Jump to content
Dogomania

agresja podczas jedzenia


rleod89

Recommended Posts

Witam. Mam czarnego podpalanego Cockera Spaniela angielskiego suczkę, który ma prawie 5 miesięcy. Problem polega na tym, że pies rzuca się na domowników podczas jedzenia. Nic nie robi gdy się koło niego przechodzi, dopiero gdy się próbuje go pogłaskać zaczyna warczeć, a gdy zacznie się go głaskać po głowie to po prostu rzuca się z zębami. Najpierw próbowałem karmienia z ręki ale po 2 tyg nic to nie dało, zdarzało się nawet, że rzucała się na drugą rękę w której nie miałem nic do jedzenia, a chciałem ją pogłaskać. Potem podchodziłem do jej miski ze smakołykiem smaczniejszym od jedzenia, lecz to też nic nie dało. Teraz próbuje metody fizycznej, po prostu gdy się na mnie rzuci łapie ją za obroże i odstawiam na bok od miski i czekam aż się uspokoi dopiero wtedy daje jej dalej jeść, choć nie wiem czy ta metoda jest poprawna. Można powiedzieć że jestem jej przewodnikiem bo spędzam z nią najwięcej czasu, i najwięcej ją szkole, brat mówił tez, że potrafi się postawić również w innych sytuacjach gdy jej coś nie pasuje, choć ja sam osobiście nie miałem z nią takiego problemu.

Mam również starszą suczkę cockera spaniela 10 letniego, lecz z nią nigdy nie było takich problemów, jej nawet z gardła można wyciągnąć najlepszy kąsek i nic.

Proszę o porady
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

już mówię. zrobił bym to tak : postawił bym miskę na środku pokoju, i bym wziął kubeczek z suchą karmą i dawał bym psu do miski po jednej kuleczce do miski, aż zrozumie, że ręka jest fajna. nie ma sensu, ostawiać psa od miski, bo on jeszcze się nakręca. Żeby psa wybić z agresji , trzeba[B] [COLOR=#ff0000][U]przed rzuceniem się, lub w czasie [/U][/COLOR][/B]złapać psa za kark i tj. uszczypnąć (tak jakbysmy chcieli psa ugryźć) w słabiznę. (proszę sobie zobaczyć na internecie, bo ciężko mi będzie wytłumaczyć) . Ja bym tak zrobił, i polecił swoim kursantom. Trzeba mówić do psa, tak jakbyśmy sami byli psami, bo pies rozumie tylko "psią mowę" . Życzę sukcesów. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Gdybyś był przewodnikiem swojego psa to uwierz, że pies by się na Ciebie nigdy nie rzucił. Pies się rzuca bo Ci nie ufa, a odciąganie psa na siłę wzmaga jedynie rywalizację (walkę o pożywienie) ... Udzielanie rad typu "gryzienie psa", na forum jest po prostu nieodpowiedzialne ... Szczerze? Poleciłbym skontaktowanie się z behawiorystą, który Ci pokaże jak to dokładnie zrobić, a nie napisze, żebyś sobie sprawdził w necie. Metoda "gryzienia" jest OK o ile wie się kiedy to zrobić i z jaką intensywnością ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GAJOS']Gdybyś był przewodnikiem swojego psa to uwierz, że pies by się na Ciebie nigdy nie rzucił. Pies się rzuca bo Ci nie ufa, a odciąganie psa na siłę wzmaga jedynie rywalizację (walkę o pożywienie) ... Udzielanie rad typu "gryzienie psa", na forum jest po prostu nieodpowiedzialne ... Szczerze? Poleciłbym skontaktowanie się z behawiorystą, który Ci pokaże jak to dokładnie zrobić, a nie napisze, żebyś sobie sprawdził w necie. Metoda "gryzienia" jest OK o ile wie się kiedy to zrobić i z jaką intensywnością ...[/QUOTE]

Wiem, wiem. Chciałem pomóc :D . Nie możesz mi mieć tego za złe;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...