Jump to content
Dogomania

Odbieramy szczeniaka (MOPS) - na co zwrócić uwagę?


quong
 Share

Recommended Posts

Witam bardzo serdecznie - jako nowy użytkownik tego forum ;).

Podekscytowani trochę okazją jak i chęcią nabycia przyjaciela i kompana rodziny z zamierzchłych czasów zdecydowaliśmy się zaszaleć i kupiliśmy 8 tygodniowego szczeniaczka rasy MOPS gdyż zawsze się one nam bardzo z dziewczyną podobały - jednocześnie jego zakup przekreślił zakup rowerów na sezon letni ale kobietom ponoć się nie odmawia, heh [IMG]http://forum.polygamia.pl/Smileys/classic/tongue.gif[/IMG].

Jedziemy po odbiór już jutro to jest 1go Maja - i tutaj pytanie do osób, które mogły by wspomóc nieco swoim doświadczeniem w temacie. Samo ogłoszenie było prywatne więc Piesek nie jest z żadnej pseudo hodowli. Matka Mopsa jest po suce z Rodowem. Ojciec Mopsa to Rodowodzianin - papiery mogą być do wglądu. Szczeniak jak już wspomniałem ma 8 tygodni. Karma, na której jest to Royal Canin ale będziemy chcieli zmienić. Mamy jednak niemały dylemat bo po zaczerpnięciu opinii w sklepach jak i u innych użytkowników w internecie na temat karm dla psów mamy mętlik w głowie - co wybrać? Acana? Orijen? Chcielibyśmy znaleźć karmę, która nie jest trocinami jak np Pedigree czy sam wspomniany Royal (bo to i tak jedna firma) ale o odpowiednim relatywizmie ceny do jakości. Najlepszym rozwiązaniem było by kupowanie karmy w opakowaniu o takiej wadze, która starczała by na około miesiąc jedzenia. Nie chcemy też aby pies był wyłącznie na suchej karmie ale to pewnie instynktownie będziemy uczyć się wszystkiego na bieżąco. Zależało by mi bardziej na wiedzy, na co zwrócić uwagę podczas odbierania szczeniaka? O co jeszcze możemy zapytać i na co zwrócić szczególną uwagę?
Za wszelkie uwagi będę niezmiernie wdzięczny.

P.S. Jeśli chodzi o przewóz - warto zamknąć go do jakieś "budy" przeznaczonej do transportu czy można trzymać go na kolanach? Chodzi o to by psu zaoszczędzić niepotrzebnego stresu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...