Jump to content
Dogomania

Czy karma właściwa ...?


Negro_

Recommended Posts

[FONT=Arial][SIZE=3]Mój piesek (9 miesięczny Syberia Husky) już dłuższy czas jest karmiony chyba dobrą karmą (Eukanuba Puppy & Junior Large). Zacząłem się o niego martwić, bo ma częste kupki, około 3 – 4 razy dziennie no i dosyć spore. Jakby tego było mało to jeszcze ma bardzo śmierdzące bąki…:( G[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3]dzieś usłyszałem, że to nie jest do końca dobre… ale z drugiej strony Negro ładnie przybrał na masie … no i wzrost też ma jak najbardziej odpowiedni![/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Czy to prawda, że jedzenie jest dla mojego pupila nieodpowiednie? …. Czy jestem tylko przewrażliwionym właścicielem czworonoga? …[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Jeżeli jednak to jest problem, to proszę o rady jak sobie z tym radzić…[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Arial]Powiem szczerze, że nie jestem zwolennikiem gotowania dla pieska … ale jeżeli to jedyny sposób, by było ok… to się poświęcę :)[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Arial]Proszę o pomoc ...[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Syberiany to pieski które doskonale wykorzystują składniki pokarmowe pochodzenia zwierzęcego (mięso i tłuszcz) natomiast mają jakby mniejsze niż przeciętny pies zapotrzebowanie na węglowodany.
Karma typu Large Breed Puppy ma z reguły zmniejszoną ilość białka i tłuszczu w stosunku do standardowych karm dla szczeniąt. Wszystko po to żeby nie przyśpieszać i tak szybkiego rozwoju szczeniąt ras dużych.

Częste i obfite odchody u Twojego pieska oznaczają że zjada on zbyt dużo produktów takich których nie przyswaja. Gazy oznaczają że w jelitach zalegają niestrawne cząstki pokarmowe i ulegają tam fermentacji.

Spróbuj zmienić mu karmę na karmę dla szczeniąt, która zawiera ok. 30% białka i ok. 18% tłuszczu. Niech to jednak także będzie karma z wyższej półki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

przyznam, że o tym nie wiedziałem ... weterynarz mi powiedział, że dla takiego pieska powinienem stosować karmę dla dużych ras, a poza tym na ulotce karm dla ras średnich jest napisane, że masa psa dorosłego do 25kg, a na karmie którą stosowałem (czyli dla ras dużych) od 25kg, a [COLOR=black]Negro już ma ok 28kg.[/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black]mimo to dziekuje i napewno zastosuje sie do waszych rad... [/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[B][COLOR=#006400]jakbyście tylko mogli napisać jakiej karmy używacie do karmienia waszych pupili...:)[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#006400][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...