Jump to content
Dogomania

Socjalizacja dobermana z innymi psami


jarzab

Recommended Posts

Witam. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem dobermana - nazywa się Dingo. Ma on niecałe 11 tygodni. Byłem z nim na kilku spacerach, i zauważyłem niepokojącą mnie rzecz - mianowicie boi się innych psów. Z ludźmi nie ma takiego problemu (no, chyba że jest ich kupa, to ogonek pod siebie podwinie, ale jak nie reaguje to jest ok), nawet lubi jak go głaszczą itp, ale jak widzi innego psa to albo obchodzi bokiem, albo kładzie ogonek po sobie i nawet do niego nie chce podejść (idziemy chodnikiem, z naprzeciwka idzie inny pies - dingo rozkracza sie i zapiera łapkami jak osioł i ani kroku dalej)... Myślałem o tym, żeby w tym czasie bawić się z nim albo zajmować go czymś innym, żeby się oswoił na początek z widokiem innych psów i tak już nie reagował,ale obawiam się że w ten sposób wzmocnie w nim tylko strach - że jak się boi, to Pan się nim zajmuje i się w nim bawi,to bać się trzeba...

Macie może jakiś pomysł, jak mogę rozwiązać ten problem? :)


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

zapisz sie z psem do psiego przeszkola to dobrze zrobi psu jak i tobie.
Kontakt szczeniaka z innymi psami jest koniecznoscia dla dalszego rozwoju psa wiec wybeirz sie moze z sasiadem co ma psa na codzienne spacery ,albo idz na teren zamkniety gdzie pies moze sobie bez ograniczen poganiac z innymi psimi kumplami
poza tym ciekawi mnie czy twoj szczeniak u hodowcy byl ze swoimi psami razem i gdzie byl przetrzymywany?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź - Położyliśmy sie z pieskiem na środku parku na trawie (był na lince 20m) i obserwował kilkanaście różnych psów jak sobie idą,bawią sie itp - potem nawet sam poznał mała panią york i było ok, na kolejnym spacerze zakumplował się tez z innym małym pieskiem, więc może już nie ma sie czego tak bardzo obawiać, są widoczne poprawy już po jednym dniu :-)

Mam jeszcze jedno pytanie - co zrobić w sytuacji, gdzie piesek ekstra zachwuje się w domu, ekstra na spacerze daleko od domu, ale jak ma wyjść z domu, to na klatce i jak przechodzi przechodzi obok domu, to zapiera się, nie idzie, siada,kładzie się...?


Edit. U hodowcy był trzymany z siostrami - trzema suczkami, spały razem w garażu na wyznaczonym miejscu ogrodzonym płotkiem około metr wysokości. Poza tym miały dosyć duży teren do wybiegania się na podwórku. Matka była z nimi do 7 tygodnia.

Edited by jarzab
Link to comment
Share on other sites

Jeśli Twój pies nagannie zachowuje się w pobliżu domu, na klatce, to może poćwicz z nim również tam. Jako młody psiak, może jeszcze nie do końca rozumie, że spacery są czymś wyjątkowym :D Także ćwicz z nim jak najwięcej w okolicach, których się lęka. Kiedy będzie grzeczny, musisz od razu to wyłapać i nagrodzić. Wtedy pies szybko zrozumie, że dostanie nagrodę kiedy będzie spokojny :d
A tak poza tym życzę Ci samych miłych chwil ze swoim nowym psiakiem ,choć nie zawsze jest tak kolorowo jakby mogło się wydawać.
Życzymy długich lat spędzonych z dingo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...