Jump to content
Dogomania

Amerykański staffordshire terier w mojej sytuacji.


prixpl

Recommended Posts

[SIZE=2][COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Witam. 14 maja musiałem uspać moją suczkę Sonię ponieważ miała raka, dostałem ją jak miałem roczek i była ze mną od samego początku teraz ja mam 18 lat a ona dożyła pięknego wieku czyli 17 lat. Przeżyłem to niesamowicie i postanowiłem kupić jakiegoś psa i z pomocą zgłaszam się do specjalistów [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Na początku myślałem że kupię jakiegoś małego szczeniaka i będę się nim zajmował ale jak zaczełem pomagać takiej sąsiadce starszej pani i wychodzę z jej psem tzn. Amstaffem 10 letnim( jest miły i dobrze wychowany jedynie na co reaguje to koty ale nie wszystkie, reszte ma gdzieś :) ) to ta rasa zaczęła mi się podobać i jak na razie to myślę tylko o kupnie amstaffa. No ale jak zacząłem czytać o tych pseudochodowlach o rodowodach (że ludzie sprzedają niby amstaffy a po roku się okazjuje że to nie amstaff) to się przestraszyłem. I to też był powód żeby się do was zwrócić . Na początek mam 2 pytania [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Pyt. 1 Czy amstaff będzie dobrym wyborem w mojej sytuacji a dokładnie w takich warunkach?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma][B]SPACERY[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Myślę żę jest nie najgorzej . Ja mam praktyki od 9 do 17 więc rano był by na pewno jakiś spacerek godzinny może 30-sto minutowy po południu było by tak że jak by mama wróciła z pracy lub siostra ze szkoły to by jakieś wyjście może z dwa 15 minutowe (chyba że da się je namówić na coś więcej) do mojego powrotu by były  no i ja bym wyszedł wieczorem z godzine minimalnie może dłużej. W weekend na pewno by miał więcej ruchu .Od czasu do czasu były by jakieś wypady nad jezioro, bieganie przy rowerze itp[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma][B]PIELĘGNACJA
[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Nie chce codziennie go czesać. Nie wiem co ile się kąpie takiego psa więc robił bym to tyle co trzeba np. raz na tydzień czy na dwa i jak się ubrudzi w jakimś błocie czy coś takiego.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma][B]WARUNKI W DOMU
[/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Mieszkam w blogu(3 pokoje) więc ogrodu nie mam. Legowisko by miał u mnie w pokoju miejsce się znajdzie na pewno. Jestem gadżeciarzem więc zabawek by mu nie zabrakło :) [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma][B]UŻYTKOWOŚĆ[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Chce psa który nie będzie warczał na wszystko co się rusza, ale też żeby nie uciekał przed kotami  żeby się łatwo go uczyło jakichś komend siad, leżeć itd. Rozmiar wydaje mi się średni taki żeby go nie zdeptać przez przypadek w domu ale też żeby nie zajmował pół pokoju :) [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma][B]SAM W DOMU[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Jak wcześniej pisałem ja mam praktyki od 9 do 17 mama pracuje na różne zmiany raz na 14 raz do 14 więc czasami by był 8 godzin sam w domu a czasami tylko z 2 ale jak pisałem wcześniej będzie miał trochę zabawek więc zajęcie będzie.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Pyt.2 Ile może kosztować taki Amstaff z Hodowli ?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Na allegro są różne ceny jeden 1000 jeden 2000 czym one się różnią bo obydwa są z rodowodem. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#0D0B0B][FONT=Tahoma]Z góry dziękuję za odpowiedzi i sorry za taką lekturę. Jak o czymś zapomniałem to zadawajcie pytania odpowiem z chęcią.Jeżeli to nie ten dział to sorry i prosze o przeniesienie. [/FONT][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

z moich osobistych doświadczeń to będzie mu trochę mało tych spacerów, bo amstaff potrzebuje dużo ruchu, suka mojego chłopaka przez to że nie była wybiegana zdemolowała całe mieszkanie (zjadła futryny, drzwi, wydrapała dziury w ścianach) więc jakbyś zdecydował się na tego psa to może lepiej zakupić klatkę kennelową. Czesać amstaffa nie trzeba codziennie, kąpać dwa razy w roku, nasza lubi pływać w różnych syfiastych bajorach także musi być kąpana po każdym takim spacerze (dodatkowo ma uczulenie na syfy z wody). Warczeć nie powinien jak go dobrze wychowasz (niestety na to trzeba mieć sporo czasu bo ta rasa nie jest łatwa dla laików no i najważniejsze to konsekwencja). W domu hmmm... jak go nauczysz przebywać w klatce to będzie ok, chociaż znam przypadki że ast potrafił się z niej wydostać, jak go zostawisz luzem zacznie się nudzić to możesz się zdziwić po powrocie... napisałam to ponieważ mam doświadczenie z dwoma psami tej rasy i to są moje OSOBISTE spostrzeżenia, może ktoś ma inne i chętnie się podzieli. Amstaffy z hodowli zarejestrowanych w ZKwP zazwyczaj nie kosztują mniej niż 2000 zł (ceny wahają się od 2000-5000 zł zależy jaka hodowla, rodzice itp). Czasem można trafić na "okazję" ale najlepiej sprawdzić warunki. Wiesz jak ktoś się nie zna to powiem Ci że na allegro większość psów jest z rodowodem ALE tylko hodowle zarejestrowane z Związku Kynologicznym są tymi prawdziwymi i wiesz że pies jest na 100 % rasowy, wszystkie organizacje na P, O, S, K czy jakieś inne literki są jedną wielka ściema i tam kupujesz psa w typie jakiejś rasy.

