Jump to content
Dogomania

Nieśmiała suczka


matxxx

Recommended Posts

Witam

Ostatnio przygarnąłem fajnego pieska (z schroniska nie znam dokładniej rasy ale to na pewno jakiś mieszaniec jamnika), mianowicie suczkę, problem polega na tym, że boich się wszystkich i nie szczeka, często jest tak że gdy ją głaskam to tak jakby nieruchomiała i nie okazuje żadnych uczuć, problemem jest też to, że często chowa się po kątach kuląc się, a gdy wołam ją po imieniu to mimo że to słyszy zaraz odwraca się próbując zerwać kontakt wzrokowy. Jakieś porady dotyczące udomowienia pieska? Czy to tylko przejściowa faza zaaklimatyzowania się do mieszkania?

PS. nie wiem nic o jej przeszłości czy błąkała się na ulicy czy też poprzedni właściciel mógł ją po prostu bić.

Link to comment
Share on other sites

Masz racje ten biedak musial byc ponizany i bity.Cudownie ze ja uratowalas .
Teraz piesek musi odzyskac wiare w czlowieka ,wiec musisz jej w tym pomoc : nalezy jak na razie ja ignorowac,nie zwracac na nia uwagi,nie patrzec na nia.Karmic mozliwiec czesto z reki ,ale nie patrzac jej w oczy.najlepiej zawsze byc w pozycji siedzacej.
Mozesz siedziec na podlodze i ja cichutko wolac po imieniu z wystawiona reka ze smakolykiem .Praca w takim stanie pieskiem wymaga czasu i cierpliwosci i nic na sile.przajdzie wiem na pewno sama do ciebie.Nie starac sie ja glaskac na sile ,nie starac sie nosic ,podnosic na sile.Ona musi sama dobrowolnie strach przelamac i do Ciebie przyjsc,wpierw po smakolyk.

Ciekawi mnie jak sie zachowuje piesek podczas spacerow.
Najlepsze sa stale rytualy w domu :te same pory karmienia rano i o ogodzinie 17,te same godziny spacerow

Cierpliwoscia zostaniesz wynagrodzona !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...