore, wyczekuja powrotu swojego pana w pelnym spokoju nie demolujac wszystkiego wokol... jak to jest ze spanielami??a i czy te psy latwo sie uklada, by byly posluszne?

Link to comment
Share on other sites

Nazer, przeczytaj ten wątek i daj znac do jakiego wniosku doszedłeś (dotyczy co prawda labka, ale chodzi o to samo):
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=48132[/URL]

Spanielki, zresztą jak i chyba wszystkie psy dobrze znoszą samotny pobyt w domu, ale pod warunkiem, że zostaną tego nauczone. Dobrze jest też trochę wybiegac psa przed dłuższym wyjściem, żeby był zmęczony i przespał częsc tego czasu, kiedy będzie sam. Albo można podac mu taką specjalną zabawkę Kong wypełnioną smakołykami, żeby miał zajęcie na dłuższy czas. Po prostu psa trzeba przygotowac do zostawania samemu przez kilka godzin. Najpierw należy wychodzic tylko na chwilkę, np. do innego pokoju i kiedy pies nie piszczy zostajac sam dostaje nagrodę. Stopniowo można wydłużac ten czas, ale zawsze trzeba psa pochwalic albo nagrodzic za spokojne czekanie, żeby wiedział że powroty są miłe i warto grzecznie czekac. :cool3:

Spaniele nie są jakieś szczególnie trudne w układaniu, są bardzo pojętne, naprawdę szybko i łatwo się uczą, ale bywają czasem trochę uparte. Poza tym trzeba je wychowywac konsekwentnie od szczeniaka, żeby wiedziały jakie zasady panują w domu. Jeśli np. nie chcesz aby pies spał na łóżku, nie możesz mu pozwalac od samego początku. I tak ze wszystkimi innymi zasadami. Oczywiście nie mam nic przeciwko spaniu psa w łóżku, moja sunia śpi ze mną i nie narzekam. :eviltong:

Polecam szkolenie spaniela metodami pozytywnymi, np. metodą klikerową, czyli poprzez nagradzanie za dobre wykonanie polecenia (a nie karanie za złe wykonanie). :p
Teoria dominacji odchodzi powoli w zapomnienie (i całe szczęście ;)).

Poza tym nie wolno zapominac, że spaniel jest psem myśliwskim, bardzo żywiołowym i potrzebuje ruchu :Dog_run:, żeby w domu byc grzecznym i spokojnym domownikiem.

W czasie wymiany zębów oczywiście może trochę niszczyc i miec ochotę na gryzienie, zresztą jak wszystkie psy. Ginger na szczęście prawie nic mi nie zniszczyła, ale myślę, że zawdzięczam to częstym spacerkom i podawaniu jej do gryzienia i memłania psich kości z prasowanych skór, żeby miała się na czym wyżyc. Pies wybiegany, zmęczony przesypia dużą częsc dnia, wiec ma mało czasu na rozrabianie. :p

Podsumowując, spaniele są wspaniałymi psami kanapowymi, ale tylko pod warunkiem, że zapewni się im odpowiednią dawke ruchu na świeżym powietrzu, dobrze wychowa i poświęci odpowiednią ilosc czasu na zajęcia/zabawy z psem :painting:, a nie pozostawi samemu sobie.

Link to comment
Share on other sites

Witaj, [B]asia_pie[/B] już pieknie Ci napisała co i jak.

Jeśli rzeczywiście chcesz cocker spaniela angielskiego to kup psa z metryką (rodowodem),z dobrej hodowli.To ma być przyjaciel na kilkanaście lat,więc warto przyłożyć się do poszukania odpowiedniego źródła zakupu szczenięcia. Metoda "byle blisko i tanio" zazwyczaj mści się bardzo szybko...

Link to comment
Share on other sites

Kupowanie psa bez rodowodu wybij sobie z głowy
Co do hodowli to w Katowicach chyba nie ma żadnej, ale jest jedna w pobliżu konkretniej w Żywcu "[SIZE=-1]Z Żywieckiej Rudzy". Wpisz sobie w google nazwe to na pewno znajdziesz namiary, możesz zadzwonić lub wysłać maila i zapytać o planowane mioty
Pozdrawiam
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Heh..jak już tak wyliczamy,to jest jeszcze ciut bliżej Katowic ... nasza ;)[/quote]
Sorry, Twojej po prostu nie znam tak dobrze, bo osobiście wole cockery jednobarwne, a Ty hodujesz chyba głównie kolorowe ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Hoduję czarne (no,chyba,że trafi się nam złotas tym razem.. - ale to się niebawem okaże,mam nadzieję) i kolorowe.

A tak na marginesie [B]nazer[/B] nie pisze,że chce jednomaścitego ;-)[/quote]
Ale ja nie napisałam, że nazer nie chce kolorowego tylko, że nie znam Twojej hodowli, bo ja wole spaniele jednobarwne, więc się nigdy Twoją hodowlą nie interesowałam dlatego o niej nie wspomniałam

Link to comment
Share on other sites

O tak, złote spanielki i seterki są w szczenięctwie bardzo podobne. ;)
Kiedyś nawet miałam problem z rozpoznaniem ich na zdjęciach. :oops:

Gdzieś czytałam, chyba na spanielowym forum, że dziewczyna kupiła z pseudohodowli szczeniaka spanielka, a wyrósł z niego seter. :lol:

Nazer, jesteś tam? czytasz? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...