Link to comment
Share on other sites

JA specjalistką od amstaffów nie jestem, więc co do wyboru rasy nie pomogę, ale radzę odezwać się do hodowców lub/i posiadaczy takiego [B]rasowego[/B] psiaka, bo często psiaki, które spotykamy na ulicach i przypominają nam ASTa mają z nim w rzeczywistości niewiele wspólnego.

Tak jak napisała r_i_b przy wyborze kieruj się tym aby hodowla zarejestrowana była w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP), ponadto należy zwrócić uwagę na to czy rodzice są przebadani.
co do ceny to się nie zgodzę, ceny amstafow zaczynają się od 1200 złotych . Cena szczenięcia zależy od wielu czynników.

Link to comment
Share on other sites

ja mam pita,ale te warunki które opisujesz jak najbardziej nadaja się do trzymania tego psa.ale-musisz pamietac że to rasa dominujaca i do przynajmniej 2-3 lat bedzie próbował ustawic wszystkich "pod soba"może to kosztowac ciebie sporo wysiłku ,a nawet przydałaby ci sie szkoła dla psów(ewentualnie mozesz pomyslec nad młodocianym pieskiem tej rasy z fundacji ast,które bywaja juz w trakcie kursów na pieska towarzyszącego,lub zajrzyj na forum amstaff.pitbull.eu tam moga pomóc ,są adresy hodowli a także pieski do adopcji w róznym wieku)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Tak jak napisała r_i_b przy wyborze kieruj się tym aby hodowla zarejestrowana była w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP), ponadto należy zwrócić uwagę na to czy rodzice są przebadani.
co do ceny to się nie zgodzę, ceny amstafow zaczynają się od 1200 złotych . Cena szczenięcia zależy od wielu czynników.[/QUOTE]

ja podałam cenę jakie chodzą w dobrych hodowlach, przez 2 lata szukaliśmy amstaffa i nie było nic poniżej 2000 zł ;) na niskie ceny szczeniaków rasowych trzeba czasami uważać, kupiłam cavaliera na którego chorowałam dłuższy czas z polecanej hodowli, dodatkowo cieszył mnie fakt, że piesek miał już 7 miesięcy (był to mój pierwszy pies i to rasowy w dodatku, wiec nie miałam pojęcia o kupowaniu psów z hodowli) no i cena 1200 zł, później poszłam do weta okazało się że pies nie miała ostatniego szczepienia + szczepienia na wściekliznę, miał już wielki nalot na zębach no i był wnętrem... oczywiście niczego mi nie powiedzieli w hodowli dodatkowo wsiskali mi kit że bedę mogła go wystawiać, a ja się już tak na to napaliłam a tu guzik bo jajko w brzuchu zaczęło mocno puchnąć i trzeba było szybko je usunąć. Oczywiście nie żałuję, że go kupiłam bo jest najcudowniejszym psem, ale następnym razem będę uważać. Hodowla może być w związku kynologicznym ale też potrafią robić przewały ze szczeniakami ;)

Edited by razed_in_black
Link to comment
Share on other sites

Pewnie, że tak ;) tylko ostatnimi czasy ceny szczeniaków rasowych zmiejszyły rodowodowe kundelki z extrastowarzyszeń, zwłaszcza ras "chodliwych".
Do zakupu zawsze trzeba podchodzić z głową, ale prawdą jest, że dobrego szczeniaka ASTa można kupić za 1200 zł ;) tak samo jak można kupić sobie "kupe problemów" za nawet 5000, a znam takie przypadki osobiście, nie ma reguły.

Link to comment
Share on other sites

[B]prixpl[/B] a może tak jak pisze [B]gryf80[/B] poszukasz jakiejś fundacji która pomaga psom tej rasy i weźmiesz już odchowanego po kursie ;) czasem są tam bardzo piękne psy, które trafiają tam bo ktoś nie poradził sobie z wychowaniem, niestety... Moja znajoma wyciągnęła kilka tygodni temu 8 miesięcznego amstaffa z metryką ZKwP z wrocławskiego schroniska...

Link to comment
Share on other sites

Chodzi wam o taką fundacje [URL]http://www.fundacja-ast.pl/[/URL] No współczuję takim psą. Z tego co widze to są tam starsze psy a nie chce brać takiego psa na 2 czy 4 lata bo później coś się stanie i znowu będę przeżywał :( Chciał bym mieć go od małego tak żeby z 10 lat czy więcej ze mną był. I takiego psa to bym mógł wziąć jak bym mieszkał we własnym mieszkaniu jako drugiego i jak bym miał jakieś doświadczenie z tą rasą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prixpl']Chodzi wam o taką fundacje [URL]http://www.fundacja-ast.pl/[/URL] No współczuję takim psą. Z tego co widze to są tam starsze psy a nie chce brać takiego psa na 2 czy 4 lata bo później coś się stanie i znowu będę przeżywał :( Chciał bym mieć go od małego tak żeby z 10 lat czy więcej ze mną był. I takiego psa to bym mógł wziąć jak bym mieszkał we własnym mieszkaniu jako drugiego i jak bym miał jakieś doświadczenie z tą rasą.[/QUOTE]

w fundacji ast mają dwie 5 miesieczne suczki. Także wystarczy dobrze poszukać ;)
np ta [url]http://www.fundacja-ast.pl/pl/adopcje/psy-fundacyjne/544-coco[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...